Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ROZHOVOR: Regulace a zákaz, ideologie dneška

Co vám odpovím, je utopie. Nestane se to. Vláda by měla začít propouštět státní zaměstnance, aby se s jejich počtem dostala někam do roku 2000. Měla by přijmout rozhodnutí o sestavení vyrovnaného rozpočtu na rok 2023, když pro rok 2022 se to už nedá stihnout.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VC

Co se týká čipů nevím proč by měl za to být jen odpovědný pozastavený mezinárodní obchod. Ten jen v plné nahotě ukázal závislost na Asii. Jestli se víc než polovina čipů vyrábí v Asii a těch s největší hustotou snad 90 procent a největí výrobce je TSMC má víc než 60 procent trhu, bude spíš to, že soudruzi z NDR udělali chybu že si nechali odplout výrobu polovodičů, když Tajwan, Čína a Asie subvencovali svoje polovodičové výrobny. To se paní Šichtařové nebude líbit ale bez subvencování konkurenci v Evropě v polovodičích dnes udělat nelze. To je ten problém pojetí volného trhu i k těm co pravidla nedodržují. Příčin nedostatku čipů je několik. Prodej počítačů, mobilů a elektroniky větší čas strávený na home office určitě zvednul, další věc jsou kryptoměny co potřebují obrovský výpočetní výkon, Automobilky vloni rušily objednávky, tak teď nedostávají. Některé starší provozy (elektronika do aut nejsou jádra M1 od Applu, a tak s výhodou starší technologie využívá) pak zavřely a už je nikdo nerozjede. Covid v Asii a doprava z Asie taky zpomalili. Čína spekuluje a zkupuje co je.

To celé trh rozhoupalo a firmy dělají zásoby. Hlavní důvod je ale ten, že se prostě polovodiče z Evropy odstěhovaly.. Paní Šichtařová má z poloviny pravdu. Problém Evropy je socialismus s obrovskými podporami v nezaměstnaností a hlavně byrokracií a regulacemi kdy se v Evropě nedá podnikat. Ale druhý je i dogmatické pojetí liberální ekonomie. A to především při obchodu se zeměmi neliberálními jako Čína. To paní Šichtařová nepřizná, ani že investoři podporující kryptoměny dělají svinstvo, které je mimo jiné taky zodpovědné za nadměrnou potřebu polovodičů a elektřiny.

0 0
možnosti
JP

Souhlas, nicméně kdyby bruselouši věnovali stejné úlevy a dotace výrobnám čipů, jako elekroautům, tak si Taiwan neškrtne.

0 0
možnosti
OK

Příště doporučí rychlost nula. Ale povolí za volantem 3‰.;-D

0 0
možnosti
JP

Pozdě. Už se shodli na 0‰.

0 0
možnosti
JJ

J35u70r82a 22J64u53r66a77x

14. 10. 2021 17:23

Moudře praví paní Šichtařová ... ovšem moudrá slova do brusele nedolehnou a těmi, kdož nám vládnou ať z naší vůle (doma) či bez naší vůle, ba proti ní (z brusele) bývají pravidelně oslyšena.

0 0
možnosti
JS

J74a12n 97S47t12e97h68l89i44k

14. 10. 2021 14:47

Přemýšlím kolik toho lidé vydrží až budou zavedeny regule podle Šichtařové . Za první republiky také dost lidé vydrželi . No ale po válce většina volila komunisty.

Kapitalismus má nepěknou vlastnost . Koncentruje bohatství mezi velmi malou skupinu lidí . A pokuď se z živobytí stane luxus , tak ta většina pak volí extrémisty co jim aspoň ten chleba za odvedenou práci dají .

My totiž nejsme USA . Tady není decentralizovaný stát . Zde stačí většina v parlamentu a převálcuje všechny složky ve státě . V parlamentu se u nás hlasuje o všech daních a příjmech i té poslední obce na šumavě .

Uvidíme jak bude pravicová vláda privatizovat stát R^

0 0
možnosti
RL

Ty kecy o tom kapitalismu jsou jak vystřižené z příruček o marxismu. :-P

Ještě si je pamatuju.

0 0
možnosti
VK

Nová vláda by hlavně měla začít stavět JE. Pirát Michálek dokonce prohlásil že bychom si je mohli postavit sami, vystudoval teoretickou fyziku takže by o tom mohl něco vědět. Covid je lépe nechat odborníkům.

0 0
možnosti
RL

;-D ;-D ;-D

Jo, a Merkelbába je dokonce vystudovaná jaderná fyzička.

A co z toho jako plyne? Jo, správně, v Německu ruskej plyn, a u nás Vrbětice. :-P

0 0
možnosti
FZ

Taky se přikláním k názoru, že Fit for 55 nebude realizován, protože to nejde. (Ještě nikomu se nepovedlo znásilnit fyziku). Ale napáchá zatím neodhadnutelné škody a bruselská squadra se jen tak nenechá odstavit. Co úsilí to stálo, než svazáci zlanařili banky, kapitál, výrobu, zemědělce, a to jen výměnou za unijní dotace. (Dotace jsou nemravné, ale jen ty, co dostávají moji konkurenti. Ty moje jsou v pořádku.) Princip, jak umlčet kritiky, objevil už Josef Stalin. Ve svých projevech přesvědčil většinu citováním "vědeckých faktů" a "mírně upravených" statistik, že cesta budování socialismu je správná a jedině možná. A ty, co nepřesvědčil, efektivně likvidoval. A nejdřív ze všeho proto musel ovládnout tisk, rozhlas a facebook... no, ten poslední je možná až záležitost novodobých kancelistů, ten třeba ještě nebyl...

0 0
možnosti
PN

Šichtařová je neuvěřitelná optimistka. Říká: "Celý život platit do důchodového systému a čím víc vyděláváte, tím víc do něj platit – a pak dostat stejný důchod jako ten, kdo nevydělával nikdy, to je svinstvo. Ale jednou to tak určitě skončí."

Ne, paní Šichtařová, tak to neskončí. Bude to mít pokračování. Ti, kteří celý život byli na dávkách, bydlí v sociálním nájemním bytě začnou ječet, že takto to nejde, že z toho základního důchodu nelze žít a že ti zbohatlíci (rozuměj ti, co něco našetřili a splatili hypotéku) by neměli dostávat důchod vůbec, aby bylo na důchody nemajetných v "důstojné výši". A levicová vláda na to uslyší a pro získání důchodu bude potřeba prokázat nemajetnost. Takže se dočkáme následků typu: "Platil jsi hypotéku celý život a máš svůj vlastní byt? Nedostaneš ŽÁDNÝ důchod. Prodej byt, nastěhuj se do nájmu (ale nejdříve zaplať daň z toho prodeje), pak budeš mít peníze na nájem i na živobytí na mnoho let. Až nebudeš mít nic, tak teprve přijď. A přines si potvrzení, že jsi nemajetný ty i Tvé děti (jinak se musí o Tebe postarat) a pak teprve dostaneš (možná) nějaký důchod.

Takže takto to dopadne paní Šichtařová. S rovným důchodem jste pořád moc optimistická.

0 0
možnosti
JP

R^ Bohužel. Mluvíte mi z duše.

0 0
možnosti
JP

Pokud vím, tak všude na světě je důchod založen na kombinaci soukromého spoření na důchod (s určitou státní garancí a mírou zhodnocení, nejde o běžné spoření) a státního důchodu, přičemž u nás to napoprvé nevyšlo a poměr čistě státní vs. soukromý (" polosoukromý") důchod je nejvyšší ze srovnatelných států...Čili problém je asi trochu někde jinde

0 0
možnosti
ŠH

Potom tedy nevíte o tomto (skoro) nic.

Já jen vím (viz výpočet dle zákona a dle praxe), že si na tu naši (ČR) státní penzi musíte platit (někdo značně méně!!!) , a potom ti více platící dorovnávají (auta, dovolenou, atd., prostě všechno) těm méně platícím i neplatícím.

Vrcholem bude ta hodnotová sviňárna, že všici dostanou nějakou "politickou částku". Říkají tomu šíbři "zaručený důchod". Suchá voda.

0 0
možnosti
JH

J27a70n 79H82a30j85s52k22ý

14. 10. 2021 11:44

K tomu snižování rychlosti aut.

Už se zkouší samořiditelná, počítačem řízená auta, která nepotřebují šoféra, který by do jejich provozu zasahoval. Co tedy s šoférem? Poběží před samořiditelným autem s červeným praporkem v ruce. Jako v začátcích automobilismu.

;-D;-D;-D

0 0
možnosti
PS

P73a57v47e13l 74S78u97r78a

14. 10. 2021 12:46

Kdo chce jezdit autem a nechce ho řídit, ať jezdí vlakem !

Dnes jsou auta plná udělátek. která blbům omezují možnosti zabít sebe a někoho s sebou. Čím víc těchhle udělátek, tím horší řidiči můžou jezdit po silnicích, protože blb se čím dál víc spoléhá na to, že jeho chyby vyřeší automat a jezdí čím dál drzeji.

Pokud by udělátko dokázalo během několika jízd blba otestovat a pak mu bránilo jezdit v takových parametrech, kdy si může nabít hubu, bylo by k něčemu. Možná.

0 0
možnosti
Foto

P38a19v92e30l 42M84i25l83a14n

14. 10. 2021 9:36

"Měla by zrušit testování a trasování covidu. Měla by zrušit jakýkoliv odlišný přístup k očkovaným a neočkovaným lidem ve všech oblastech. " - to by nepomohlo, spíš uškodilo.

Jinak velký souhlas.

0 0
možnosti
JV

J88a52n 66V29i12n29t65r

14. 10. 2021 9:43

Čemu by to uškodilo? Těm všivákům, kteří si na tom mastí kapsu? Nebo těm, kteří si s námi hrají tu zločinnou hru?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz