9.7.2020 | Svátek má DrahoslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


STAVEBNICTVÍ: Vláda pomáhá jen horníkůmŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 13.11.2016 17:28, přehled diskusí

A co chcete, když předseda vlády je socdemák?:
Autor: J. Chaloupka Datum: 13.11.2016 17:28

Ti přece k horníkům měli vždycky blízko.

To celé je důsledkem nepověšení zelených na větrníky:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.11.2016 10:48

Hitler postavil 3800 km délnic za polovinu doby, kterou u nás zaberou práví tahanice kole jediného úseku.

Je třeba, aby o dálnicích rozhodoval stát a nikdo to nemohl zdržovat!

Re: To celé je důsledkem nepověšení zelených na větrníky:
Autor: M. Prokop Datum: 12.11.2016 21:16

Zřetelně nemáte pozemek tam, kde by měla vést dálnice. :-P

Pokud by rozhodoval stát, nasere vám s náhradou, proč by vám měl něco platit?

klasický "stavební velkopodnikatel" Korec:
Autor: M. Šejna Datum: 12.11.2016 10:31

dnes nám stavitel Korec vysvětlil, že za pokles stavebnictví může tato vláda. Až stavebnictví zase poroste, bude to samozřejmě zásluha našich vynikajících podnikatelů ve stavebnictví, kteří budou úspěšní navzdory vládě, zatímco nyní jsou neuspěšní díky vládě.

Kolik dělníků propustil pan Korec? O kolik méně bytů postavila firma pana Korece?

Pokud vím, tak počet rozestavěných a zahajovaných bytů a rodinných domů roste. Klesá pouze výstavba dálnic a státem placených velkostaveb. On totiž 1 km dálníce objemově a finančně odpovídá zhruba 100 bytům, takže výpadek ve výstavbě dálnic se ve stavebnictví projeví výrazně.

Samozřejmě, že za to může POLITICKÝ ESTABLIHMENT:
Autor: P. Vaňura Datum: 12.11.2016 10:55

Je třeba celý nynější systém povolování staveb zrušit. I blbé rozhodnutí je lepší, než současný stav. Přestavba Prahy kolem hotelu Hilton-Atrium by se táhla dodnes, kdyby to soudruh Štěpán svým rozhodnutím nerozsekl!

pane Vaňuro:
Autor: M. Šejna Datum: 12.11.2016 11:10

systém povolování staveb je opravdu šílený, což mohu potvrdit jako člověk, který podniká ve stavebnictví. Jenže za tohle nemůže současná vláda. Tu lze vinit jen z toho, že tento šílený stav zděděný po předchozích vládách a předchozích zákonodárcích nedokázala doposud změnit.

Pane Šejna, já to dobře vím, proto jsem použil :
Autor: P. Vaňura Datum: 12.11.2016 11:44

termín "politický establishment." Zdá se, že ve "spolupráci" našich "neziskovek" s Bruselem je situace každým rokem horší...

K tomu přistupují další vlivy. Když se v Hradci Králové svého času vyměnila po volbách radnice, smetli tamní politici ze stolu již dojednanou dohodu s paní Havránkovou, protože noví "kmotrové" si přáli změnit umístění nájezdu tak, aby to vyhovovalo napojení na jimi plánovaný hypermarket. Celá kauza se pak táhla další cca 3 roky...

Re: klasický "stavební velkopodnikatel" Korec:
Autor: M. Prokop Datum: 12.11.2016 21:17

Nejen tahle vláda, ale je první na ráně.

Ne, že bych s autorem nesouhlasil,:
Autor: E. Vašátko Datum: 12.11.2016 5:25

stavebnictví jako celek skutečně upadá a to zejména bytová výstavba. Ale kam ti lidé mizí, to mě není jasné. Naše firma hledá na stavební montáže lidi již několik posledních let a široko daleko nic, i když zakázky jsou. Můžete to někdo vysvětlit ? A platíme dost.

Re: Ne, že bych s autorem nesouhlasil,:
Autor: J. Lepka Datum: 12.11.2016 9:25

Otázkou je co si představujete pod pojmem: platíme dost. Stačí si do této problematiky promítnout zkušenosti z uplynulého léta. Já sám toho sice už tolik nenajezdím, přesto jsou moje zkušenosti z příbramské dálnice prakticky totožné s ostatními kritiky : pokud tam vůbec někoho vidíte, tak jen opřeného o svodidlo ( lopatu ) a živě diskutující s kolegou. Lze tedy s pravděpodobností hraničící s jistotou odhadnout cenové náklady vaší firmy na čtyřnásobek spektakulární firmy opravující silnici, tedy minimálně dvojnásobek nabídnutý pracovníkovi, plus toutéž sumou honorovaného drába, který ho bude ponoukat k činnosti. Samozřejmě existuje i lepší varianta, ale to jsme zase u levičácko-fašistických tendencí našich posledních vlád. Chce to zrušit EET,KH,povolit Švarc-systém a propustit cca dvě třetiny úředníků. Ale kdo by je pak VOLIL ???

Re: Ne, že bych s autorem nesouhlasil,:
Autor: P. Lenc Datum: 12.11.2016 9:51

Myslím si pane Lepko, že jste se trefil.

pro pány Lepku a Lence:
Autor: M. Šejna Datum: 12.11.2016 10:23

Ve stavebnictví se platí za výkon a nikoli za hodiny strávené na pracovišti. Pokud se tedy někdo opírá o lopatu, nedostane za to opírání zaplaceno. A na dálnicích po celém česku pracují hlavně stroje, zatímco lopaťáci tam dělají minimum, takže by mě zajímalo, jaké práce prováděli ti panem Lepkou spatření lopaťáci na příbramské dálnici.

Re: pro pány Lepku a Lence:
Autor: P. Lenc Datum: 12.11.2016 13:35

Opravdu pane Šejno?Já viděl nikoliv na dálnici, ale na výkopových pracích a později na úpravě silnice přímo pod okny tyto "pracovníky" fi.IMOS a plně se ztotožňuji s panem Lepkou.Jediní, kdo opravdu pracoval, byli Ukrajinci, jinak český opírač o lopaty se hlavně věnoval telefonům a družné zábavě.Takže ty kecy o nezaplacení si nechte pro ty, kdo vám to bude věřit.A ty stroje, které postávají a nedělají vy samozřejmně také nevidíte, že? A to ne v noci, nemluvě o sobotách a nedělích, ale ve dnech pracovního týdne.Ale samozřejmně to "není pravda" a vy nám, naprostým hlupákům to náležitě vysvětlíte.

pane Lenci:
Autor: M. Šejna Datum: 13.11.2016 11:41

Znovu opakuji, že stavební práce se platí za výkon a nikoli za hodiny.

Pokud se zaměstnanci stavební firmy opírají o lopatu, pak neodvedou práci včas a nedostanou včas zaplaceno.

Jinými slovy: smlouva o dílo je například na 1 milion Kč. Pokud dělníci makají a dokončí práce za týden, dostanou zaplaceno z toho milionu svůj podíl za týden. Pokud se opírají o lopatu, trvá jim práce 4 týdny a dostanou tedy zaplaceno až za 4 týdny.

Re: pro pány Lepku a Lence:
Autor: M. Prokop Datum: 12.11.2016 21:19

Ovšem to placení za výkon je věcí smlouvy. Vy opravdu věříte, že státní úředníci vyjednávají smlouvy výhodné pro stát? To byste byl ještě praštěnější, než se zatím jeví.

Švarc systém a EET pana Lepky:
Autor: M. Šejna Datum: 12.11.2016 10:37

Ve stavebnictví se žádná EET používat nedá. Stavební dělník je totiž zaměstnancem, takže nemá tržby ale mzdu. Pokud by ale stavební dělník pracoval v systému Švarc systém, možná by si musel EET zavést.

Re: Ne, že bych s autorem nesouhlasil,:
Autor: E. Vašátko Datum: 12.11.2016 11:28

Nejsme pražská firma a u nás se musí na lešení a makat, protože děláme v úkole ve třech a když se jeden fláká, ti druzí si to nenechají líbit. Ale ve všem ostatním máte pravdu.