Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ROZHOVOR: Vláda jen oblbuje marketingovými hesly

Docela by mě zajímalo, které další dva problémy považujeme za „nejpalčivější“, když mezi ty tři hlavní zahrnujete zdražení energií. Já bych totiž o zdražení energií jako o jednom z největších problémů rozhodně nemluvila, a už vůbec bych to neoznačovala za „finanční krizi“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

P59a79v32e49l 28S25u26r82a

13. 1. 2022 18:07

Opět výborné shrnutí od paní Šichtařové.

0 0
možnosti
JK

Paní Šichtářová,současné zdražování energiií, mimo zelených ideologii, má příčinu hlavně v zavedení volného trhu s energiemi v EU. Nevím jakou jsme měli možnost tento trh u nás nezavádět, protože na Slovensku a Madarsku ho nezavedli a také tam obyčejní občané dnes se zdražováním energii problém nemají jako u nás. Zde je opět vidět, že ideologie volného trhu nefunguje, protože je snadno zneužívána spekulanty a šmelináři se kterými si volný trh neví rady.

0 0
možnosti
JK

Na Slovensku nezprivatizovaly elektrárny a ani distribuci el., nejsou na volném trhu s energiemi v EU. Vše reguluje stát. Mají tam poloviční ceny energii než u nás.

0 0
možnosti
JN

olympiáda bude prča, nějaké zdražování není nic,......

Neměli by mít všichni sportovci a jejich koučové i podpůrné resuscitační týmy povinně na dresu logo fukcíny, kterou se na ten “svátek sportu” nadopovaly?

Letošní Olympiáda v Číně bude asi s “opravdu obrovskými přesahy”

Nepřiznali všichni ti politikáři,

Ass-penisti a Ass-pičky ...

... kteří podporují bojkot Olympiády ...

... že jsou do Vakcinační genocidy zasvěcení a zařiťování ?

0 0
možnosti
LB

Zdražování energií a zdražování obecně? Jde nepochybně o jakousi zdražovací vlnu, v níž mnozí, kteří by asi zdražovat přímo nemuseli, využijí té vlny a prostě se přidají. Když holt zdražuje energie, proč by nemohly zdražit třeba knoflíky nebo použití veřejných záchodků? Vždyť i tam se občas svítí.

0 0
možnosti
JJ

J95u31r38a 43J19u11r46a72x

13. 1. 2022 14:29

Nojo, když ty knoflíky musí někdo s přispěním dražší energie vyrobit a distribuovat - a za tu dražší energii zaplatit z peněz, jež byl za ty knoflíky utržil. Takže zdraží knoflíky. A prodejce zdraží taky, neboť i on má dražší energii a i ty knoflíky koupil dráž a nehodlá si snižovat marži.

Je to tak prosté, to pochopí i děti v mateřské školce.

Mmch, v Albertu zdražili rohlíky z 1,90 na 2,20, tedy o 15,7 procenta původní ceny. Rohlíková inflace ... :-)

0 0
možnosti
Foto

Se obavám, že sociální stát je na konci s dechem, a současný establishment (korporátní, institucionální a politický) připravuje půdu pro silné utahování opasků ve jménu Rovnosti a Uhlíku. Tj. aby si ti v horních patrech pyramidy udrželi postavení a prebendy.

WEF to načrtl jasně. 'Nebudete nic vlastnit a budete šťastní'. Ta inflace a ceny energií svižně zprostředkují přesun majetků směrem k pár jedincům z prostředí BlackRock apod.

To je taky důvod proč si sem tahaj chudinu z blízského východu. Ta ráda podpoří kdejakou rozkrádačku a zabrání reformám....a to více agresivně než chudina domácí.

0 0
možnosti
Foto

Těmi ta minulá oblbovala celou dobu vládnutí 

0 0
možnosti
VC

Tak co se týká energií. Tam naprostý souhlas. O se týká omicronu, také věřím, a zdá se že není nebezpečný. Ovšem z prstu vycucané nesmysly srovnání s rizikem úmrtí jako u chřipky, takové blbosti snad inteligentní dáma používat nepotřebuje.

0 0
možnosti
PS

P37a43v19e66l 92S42u35r82a

13. 1. 2022 18:12

To, že to nechápete ještě neznamená, že je to špatně.

0 0
možnosti
MV

Euro opravdu není pro ty co vyčkávají, schovaní za bukem a montují a montují a budou montovat pořád.

0 0
možnosti

No ano, montují, protože jejich bratři Spojenci se za hubičku stali vlastníky těch montoven a zisk odtéká k nim do zahraničí. Je to 300 miliard ročně. Za dalších 200 miliard ročně Spojenci v ČR levně nakoupí a sami pak draze prodají...;-DRv

0 0
možnosti
FK

Asi bych měl paní Šichtářové poděkovat, protože rozumných slov není nikdy dost, i když problém je mnohem, mnohem složitější. Ale to samozřejmě ona ví také. Jen taková maličkost, to platí spíše pro nás diskutéry, nestačí jen nadávat na poměry, je třeba něco dělat, volit takové politiky, kteří dokáží rozpoznat zlo. A tím to nekončí, dobrý politik myslí koncepčně a dlouhodobě a potřebuje trvale naší podporu. Bez ní nezmůže nic. Já vím, jsou to tak trochu hraběcí rady, ale nadávat a potom zvolit koalici s Piráty, ať se na mě nikdo nezlobí, ale pak jsem za idiota.

0 0
možnosti
PD

Problém je, že momentálně ti politici, kteří nejen dokáží rozeznat zlo, ale mají i reálnou představu, jak proti zlu bojovat, nějak v Česku nejsou vidět a slyšet.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz