28.11.2021 | Svátek má René


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mucha 24.11.2021 18:54

„chráním sám sebe, protože je v mém zájmu chránit sám sebe“. To je podstata přežití každého živočicha včetně lidí. Paní Šichtařová to vyjádřila naprosto přesně. Nechal jsem se očkovat, protože jsem se k tomu rozhodl kvůli sobě. Mimochodem tento princip je zachováván např. v letecké dopravě. V případě dekomprese nasadím masku napřed sobě a teprve pak se starám o druhé.

V. Církva 24.11.2021 20:17

Tak takový život vám nezávidím. Jistě na prvním místě jsem já, ale ti ostatní už by měli být téměř na naší úrovni. V Bibli je dokonce: miluj bližního svého jako sebe sama.

Sám člověk být nemá. Kdosi ukazoval obrázek pekla a nebe. V obou bylo stejně lidí, měli stejné dlouhé lžíce, stejný kotel. V tom pekle se dlouhými lžícemi sami sebe nenakrmili, v tom nebi se dlouhými lžícemi krmili vzájemně přes kotel, a měli se dobře.

Neočkujeme se a nenosíme roušky kvůli sami sobě a jen sobě. Ale proto, aby nebyly plné nemocnice, mrtví dědečci a ekonomika tím může jakž tak fungovat, nemocnice můžou operovat naše problémy. Takže děláme to pro druhé nebo pro sebe? Pro obojí!

P. Kavan 25.11.2021 8:04

Až byste byl sám zachráněný uprostřed pustiny, pochopil byste jak moc je pro vás osobně důležitá existence ostatních lidí. I sám kvůli sobě byste se měl snažit, aby společnost kolem vás pořád fungovala.

R. Polášek 25.11.2021 8:34

No, masku je třeba nasadit hlavně sobě proto, protože jinak při dekompresi s vysokou pravděpodobností můžete omdlít a potom masku nestihnete nejen nasadit ostatním, ale sám tam zůstanete.