Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

TÉMA DNE: Daň z nemovitosti

Protože se v posledních dnech o zvýšení daně z nemovitosti hovoří, měli bychom být velmi ostražití. V žádném případě bychom neměli sednout na vějičku nějakému vykukovi, který by začal veřejnost uklidňovat a vymýšlet možnost finanční kompenzace těm, kdo by na vysokou daň z nemovitosti neměli.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

T57o18m15á35š 28H81r63a51j

8. 2. 2023 10:45

Daně jsou nutnost, protože existují věci, které musí financovat stát (nechme stranou, že by zde měla fungovat racionalita a uměřenost). Daně by se ale měly vybírat z nově vytvořené hodnoty, šířeji možná z pohybu peněz/hodnot vůbec (s tím už mám trochu problém). Ale daň z nemovitosti je v podstatě trest za samotné vlastnictví něčeho. Jako bych si dal peníze do slamníku a stát mi z nich každý rok ukrojil. Žádnou úrodu letos nemám a státu stejně musím dát něco z toho, co mám ve špajzu. Geniální!

Druhá věc je, že jde o bydlení. Tj. základní a velmi nákladnou potřebu. To by se vám tak líbilo vyřešit si to (vlastní přičinlivostí a zodpovědností) jednou pro vždy, holoubkové! A za co bychom vás asi drželi pod krkem?

0 0
možnosti
LN

Však tu daň z nemovitostí taky tlačí Lidovci a Piráti. To je jejich politika... Rv!!

0 0
možnosti
JH

J33a84n 16H87a92j79s88k58ý

8. 2. 2023 10:36

M.Macek v dnešních glosách:

Zdalipak si voliči pětikoalice ještě vzpomenou na předvolební sliby o nezvyšování daní a nazývání těch, kteří tvrdili, že jsou to plané sliby, dezinformátory? Předpokládám ovšem, že nyní rádi tu dvojnásobnou domovní daň zaplatí (a to je teprve začátek), vždyť jen považte, kolik za ní bude tanků a dalších nezbytností!

0 0
možnosti
VK

V17. 95K59u38h82a95j

8. 2. 2023 10:25

Když stát rozdává plnými hrstmi peníze, nahospodařené za předchozí léta, daruje zbraně za miliardy a kýve na politiku grýndýlu, v jejímž důsledku se z celosvětového hlediska staneme nekonkurenceschopnými, tak se nemůžeme divit, že stát kouká, kde nějaké peníze vzít. Takže důchodová reforma s odchodem v 68 letech, o čemž se mluví, a "úprava" výpočtu důchodů v neprospěch důchodců, o čemž se nemluví. Takže zvyšování daní za nemovitost, na kterou stát lidem, s výjimkou privatizovaných bytů, nepřispěl vůbec ničím, a také nikdy nepřispěje. Podpořeno kecama o tom že když má někdo svůj byt, tak má taky na to, aby platil daně, které jsou u nás přece tak nízké, až je to nemorální! Taky nás nejspíš čeká zvyšování daní obecně, o čemž se zatím rovněž nemluví. Schválně, jestli se jim povede ten husarský kousek, že je za to budeme chválit.

0 0
možnosti
JH

J25a72n 58H94a18j21s34k96ý

8. 2. 2023 10:40

Nadpoloviční většina voličů za to už vládu pochválila tím, že prezidentem zvolila generála Pavla. Opravte mne, jestli se mýlím, ale i on něco naznačil o nutnosti zvyšovat daně.

0 0
možnosti
FH

zrušili EET/12mld korun a hospody zase jedou bez dokladů/,tak napálej domovní daň.

Mají ještě necelé tři roky,pak to dopadne 70% ku 30% a to bude mela;-D

0 0
možnosti
JV

J19a19n 71V53e19s85e23l58ý

8. 2. 2023 9:41

Výnos z daně z nemovitosti je příjmem obce. Daň by podle návrhu měla zůstat obci v současné výši, co bude navíc, schlamstne stát a naloží s tím jako obvykle - v lepším případě to utratí za blbosti, v horším se to rovnou rozkrade.

0 0
možnosti
KK

Nový president musí mít nové auto. Nejlépe nejdražší audinu. K čertu s novým presidentem !

0 0
možnosti
PP

P71e45p95a 78P87e70p11a82x

8. 2. 2023 9:35

Daň z nemovitosti prosazuje vláda, která žádnou nemovitost nepostavila, takhle se chovají zloději.

0 0
možnosti
KK

A co jiného je dnešní vrchnost ?

0 0
možnosti
MH

Daň z nemovitosti? Komu jako dlužím za svůj majetek? Zlatí komunisti!!!

0 0
možnosti
KK

Tihle "zlatí komouši" jsou ti staří komouši, případně jejich potomci, co rychle převlékli kabát, jako ten nový "president" a jeho soudružka politručka, a v novém kabátu zamořili nové strany jako ODS, KDU-ČSL, ČSSD, a jiné. Inu, revoluce nesmí být sametová. To je pak jak ženská bez pí......

0 0
možnosti
Foto

Vzpomínám si, jak za Špidlovy vlády připravovali socani výpočet daně z nemovitosti podle tržní ceny. Zvedl se takový odpor, že tato myšlenka naštěstí zapadla, protože by vlastně stát potrestal ty, co se o nemovitost řádně starají a majitel mnohem větší ruiny, který na opravy léta kašle by platil méně, než ten, co do své nemovitosti investuje. Byla to hlavně ODS, která proti tomuto záměru bouřila a dnes ta partaj autorem dalšího zvyšování. Inu chlapci, zkuste to a jste bez mého hlasu.

0 0
možnosti
PB

P77e89t19e 98B18r15i88c55h

8. 2. 2023 11:26

Vy tu partaj ještě volíte, Franke?8-o

0 0
možnosti
KK

Jednoho krásného dne se obnoví trest smrti a bude se dávat za politické zločiny jako je tahle daň. Doufám, že se ministr Zbyněk Stanjura tohoto dne dožije.

0 0
možnosti
KK

Problém je v tom, že politici nemají strach páchat zločiny a svinstva. Je nutné jim strach nahnat.

0 0
možnosti
JK

Daň z nemovitosti je zrůdnost Její zvýšení tuplem. Až stát zruší dotace na kdejakou blbost a různé neziskovky pojedou za své, pak by se možná vidělo jak je to snadné. Jako bývalému voliči ODS je mi na blití, když slyším Stanjuru a ty jeho plky. A to jsem ho ještě před časem mohl poslouchat. Otřesná otočka.

Důl vám nikdo neukradne, je to díra v zemi a dům vám taky nikdo neukradne, na to je moc těžký. Z historie známe, že lze obé.

Svět se mění a kde jsou dnes ti poradci co radili, abychom si šetřili na stará kolena!! Na úspory máme inflaci a na nemovitost budeme mít vyšší daň??

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz