Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
O33l86d44ř15i16c16h 14V59a17š58í29č57e48k
Očekával jsem obdobný způsob boje. JE pekelně drahý. Za každou takovou námitku musí EDF platit (a celkem slušný balík). Navíc, v rámci soudu se jedná o soudní výlohy, ale i o náhradu škod, které mohou tímto vzniknout, pokud soud rozhodne v neprospěch "žalovatele". A to může být velice velký balík! (Pokud se podpis pozdrží o cca 1/2 roku, tak jsem zvědav, jak to budeme po Francouzké vládě vymáhat? EDF má tak vysoké dluhy, že nemá šanci to zaplatit. Možná budeme mít doživotní dodávky paliva zadarmo.
)
Ale rozumím, že se jedná o existenční problém EDF. Pokud se u nás, tato referenční stavba podaří dle původních smluv, tak by na Evropském trhu byl subjekt, který by byl schopen dodávat včas a za nasmlouvané peníze (včetně vybudovaného dodavatelského řetězce). Což EDF neumí, a proto nechtěla tyto záruky do smlouvy, vycházející z jejich nabídky, promítnout.
Náš soud postupuje korektně. Stejně jako předtím příslušný úřad. Na každou námitku reagoval opatřením, šetřením a rozhodnutím. Tím nebylo možné toto rozhodnutí dále napadat. Pokud stejně půjde i soud, který může po určité době toto předběžné opatření dále zrušit, tak se může pokračovat dál s tím, že se bude muset počkat na rozsudek. A až ten pak bude možno (a jistě k tomu dojde) napadnout u nějakého Evropského mezinárodního soudu. Ale po zrušení předběžného opatření se již může stavět. Zatímco soudit se může roky. Zároveň nelze soud prohlásit za zaujatý, protože předběžné opatření vydal. Teď je jen otázkou, na jak dlouho.
J67a86k24u97b 57V28e46l57e79b96a
Nacpeme ještě hodně miliard do chřtánu globálních lichvářů, zlodějů a podvodníků a ztratíme ještě hodně let, než konečně Dukovany nebo jiné jaderné elektrárny postaví ta jediná schopná, fungující, kompetentní firma, tedy Rosatom. Ale hlavně nenadávejte politikům! Ti za nic nemohou. Nadávejte sobě a dalším euročecháčkům, kteří si tu dnešní svoloč rádi, dobrovolně, svobodně a s úsměvem zvolili. A ještě pak uléhli do postele s pocitem státotvornosti!
P24a24v17e57l 57S51k83ř13i63v30a31n
Jediná fungující firma staví vynálezy od Westinghouse. To víte ? :-) Proto taky vybrali Korejce. :-)
V EU je jediná kompetentní firma z Francie Areva. Protože Firma z Německa to už nedělá: Siemens. Vybrat firmu z EU je velká bezpečnostní výhoda, zvláště když Francie umí i přepracovat vyhořelé palivo, což jsme si ani ještě nezkusili.
K43i12b80o26k21o 63V77e93n90g75i
Co čekat od Frantíků. Jsou tak "vyčůraní", až jsou blbí. Holt mentalita Velké francouzské revoluce, a jak o nich generál Rommel (velitel divize duchů) řekl, že urychleně na ústupu odhazovali ručnice a patrony, jenom bidony s vínem bránili "zuby nehty", ty neodhazovali. A pak ta klaka zkostnatělých francouzkých generálů a politiků, kterým se obdivoval mekta Beneš, maje s nimi i vojenskou smlouvu o pomoci. A pak ho i Daladiere v roce 1938 "vyšplouchl". To by ale nemohl být mekta Beneš, aby také "po francouzku" nezahnul kramle. Pak se ten umektaný kašpar uchýlil do lůna Stalinova vlivu (již 1943 částečně a 1945 úplně). Věřit Francouzům v nějakém normálním "niveaux" je krapánek irrelevantní, oni mají svůj styl života, bidon s vínem, pak ručnice na špágry na vinicích, a pak občas vyžvávat Marselaisu, když jim tam Alžířani, Senegalci, či jiní přicmoudlíci z bývalých kolonií, způsobí masakr. Ale, Francouzi jsou nepoučitelní. Ale furt vysírají... Dukovany???
P50a26v77e40l 82S90k16ř40i85v27a75n
Proč by Francie měla couvat před někým kdo dodává nikoli svou, ale licenční technologii ?
P52r89o29k89o98p 58D56i17v32i55š
I pokud bude smlouva s EDF podepsána (už aby to bylo), budou Frantíci stavbě házet klacky pod nohy dál. Přes Brusel mají mnoho možností, čert aby tamní soudruhy a soudružky vzal.
M64i37l27a33n 84K42l80í46m63a
Člověče, víte Vy vůbec co je to "EDF"? To jsou ti francouzi!
R68o62s87t30i73s97l38a26v 74M59e77i72š76n12e55r
s Francouzi byly vždycky problémy-- už za Karla IV. k nám tahali béčkovou módu, o roce 1938 raději nemluvě... a teď zas tohle.. no tak holt prostě svítit nebudeme, jak prosté.
M89a22r60t36i22n 15P30e85c68i30n84a
Nevidím v tom problém. Smlouva o smlouvě budoucí je podepsaná, takže se může klidně stavět a francouzští soudruzi se můžou klidně soudit:-/
P87e60t16r 96P58a34v93e32l
Smlouva o smlouvě budoucí je jenom smlouva o tom, že v určitém čase bude uzavřena Smlouva o dílo.
J57a22r64o68s55l90a69v 42F80a57r53d81a
Francouzští přátelé postupují dle univerzálně platného rčení "Co nemůžeš mít sám, druhému alespoň překaž!"
P86e35t70r 43P72a80v54e34l
To je klasický konkurenční boj, o přátelství s žabožrouty vůbec nejde. EDF hájí jenom své zájmy. Až soud může rozhodnout zda je to oprávněné.
Š58t47ě76p29á10n 88Z19e77m19e76k
Prý dostatek elektřiny pro Českou republiku. Opravdu? Když se veškerá vyrobená elektřina pošle do Lipska na burzu, kdy si ji vydraží bohatší odběratelé. Skrze tu burzu se my dělíme o námi vyrobený proud s těmi, co proud nevyrobí.
M11a53r78t54i53n 43P34e52c15i44n51a
Což ale už nemusí platit v době postavení té elektrárny.
F71r48a38n24t47i96š62e89k 72N34a76v79r68á73t19i45l
Smlouva o dostavbě jaderných reaktorů se nepodepíše, protože se nechce podepsat. Ať to stojí, co to stojí!
P45e68t66r 81D91o32l14á55k
A když se podepíše, tak každý den průtahu bude daňového soumara stát majland. A to se vyplatí! Tedy někomu...
J10o13h42n 80S37m18i29t74h
Za podmínek , které nám vnutila EU, je stavba jaderky naprostý ekonomický nesmysl....
M19i81r85o97s47l14a61v 90K55o87c46i51á34n
Ale co myslíte, že vydrží déle - energie z jádra, nebo nesmysly z Bruselu?
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz