1.2.2023 | Svátek má Hynek


Diskuse k článku

RUSKO: Ekonomický propad

Rusko se nyní začalo potýkat se závažnými ekonomickými problémy, na něž nebylo za panování Vladimira Putina vůbec zvyklé. Zatímco v polovině července byl dolar za méně než 60 rublů, nyní ruský rubl klesl na nové rekordní minimum a jeho kurz se dostal až k 86 rublům za dolar.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 2.2.2016 10:15

Ne prokletí ropy, ale nevyužití času

Když před lety onemocněl Fidel Castro, pozval na Kubu z Venezuely Hugo Chaveze, a fantazíroval o politickém spojení Kuby a Venezuely. Proč? Cílem byl jistý příjem socialismu z ropy. Dnes je Venezuela politicky destabilizovaná, takže Fidel Castro měl vlastně štěstí, že se Hugo Chavez zdráhal provést politické spojení obou zemí.

Ano, ropu-vlastnící státy prohospodařili svůj čas. Jejich management selhal, neviditelná ruka trhu si v těchto státech nalezla cestu nejmenšího odporu. V době, kdy mohli snadno financovat rozvoj nových technologií právě z ropy, stavěli si tam nejvyšší budovy světa a pořizovali si zlaté kliky ke svým automobilům.

Podobně ale prohospodařil i Václav Klaus možnosti české privatizace. Místo privatizování majetku do rukou českýcb "Steve Jobsů a Elon Musků", rozhodil majetek do rukou vychcaných Pepíků a komunistických funkcionářů. A proto také se česká ekonomika vzpamatovávala tak dlouho.

Naučte se hospodařit s časem!

B. Rameš 2.2.2016 10:05

Zajímavá myšlenka

s tím ropným prokletím. Tak mě napadá, třeba v Norsku jsou na tom hodně dobře...

T. Kočí 2.2.2016 10:01

Re: Safra.... a kde je ten zlatej rubl???

Ja taky.Heslo dolar klesa znam jako pionir.Zazil jsem v Rusku v r 86, za dolac davali 80 kopejek.Kradez.

P. Lenc 2.2.2016 9:20

Re: Jsem škodolibý...

Ano a ještě děsivější je, že klidně budou chcípat hladem, ale na zbrojení mít budou.

M. Prokop 2.2.2016 9:18

Re: Čas je neuprostný.

Jen je třeba to ponechat tomu času a vývoji, ne zeleným blouznivcům.

M. Prokop 2.2.2016 9:17

Re: Safra.... a kde je ten zlatej rubl???

:-P

Zkazky o pádu dolaru slyším celý svůj život. Mění se jen, nepříliš, tón a případné zdůvodnění, případně potenciální náhrada.

B. Hamáček 2.2.2016 8:44

Re: Jsem škodolibý...

Jo a docela mám z toho obavy. Protože je to hodně velká kobyla.

V. P 2.2.2016 8:25

Safra.... a kde je ten zlatej rubl???

Tak to vidíte, naši milí putinčíci. Vzpomínáte si ještě na ty vaše skazky, jak zlatý rubl a dvouhlavý orel udělají z dolaru toaletní papír?

J. Fridrich 2.2.2016 8:25

Re: No, to jsem do dneška a tohoto článku

Víte, je to jinak..... To Rusko je na nás, zemích jejich suroviny odebírající ještě víc závislé, než my na nich. Jdou do kytek - ale zbrojit nepřestanou - a vodku pro mužíky s vypětím všech sil také zajistí - protože MUSÍ....... No prostě Rusko-SSSR.

L. Šarina 2.2.2016 7:49

Čas je neuprostný.

Skončilo století páry, končí pomalu století uhlí a nové technologie ve vyspělých a tudíž i velikých kupců(státy, kontinenty) a spotřebitelů nafty vytlačí i tuto surovinu jako hlavní zdroj energie a možná i v jiných oblastech. Svět pokud se nezničí za 20,50,100 let bude úplně někde jinde a ani možná nevyčerpá veškeré zásoby tohoto černého zlata. MOŽNÁ !!!! A možná ohromné potíže s tím i války změní svět MOŽNÁ :-)))

J. Slanina 2.2.2016 7:31

Jsem škodolibý...

...a z problému rusistánu mám docela radost. Ale zároveň si uvědomuji, že kobyla která chcípá, nejvíc kope.

R. Szewczyk 2.2.2016 4:33

ha ha ha

v rusku je všechno k hovnu, na hovno je i jaderná technologie, proto ji chtějí ve světě jenom tolik, co stojí vývoz ropy a plynu z ruska, při cenách roku 2014, dnes je to samo sebou více, no vzhledem k tomu, že ruské zboží jinak nikdo téměř nechce , podle rusofobů, tak pokles vůči dolaru je sqvělý, páč když utržím za dolar více rublů, tak mužík, který ode mně dostane více rublů na vodku je pak přeci spokojeny, vývoz veškerých surovin je cca 20% příjmů federace, jedná se o jednoduchou téměř beztechnologickou výrobu, podle rusofobů, akorát nechápu, proč se s tím vyspělé česko tolik páře v Třinci či v Arcelomitalu ,asi proto, že to patří nějakým indiánům, jak jsem slyšel, či proč se serou tak neschopně havíři s těžbou uhla v Paskově, bo to patří nikdo neví komu,

P. Dvořák 2.2.2016 1:09

Re: No, to jsem do dneška a tohoto článku

Někteří to dodnes nepochopili a nepochopí, ani kdyby takových článků četli dalších sto.

S. Kalužík 2.2.2016 0:47

No, to jsem do dneška a tohoto článku

ještě nikdy "netušil a neslyšel", že bychom mohli být závislí na dodávkách nafty a zemního plynu z Ruska. Opravdu objevný článek :)