29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Co obnáší porazit RuskoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 76, poslední: 2.12.2014 0:10, přehled diskusí

Oč míň si rusko troufne na přímou vojenskou konfrontaci:
Autor: M. Stuchlik Datum: 1.12.2014 23:38

o to víc bude podporovat islámské  teroristy, evropské separatisty o to víc bude terorizovat okolní malé země. V podstatě vnutí Evropě a USA další studenou válku. To způsobí takové ekonomické ztráty, že čím dřív si to EU+USA uvědomí a čím dřív co nejúčiněji zasáhnou, tím menší škody budou. Nelze považovat za náhodu téměř současný útok rusů na Ukrajinu a vznik ISIL. Ruští a islámští teroristé úzce spolupracují už několik desetiletí, i ČSSR pomáhala cvičit islámské teroristy.

Článek je celkem vyvážený a klade správné otázky:
Autor: V. Podracký Datum: 1.12.2014 20:22

Určitě už není situace z doby před třiceti lety a všechno je jinak. Nejsou jasné cíle, na rozdíl od komunistů, kteří měli za cíl světovou dělnickou revoluci. Putin udělal jednu podstatnou věc, nedovolil levně získat ruské přírodní bohatství západním monopolům.

Je ovšem otázka jak řešit Ukrajinu? Jaký postoj by mělo Rusko podle západu zaujmout? Krym nevrátí kvůli strategické poloze, kterou potřebuje jako rovnováhu proti amerických základnám (kterých prý je na světě 200?). Nenechá zlikvidovat, vyhnat a indoktrinovat Rusy na východě Ukrajiny. Pokud neustoupí Západ ze svých požadavků může být buď zamrzlý konflikt a Ukrajina v trvalém rozkladu a bídě nebo horká válka.

Re: Článek je celkem vyvážený a klade správné otázky:
Autor: M. Stuchlik Datum: 1.12.2014 23:30

Blbost, rusko dál vyváží suroviny místo toho, aby je maximálně zpracovalo doma a vyváželo už zpracované. Surovin mají dost, lidí taky. Co chybí je slušná vláda.

Re: Článek je celkem vyvážený a klade správné otázky:
Autor: J. Jurax Datum: 2.12.2014 0:10

A obrovské investice do průmyslu.

Cílů bylo v podstatě dosaženo,:
Autor: Atas9 Datum: 1.12.2014 19:53

i když ne v rozsahu jak bylo naplánováno, ale USA je spokojeno. Sice se jim nepodařilo vytlačit Rusko z Krymu, ale zase mají na krku hospodářsky rozvrácenou část Ukrajiny a rozhněvanou EU smšrem na východ. EU se bude muset několik let starat o zbytek Ukrajiny a to při slabé ekonomické výkonosti a zadlužení bude pořádný oříšek. Tak jsou plácnuty dvě mouchy jednou ranou, už jenom si najít čas jak zatočit s Čínou. Ještě si poradit s kamarády z IS ať neblbnou a svět bude na kolenou.

:))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 1.12.2014 20:52

chicht

Potrhlý článek potrhlíka.:
Autor: V. Čermák 160 Datum: 1.12.2014 17:48

Kdyby zde nějaký pošuk podobného ražení jako autor (např. pro změnu voják) napsal hlubokomyslnou úvahu, např. že "Rusko by MOHLO ( kdyby chtělo ) obsadit sousední země včetně evropských, ale cena by byla vysoká", to by byl rozruch, že?

Re: Potrhlý článek potrhlíka.:
Autor: M. Prokop Datum: 1.12.2014 17:54

Myslíte to Putinovo tvrzení, za jak dlouho by mohl kde být?

Re: Potrhlý článek potrhlíka.:
Autor: V. Čermák 160 Datum: 1.12.2014 20:16

No Putin sem asi psát nebude, ale třeba nějaký jiný blb, nějaký jeho nekritický obdivovatel.

Re: Potrhlý článek potrhlíka.:
Autor: J. Jurax Datum: 1.12.2014 23:11

K tomu, aby jeden Putina citoval, nemusí být jeho obdivovatelem, natož nekritickým, aniž blbem.

Velmi zajímavý článek:
Autor: B. Rybák Datum: 1.12.2014 17:40

Technologická a vojenská převaha západu nad Ruskem je nezpochybnitelná. Z toho ale vyplývá především to, že V. Putin se zcela určitě nechce dostat např. na Ukrajině (a kdekoli jinde) do vojenského konfliktu se západem a docela určitě tedy nechce vojensky napadnout nějaký stát NATO!

I to je také paradoxně důvodem toho, že vůči válku nechtějícímu Putinovi teď ukazuje "svaly" prezident Obama, který je teď většinou svého národa oprávněně obviňován z toho, že jeho zahraničně bezpečnostní politika se zhroutila díky jeho nerozhodnosti a "zbabělosti" a navíc se jako každý neo-levičák obává ideové konfrontace svého proti křesťanským hodnotám namířeného morálního relativismu (společenského parazitismu) např. s Putinem, který ho přinejmenším verbálně důrazně odmítá! Hédonistický, v hospodářské krizi se zmítající, zadlužený, idee za něž by jeho občané byli ochotni umírat nemající "západ" válku ovšem také nechce (doufám, že hlasy "šílenců" poukazujících na to, že i hospodářskou krizi třicátých let ukončila až 2. světová válka, tvrdící, že západ musí využít svou nynější vojenskou převahu zůstanou nevyslyšeny). A tak jsou fiktivní plameny nové "studené" války zřejmě rozfoukávány především proto, aby se takto postrašený "rozklížený" západ spojil v nových říších pod dohledem národů vyvolených!

Hlavní problém hospodářských sankcí proti Rusku spočívá v tom, že po hlupáckém "humanitárním bombardování" Srbska a západním hospodářském zneužití jelcinovské anarchie Rusové uvěřili tomu, že dnešní "západ" je jejich nepřítel, s nímž jsou v politické, ideové a hospodářské válce v níž budou muset něco obětovat a oni to bezpochyby (na rozdíl od občanů západních) ochotně udělají.

Re: Velmi zajímavý článek:
Autor: M. Prokop Datum: 1.12.2014 17:56

Že je Západ nepřítel, to je tradiční projev ruské kombinace paranoi, mesianismu a imperialismu, na tom nějaké bombardování Srbska nemůže nic změnit.

Re: Velmi zajímavý článek:
Autor: J. Jurax Datum: 1.12.2014 23:13

Zas na druhé straně - je Západ přítelem Ruska?

Re: Velmi zajímavý článek:
Autor: M. Stuchlik Datum: 1.12.2014 23:39

Západ je pragmatický. Kdyby rusové neblbli západ by s nimi obchodoval, ne válčil.

Re: Velmi zajímavý článek:
Autor: J. Jurax Datum: 2.12.2014 0:09

Ano, Západ je pragmatický. Obchodovat lze i se státy, jež nejsou počítány k přátelům. Ostatně Západ obchodoval i se SSSR.

Ono by možná bylo lépe se zeptat takto: Jakého Ruska by Západ mohl být přítelem? A je reálná možnost, že v dohledné době bude Rusko takové?

Re: Velmi zajímavý článek:
Autor: B. Rybák Datum: 1.12.2014 18:12

Bez zajívosti není ani to, že tu nejtěžší hospodářskou sankci, tedy pokles cen ropy realizuje svou záměrnou nadprodukcí Saudská Arábie, které za to platí USA tak mohutnými dodávkami zbraní, že ta se celkovým objemem svého zbrojení dostala na 4. místo na světě! Vzpomeňme si na to, až zase někde vypukne další "svatá" válka!

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/318584-saudska-arabie-si-podle-bbc-koupila-atomovou-bombu-v-pakistanu.html

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2137044/usa-loni-rozdrtily-rusko-ve-vyvozu-zbrani-vetsina-skoncila-na-blizkem-vychode.html

Re: Velmi zajímavý článek:
Autor: P. Čech Datum: 1.12.2014 18:19

Je to všechno nesmysl. Žádná vojenská převaha nikoho nad nikým (vlastnícím jaderné zbraně) neexistuje. Je to přesně tak, jak to ukázal film "Myš, která řvala". Pokud by dnes došlo k válce, v níž by byly zapojeny jaderné mocnosti, znamenalo by to konec života na planetě Zemi. Nějaká technologická převaha západních zemí je těmto zemím rovněž k ničemu. Na rozdíl od Ruska, které má obyvatelstvo zvyklé na diktaturu jednotlivce a navíc zvyklé se uskrovňovat, západní země mají obyvatelstvo rozcapené vysokou životní úrovní a uskrovňovat se neochotné. Řeči o nějaké vojenské a technologické převaze jsou tedy k ničemu. Poslední příležitost porazit SSSR byla v roce 1945, kdy chtěl gen. George Patton jet se svými tanky na Moskvu. Tehdy SSSR ještě neměl jaderné zbraně a porazit jej zbraněmi konvenčními bylo možné. Zásadní chybu v té době udělal gen. Ike Eisenhover, když gen. Pattona zbavil velení a poslal jej na sice vojenské, ale úřednické místo. Totiž od doby, kdy SSSR a potažmo Rusko disponuje jadernými zbraněmi, vojensky jej porazit nelze.

Re: Velmi zajímavý článek:
Autor: M. Stuchlik Datum: 1.12.2014 23:41

Vojensky je půjde porazit až jim rakety s jadernými hlavicemi tak zreziví, že je neodpálí.

Re: Velmi zajímavý článek:
Autor: J. Jurax Datum: 2.12.2014 0:03

V roce 1945, kdy chtěl gen. George Patton jet se svými tanky na Moskvu, porazit Rusko konvenčními zbraněmi bylo možné s pravděpodobností hraničící s jistotou nebylo. Z důvodů vojenských i politických. Ike chybu neučinil.

Porovnejte si někde množství vojáků a techniky tehdejší Rudé armády v Evropě a množství téže západních spojenců tamtéž - i včetně zbytků wehrmachtu, které by bylo možno použít. V počtu vojáků měli sověti cca dvojnásobnou převahu, podobně v tancích, v počtech letadel měli převahu mírnou. Západní spojenci měli převahu jen v námořnictvu, což by jim nebylo mnoho platné, protože námořní fronta by byla okrajová, a ve strategických bombardérech.

Uvažte též, že občané i vojáci západních demokracií viděli v sovětech spojence a Stalin byl populární Uncle Joe. Bylo by obtížné vysvětlit vojákům a občanům dosud masírovaným propagandou, jak ruský medvěd pomáhá drtit nenáviděné Němce (a jak je mu třeba materiálně pomáhat, což se za značných obtíží masivně činilo), že je Sovětský svaz nyní nepřítel, proti němuž je třeba nadále bojovat.

Navíc měli západní spojenci na krku dosud neporažené Japonsko - a požadovali po Stalinovi, aby vyhlásil Japonsku válku a zničil japonská vojska v Mandžusku a severní Číně. Což Stalin učinil.

Nedovedu si představit:
Autor: K. Pavlas Datum: 1.12.2014 16:32

jak by DEMOKRATICLÝ západ chtěl a mohl srazit Rusko na kolena.

A vůbec ostatní myšlenky autora. Ví vůbec, co píše?

Re: Nedovedu si představit:
Autor: J. Boleslav Datum: 1.12.2014 16:58

Jak by je mohl srazit na kolena? Stejně, jako v případě první studené války. Jestli to chce, je ovšem otázkou.

Ještě štěstí, že ekonomická provázanost:
Autor: D. Polanský Datum: 1.12.2014 13:05

sešmelcuje všechny státy. A poletíme společně ke hvězdám, jak pravil kdysi dávno v zablácené, ušpiněné Kaluze v jednotřídce nějaký učitel malých žáčků Ciolkovskij.

Nevyhrání této studené války :
Autor: J. Tolman Datum: 1.12.2014 11:08

by zaplatil Západ cenou mnohem vyšší. Vyhrát studenou válku je nejlevnější způsob jak vyjít s Ruskem.

Re: Nevyhrání této studené války :
Autor: J. Boleslav Datum: 1.12.2014 16:53

Jednou už se to podařilo, není důvodů, proč to nezopakovat.

Krym:
Autor: D. Nováků Datum: 1.12.2014 10:47

Já nevím, proč všichni neustále nadávají na "anexi" Krymu. Ano, vjela tam ruská armáda a ano, Krym je teď ruský. Krym patřil pod Rusko / SSSR velmi dlouho, až v padesátých letech byl přiřazen pod Ukrajinu. A pokud si pamatuji, tak tam loni proběhlo referendum. Výsledek jasně naznačil, kam jeho obyvatelé chtějí patřit. Tak za co by se měl Putin omlouvat?

Situace na Ukrajině je strašlivá a vůbec nechápu, čeho chce EU docílit. To jsme klesli tak hluboko, že budeme podporovat Banderovce v Kyjevě, kteří bez skrupulí mávají hákovými kříži, jen proto, že na druhé straně "barikády" stojí Putin?

Re: Krym:
Autor: M. Prokop Datum: 1.12.2014 11:46

Ano. Lepší "Banderovci", než Putin.

Re: Krym:
Autor: M. Prokop Datum: 1.12.2014 11:48

Ano. Lepší "Banderovci", než Putin.

A je přinejmenším podivné, garantovat někomu územní celistvost a pak si z něj kousek urvat. Takové ruské .....

Re: Krym:
Autor: J. Boleslav Datum: 1.12.2014 16:53

Rusáci - prolhaní swiňáci.

Re: Krym:
Autor: J. Schwarz Datum: 1.12.2014 18:54

A že všichni "pravičáci" na západě podporují Putina protože brání rodinné hodnoty a tradice, jakoby ukrajinští "banderovci" kromě mávání hákovými kříži netoužili po ničem jiném než uspořádat v Kyjevě v co nejkratší době "gay pride" a zavést kvóty na procento žen mezi oligarchy.

Re: Krym:
Autor: D. Nováků Datum: 1.12.2014 20:01

Nevim, jací "pravičáci" hájí Putinovu politiku, ale v tom případě to nejsou "pravičáci".

Pravičák nehájí ani Brusel ani Moskvu.