Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ROZHOVOR: Z Berlína přichází socialismus jak z praku

Ten růst na první pohled vypadá poměrně impozantně, ale ve skutečnosti je dost mizerný, když si uvědomíme, že vlastně ekonomika roste z velmi nízkého základu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PB

P98e33t90e 87B41r71i67c18h

9. 12. 2021 18:38

"Němečtí kolegové mají sklony dějiny tak nějak pojímat ode zdi je zdi."

Ale kdepak. socializmus už tam pěstovali a rozváželi před 80 lety na Tygrech. Projeli to ve střetu se socializmem internacionálním. Myšlenky na Prozřetelnost a jejich dějinné poslání je však neopustily.

0 0
možnosti
VP

V76a48ň24u19r60a 62P90e46t91r

9. 12. 2021 19:03

Hitler nás chtěl poněmčit, dnešní Němci pobruselštit s tím, že Brusel = Německo...

Hitlerova ekonomická politika ovšem byla méně pitomá, než ta bruselská i současná berlínská!

0 0
možnosti
VP

V66a50ň90u49r72a 43P76e24t10r

9. 12. 2021 18:14

Doporučoval bych odstranit dotace politickým neziskovkám, jako je např,. Fialovo "Centrum pro demokracii a kulturu," zabývající se např. lidskými právy v Barmě!

0 0
možnosti
JS

J90a21n 72S60t65e94h28l74i96k

9. 12. 2021 17:17

Zajímavé je srovnání s Polskem . To má letos rust 5% . Oduvodnuje se to tím , že ekonomika je postavena na domácí spotřebě . Tudíž není tak závislá na exportu . My se Slovenskem jsme montovnou automobilismu . A zde je problém . Naše daňová soustava je velice závislá na domácí spotřebě a ta teď moc neroste . Výsledkem jsou nízké daňové výnosy a v kombinaci s exportem i nízký rust HDP . Tato kombinace není moc štastná . Spotřeba je značně trestána (drahota) a navíc přidaná hodnota utíká ze země ve stovkách miliard (výprodej majetku cizině) . Ještě horší je ale že i výsledky naší práce se zde nekonzumují , ale produkty užívají za hranicemi . Dalo by se říci kolonialismus v celé své kráse , ale kolonií jsme my. ;-)

0 0
možnosti
KK

Definice : Fašismus je státní korporativní socialismus.

To co přicází z Bruselu a teď i z Berlina je fašismus jak vyšitý.

0 0
možnosti
VP

Nesdílím autorčin optimismus, že se v roce 2023 vrátíme na úroveň 2019. On tady totiž bude pořád kovid, další očkování, další a další omezování ekonomiky. A to vše doprovázené šíleným Green dealem, likvidací automobilové výroby, růstem cen energií a tedy v podstatě všeho. To vše za jásotu progresivistů a politických neziskovek a za mediální podpory ČT. Utéct není kam. Zkrátka situace zralá na psychiatrickou kliniku.

Apropo, nejsem odborník na ekonomiku, ale zaznamenal jsem informaci, že mandatorní výdaje státu přesáhly 100% HDP. Je to pravda?

0 0
možnosti
VP

V41a80ň55u45r25a 82P28e90t85r

9. 12. 2021 13:36

S těmi mandatorními výdaji to pravda není, asi je to srovnáno s něčím jiným.

0 0
možnosti
JP

V socializmu jsem 40 let žil, ale dodnes nevím co to vlastně je. Je to ukradení majetku občanům a jeho oslava pod názvem Vítězný únor? Jsou to ukradená pole sedlákům? Jsou to nevinní popravení jako Dr. Horáková a mnoho jiných? Je to cenzura médií i názorů obecně? Je to zákaz cestování do ciziny, zejména kapitalistické, pro naprostou většinu občanů? Je to zákaz studia pro ty studenty, jejichž rodiče podnikali nebo chodili do kostela? Nebo to je nějaký už vylepšený socializmus? Řekněme německý, i když Marx a Engels byli právě z Německa.

0 0
možnosti
PD

Tohle všechno a ještě i další lumpárny a zlodějny. Vše pod záminkou sociálna a péče o lidi.

0 0
možnosti
SK

Jaképak- Němečtí kolegové mají sklony dějiny tak nějak pojímat ode zdi je zdi.

Od nacionálního socialismu(nacismu) k internacionálnímu socialismu (komunismu) je jen malý krůček! :)

0 0
možnosti
MP

Ani čeští ekonomové ani čeští novináři evidentně nebyli vzděláni o tom, že člověk (homo sapiens) není absolutním pánem světa (planety Země). Na neviditelný mutující virus, ani čeští ekonomové, ani čeští novináři, intelektuálně nemají, nemají dostatečně vysoké IQ.

Cituji závěr rozhovoru

... Končící kancléřka Merkelová souhlasí s požadavkem svého nástupce Scholze, aby očkování proti covidu bylo od února v zemi povinné. Vzpomněl jsem si na název knihy Zdeňka Mlynáře Mráz přichází z Kremlu. Co podle vás teď přichází z Berlína?

Z Berlína přichází socialismus jak z praku. Němečtí kolegové mají sklony dějiny tak nějak pojímat ode zdi je zdi.

0 0
možnosti
OM

O42. 60M19.

9. 12. 2021 9:15

Technická: počty kterých státních zaměstnanců by měla vláda razantně snižovat? Policajtů, hasičů, doktorů, pedagogů, vojáků? Ono těch úředniků, které si pod tím každý představuje, zas tak moc není.

0 0
možnosti
ŠH

Je jich moc. Zu moc. Jsou totiž státní úředníci i na "implementaci mnohosti pohlaví do reálného života v Prčicích/Hodoníně". Váš problém, že jste to nepostřehl.

Pouze političtí "mlžiči-gauneři" (ČT09, Fiala) zahrnují mezi klotové, úřednické státní orgány i hasiče, učitele, strojvůdce ČD, ........... . ČD je státní firma.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz