25.1.2022 | Svátek má Miloš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jana 2.4.2008 11:40

Výchova mládeže k podnikání?

Iniciativa Junior Achievement , kterou autorz zmínil založená před 15 lety v ČR panem Tomášem Baťou stále existuje. Nezisková vzdělávací organizace každým rokem vyškolí desítky tisíc dětí a studentů na všech stupních škol. www.jacr.cz  Učitelé ekonomických předmětů na SŠ i různých výchov na ZŠ vítají didakticky dobře zpracované kurzy, které Junior Achievement poskytuje.

Dr. Bolíto 3.4.2008 0:50

Re: Výchova mládeže k podnikání?

No a co? Nemůže být ještě někdo jiný? Může být něco ještě lepší? Nebo to už můžeme zabalit a spokojit se s Junior Achievement?V

Petr 1.4.2008 13:18

Kiosakiho s rezervou

Doporučuji číst Kiosakiho stejně jako podobné "kultovní" knihy s určitou úrovní nadhledu danou Vaším ekonomickým vzděláním. Jeho vazba na Amway je známá, stejně jako schopnost jeho knih propadnou po přečtení knihy přehnanému optimismu. Americká ekonomika a tam fungující nástroje a pravidla nefungují na našem trhu.

Většinou prostě nemáme po ruce hloupé dobrodince: sestru která nám zdarma bude hlídat půjčovnu časopisů a chlápka který nehodí komiksy do makulatury. S našimi zákony ani neprodáme nemovitost aniž jsme ji před tím měli zapsanou na katastru (90 dnů lhůty apod.).

Vzhledem k charakteru našeho života a kariéry, kdy začínáme s holým zadkem, bez bydlení a končíme nemocní, s holým zadkem a bez bydlení nevidím opravdu místo pro zázraky.

Je opravdu obtížné vymyslet nějaký férový sociální systém.

Penzijní připojištění pro mne není spolehlivý a výkonný nástroj pro zajištění budoucnosti. A pokud se tedy mám postarat o sebe sám, tak tedy raději nastuduji nějaké informace a zkusím to sám. Bez penzijních fondů.

Dr. Bolíto 3.4.2008 0:54

Re: Kiosakiho s rezervou

Petra s rezervou. Vyšla kniha Tajný deník Barborky Syslové a ta je pro děťáky důležitá. Ony ty důchody nebudou.

A Petr má pravdu v tom, že je třeba se spolehnout sám na sebe.R^ Ale je dobrý vědět!!!!

Dr. Bolí to! 28.3.2008 15:12

Konečně někdo přemýšlí a píše

Stojí to za přemýšlení. Kiyosakiho je třeba číst. Některé příspěvky jsou ovlivněny bezradností nad nutnou změnou myšleni a zacházení s penězi. A učit se .... to bolí. Konečně někdo přemýšlí a píše. Od novinářů se toho moc nedá čekat. Ti Kiosakiho nečtou, ale píší. Prima je, že píší alespoň čtenáři.

Dědek 24.3.2008 20:59

NENÍ

Naškudlil jsem si v důchodovém připojištění poměrně zajímavou částku a protože jsem ty prachy zrovna nepotřeboval tak jsem je "výhodně " uložil do jakýchsi investičních fondů. Ty mezi tím několikrát změnily majitele i název a je tam asi tak polovina původní částky. Až se k těm prachům dostanu tak patrně ještě něco doplatím. Poučka :Co můžete prožrat dnes nechtějte prožírat až zítra. Zítra nejspíš už nebude co;-€

Milan 22.3.2008 16:50

Kdo ručí za vklady na důch. spoření?

  Pořád slyším    doporučení  zaveďte si důchodové spoření, ale kdo  mi zaručí  že banka , která ho vede nebude vytunelována, nebo nespangrotuje. Důůchodové připojištění by mělo cenu jen tehdy, kdyby stát zřídil banku, za kterou by ručil .Dokud tomu tak nebude, může se stát i tomu nejpoctivějšímu plátci důchodového připojištění, že třeba rok před důchdem jeho banka krachne a  bud    namydlený.  Proč tohle neřeší poslanci? Ono ani  takové pojištění nemá  moc ceny. Můj otec si  po celé trvání První republiky a pak Protektorátu  připlácel na důcho. Po měnové  reformě  mi to dalo mnoho práce  aby mu alespoň něco bylo přiznáno . A stálo to za to !dostal po dlouhých tahanicích  25 K4 s měsíčně. !-  Tak má to cenu ?i

Ludva 23.3.2008 16:39

Re: Kdo ručí za vklady na důch. spoření?

Staré dobré úsloví říká, že peníze nejsou všechno. Lépe je také něco investovat do zlata a nemovitostí.

Ludva 22.3.2008 9:12

Důchodová reforma to vyřeší

Přece jde o to, aby stát musel vyplácet důchodcům co nejmíň, aby se o sebe postarali co nejvíc. V zásadě s tím lze souhlasit. Problém je, že ti co se nepostarají, si to pak nějakým způsobem vyřvou, vyprotestují a budeme tam, kde jsme byli. Viděl bych mnohem jednodušší reformu - omezit horní výši důchodů podle možnosti pojištění. Těm boháčům se s menším důchodem nic nestane. Tady je prostě zvyk více přidávat na větší hromadu. Třeba při procentickém zvyšování.

Richard III. 21.3.2008 22:24

fakt?

Obávám se, že Kyiosaki je o něčem jiném. Oslovuje lid s vyššími cíli.

medvěd 21.3.2008 21:57

dúchodové spoření je k ničemu

 Co říci k důchodovému spoření -  lapidárně toto :  neschopný spoří , schopný investuje. 

van Kat 21.3.2008 18:27

Tak to je ovšem sranda

Šejdíř Pivoda prezentuje šejdíře Kiosakiho! Lol!

balů 21.3.2008 15:38

důchod

 Tak mě titulek zlákal že se dozvím něco nového jak si nahrabat na důchod a kde nic tu nic, rozebírá se tu jakýsi p. Kiosaki ( nic jsem od něj nečetl a tak ho nebudu soudit ).

 Nic konkrétního v článku nezaznělo, třeba stručný rozbor státem podporovaných spoření jako je penzijko nebo životní pojištění :-)

 Osobně si myslím že tzv. penzijní připojištění vzniklo jen kvůli tomu aby někdo kupoval státní dluhopisy, nevěřící nahlédněte do zákona o penzijním připojištění.

 Tak zvané rezerotvorné životní pojištění zase považuji za výsledek lobbystického tlaku pojišťoven, aby měly tučnější zisky. Průběžný systém je zase relikt doby minulé, kdy důchodců bylo méně nežli pracujicích, tento poměr se mění, v dlouhodobém horizontu ovšem v neprospěch obou skupin, jedni budou platit s vědomím že nic v budoucnu nedostanou, druzí zase budou mít čím dál méně. Autor nám také opomenul sdělit kolik na ten spokojený život ve stáří budeme potřebovat.

 Osobně si myslím že by každý měl spolehnout sám na sebe, svě děti atd. Co se týče investičních nástrojů je v celku jedno jestli budete využívat stavebko nebo podílové fondy ( zatím nebyl žádný vytunelován ) nebo investiční certifikáty, případně sám obchodovat na burze. Abych nezapomněl, souhlasím s p. Koisakim že je dobré znát investiční nástroj, pak těžko naletíte různým prodejcům. K tomu si stačí přečíst pár stránek na nějakém odborném webu, řeba, peníze.cz, měšec.cz, finančník.cz atd.

SelskyRozum 21.3.2008 16:26

Re: důchod

Mnohem lepší je se podívat do historie republiky od r. 1918 a zjistit, jaká investice se nikdy nezlikvidovala v horizontu 30 let. Jedinou možností se zdají být pozemky a další kvalitní nemovitosti a ještě to s jistotou platí pouze po r. 1948. Uplně nejvíce se tyto investice osvědčily v roce 1953 (měna zlikvidovala lidem úspory) a pak v r. 1989 při inflačním skoku. Tady mám jasno, předpokladem ale je ty peníze nejprve vydělat. No a Kiyosaki víceméně říká, že nejjistější je vydělávat peníze pořád.

Papouch 21.3.2008 18:28

Re: Re: důchod

jedina moznost pozemky a nemovitosti? no nevim, za tohle doporuceni Vam pekne podekuji  potomci:

- majitelu prvorepublikovych cinzaku ted obsazenych regulovanymi najemniky

- zkolektivizovanych sedlaku

Provokant 21.3.2008 22:24

Re: Re: Re: důchod

Jasne jsem napsal, ze to plati jen po r. 1948. Jeste nejaka namitka?

klaaarka 21.3.2008 16:29

Re: důchod

Tak si od něj něco přečtěte. Třeba knížku Bohatý táta, chudý táta. Tam se užitečné informace dozvíte, pokud ovšem máte zájem.

balů 22.3.2008 19:50

Re: Re: důchod

Až ho najdu v knihovně tak si ho přečtu, akorát nevím co se dozvím od něj nového, už jsem toho přečetl dost.

Talián 21.3.2008 22:35

Re: důchod

K překladům knih pana Kiosakihojsem se dostal náhodou a některé pasáže mne inspirovali, abych korigoval své jednání. ( například: Banky milují vaše dluhy a nenávidí vaše úspory ); Jako každý rok některá zemědělská plodina vykazuje nadúrodu, tak se vždycky najde oblast, kde je výhodné investovat. Pokud to dokážete sledovat a podle toho konat, máte pravidelný příjem téměř jistý. Chodit každý měsíc s tisícovkou do spořitelny patří k dávné minulosti a tímto způsobem jenom nasytíte inflaci.

IvaA 21.3.2008 15:19

Jen počkejte na tu melu

za takových 20 let, až se nespořící vrhnou na peníze spořících prostřednictvím svých volených zástupců. Stačila malá ukázka v komentářích na psu u témata stavebního spoření, když halda magorů vyčítala těm, kdo je mají, že si vlasně naspořili z jejich daní. Za těch 20 let se pěkně dozvíme, jací jsou penzijní připojištěnci nesolidární verbež, jak se obohatili z odvedených daní nespořících a následně budou penzijní fondy "sociálně citlivě" přerozděleny.

SelskyRozum 21.3.2008 16:29

Re: Jen počkejte na tu melu

Ano, tohle je jeden z tlaků na opakování socialistické revoluce z r. 1948. Druhým tlakem je skutečné rozkrádání daní vlivnými a mnohými bohatými s pomocí děr v zákonech.

Ludva 21.3.2008 13:58

Nejlepší způsob jak zbohatnout,

je radit jak zbohatnout.

ex-čtenář Kyosakiho 21.3.2008 15:40

Re: Nejlepší způsob jak zbohatnout,

BINGO R^

gerontusinza 21.3.2008 13:08

Líbí se mi to, odpovídá to mému kredu....

nevěř nikomu a zejména ne tomu kdo se podbízí......   Dobré čtení..a poučné:-)

doktor 21.3.2008 12:08

A teď něco pro zasmání.

Z dnešního Teletextu: "ČR SE ZAMĚŘÍ NA OCHRANU SENIORŮ. PRAHA - ČR se chce v době svého předsednictví EU podílet na vytvoření ev ropské strategie ochrany seniorů a péče  o ně. Spolupracovat na ní chce s Fran cií a Švédskem, které EU povedou před a  po ČR. Řekla to ministryně pro menšiny  a lidská práva Džamila Stehlíková (SZ).  ČR bude stát v čele EU v 1. pololetí  příštího roku. Za jednu ze svých priorit si zvolila právě důstojné stárnutí   a ochranu seniorů. Nyní v ČR žije zhru ba 1,5 milionu lidí nad 65 let, tvoří   asi 15 % obyvatel. V roce 2030 by jich  mělo být podle propočtů 2,2 milionu, téměř čtvrtina obyvatel. V polovině  století pak má počet překročit 2,6 milionu, což má být třetina společnosti. ms" 

gerontusinza 21.3.2008 13:11

Džamila přeceňuje své síly záměrně.....Re: A teď něco pro zasmání.

;-Dvždyť musí vědět že příští rok touhle dobou tam již nebude........ a s pány z ODS chce se starat o nás seniory....? ;-) Bůh mě chraň abych na těch pánech byl závislý.......;-D

ben 21.3.2008 23:38

Re: Džamila přeceňuje své síly záměrně.....Re: A teď něco pro zasmání.

Pánové !!! To je typický Paroubkův slovník.

Magor Milda 21.3.2008 11:36

Kdo dnes může předpovědět, co bude za 20 let?

Pokud nastoupí zase nějaká forma socialismu, bude se brát tam, kde něco je a dávat tam, kde jsou hlasy voličů ke koupi. Podstata systému je vždy stejná, německý socialismus ožebračil a dokonce zavraždil Židy, aby bylo na zbrojení. Československý socialismus obral nejenom podnikatele, ale i drobné živnostníky a rolníky. Znárodněny byly i penzijní fondy a státní penzijní připojištění, při měnové reformě byli ožebračeni všichni. I když se dnes někomu podaří našetřit si nějaký kapitál v bance nebo koupit dům na pronajímání, to vše je velmi závislé na politice. V USA je zřejmě vysoká důvěra ve stabilní demokracii. U nás tato důvěra není oprávněná, přesto lidé spoří. Čím více bude těch úspor, tím více se budou socialisté snažit, dostat se na ně. Zřejmě v Česku není mnoho alternativ, zlodějské banky mají téměř perfektní kartel, akcie byly zničeny tuneláři a nedostatečnou ochranou drobných akcionářů. Snad by bylo možno investovat v zemích s vysokou politickou stabilitou, tam však výnosy nebývají vysoké, je tam tlačenice. Takže budoucí důchodci, doufejte, že vám ty úspory žádná partaj neukradne, nemovitosti nezestátní a důchodové fondy neprošvindluje. Proto je politická aktivita jednou z cest, jak si zajistit klidné stáří. Koneckonců máme u vlády ty, které jsme zvolili.

Kadrec 21.3.2008 11:49

Re: Kdo dnes může předpovědět, co bude za 20 let?

zřejmě EU ... ta to dokonce plánuje na 50 let dopředu ;-)

gerontusinza 21.3.2008 13:15

Zatím se na veřejné fondy snaží nejvíc dostat vy a váš Jůlínek s Topolánkem......Re: Kdo dnes může předpovědět, co bude za 20 let?

a nikoli socíci.... ani nepotřebujeme zlodějské banky nám stačí vaše strana..... ;-D Děláte šest svému jménu.....;-D;-D