20.9.2020 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

ŘECKO: Opravdu někdo věří, že země splatí dluhy?

Řecký premiér Tsipras slavnostním projevem na ostrově Ithaka ukončil téměř desetiletý záchranný program, během něhož evropští věřitelé a MFF poskytli Řecku půjčky v celkové výši téměř 289 miliard eur (7,4 biliónu korun).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Han 26.8.2018 23:01

Re: Přesně proto nás, země býv. RVHP, do EU chtěli,

Vám nic. Vy jako komouš byste přišel z lepšího do horšího.

P. Han 26.8.2018 22:59

Re: Je to úžasné, ale ten dluh nebude důležitý argument,

Já jsem se rozhorlil? Ani jsem si nevšiml. No, člověk se každý den dovídá něco nového.

P. Han 26.8.2018 22:57

Re: Je to úžasné, ale ten dluh nebude důležitý argument,

Vy bolševici jste měli vždycky Pravdu. Moskevskou, případně Komsomolskou. Jeden výtisk vydal za celý štůček nedostatkového hajzlpapíru. S vámi se fakt bojovat nedá. Akorát mi ta vaše Pravda připadá jako už párkrát použitá.

J. Kratochvíl 26.8.2018 20:21

Re: Přesně proto nás, země býv. RVHP, do EU chtěli,

A kdyby Klaus měl alespoň inteligenci a cit obyčejného židovského obchodníčka, tak by nenechal rozfofrovat tolik státního majetku jako to udělal. A dneska jsme mohli být také v jiné situaci a nemuseli jsme to svádět na EU. To víte hloupí lidé jsou vždycky biti, ale v našem případě to odnášíme za jiného vola. Nevím jak si takový člověk může říkat ekonom !!!!

J. Kratochvíl 26.8.2018 20:10

Re: Přesně proto nás, země býv. RVHP, do EU chtěli,

No a co? Stále lepší než Klausova ekonomická ideologie. Zaplať pán bůh za EU. Co byste nám mohli s Klausem nabídnout Vy?

J. Kratochvíl 26.8.2018 20:06

Re: Je to úžasné, ale ten dluh nebude důležitý argument,

Rudobolševici znají staré české přísloví:

"Něco za cibuli, něco za křen,

něco zaplatíme, něco zapřem."

A myslím,že se to opět uplatňuje v Řecku. Takže pravdu mají opět rudobolševici před modrýma hňupama !

J. Kanioková 26.8.2018 19:39

Přesně proto nás, země býv. RVHP, do EU chtěli,

potřebovali rozšířit svůj odbyt, příležitosti pro své investory, a vytvoření spousty levných subdodavatelských firmiček pro své velké firmy.

J. Kanioková 26.8.2018 19:34

Přesně,

cíleně na nákup německé vojenské techniky.

V. Čermák 26.8.2018 19:15

Re: Je to úžasné, ale ten dluh nebude důležitý argument,

Pěkně jste se rozhorlil, proč to neporadíte USA? Řecko slouží jako pračka peněz pro Německé a Frncouzské banky, to nevíte? Řecko si půjčilo peníze na vysoký úrok od soukromých bank, ale není schopné dluhy zaplatit a krachuje. EU rozhodne, že je potřeba mu pomoci, tak Evropská banka mu půjčí peníze. Ty se ale v Řecku ani neohřejí a ihned putují do těch Německých a Francouzských soukromých bank. Odtud něco ve formě daní do Německa a Francie. Řecko je přivázaná Dojná kráva, není cílem ji ani zahubit, ani osvobodit...

B. Rybák 26.8.2018 18:40

Řecké "dluhy"

Důležitější než skutečnost, že "Brusel" stál o jednu z kolébek demokracie natolik, že se podílel na falsifikaci řecké ekonomické situace je to, kurz řecké drachmy vůči Euru byl záměrně nastaven tak vysoký, že řecký vývoz byl zničen (náklady nesly všechny státy tehdejší EU) přičemž pouze Německo mělo dostatečný kapitál a (např. ekologistickou) ideologii, která mu umožnila ovládnout Řecko (donutilo ho např. využívat jeho fotovoltaické panely)!

P. Han 26.8.2018 17:21

Re: Je to úžasné, ale ten dluh nebude důležitý argument,

To, že dluhy se neplatí, máte od svého guru Paroubka, že? Ale ony se nakonec budou muset zaplatit, ať finančně, nebo v "naturáliích". Rudobolševici vašeho typu to nechápou, ale je to ekvivalentní přírodním zákonům.

J. Kratochvíl 26.8.2018 12:05

Re: Co si myslet o EU,

měl byste vzít také v úvahu, že nejen EU ignoruje brexit, ale ani sami Britové se nemohou za 15 měsíců mezi sebou dohodnout jak bude brexit vypadat.

J. Kratochvíl 26.8.2018 12:00

Je to úžasné, ale ten dluh nebude důležitý argument,

jak si všichni modro bolševici myslí a předpovídají Řecku a EU konec a mají k tomu jediný argument dluhy.

Pravda je, že kapitalismus na tom zadlužování opravdu stojí. Nejsem ekonom a vysvětlit si to nedovedu, ale státy nejen Řecko, dluhy nesplácejí a ono to funguje, přes všechny teorie našich modro bolševiků v čele s Klausem.

ČR se ročně zvedá dluh státního rozpočtu, ale z druhé strany odcházejí ze země dividendy a zisky nadnárodních firem ve sta miliardách, které jsou v podstatě vyšší než je roční zadlužení státu. Když k tomu připočtu nízké mzdy a příjmy obyvatel tak se to tím asi zaplatí. Nadnárodní firmy a banky

Řecko a jiné státy padnout nenechají, protože by tím přišly hlavně o svoje příjmy. A v tom je celé to kouzlo.

A nakonec v Řecku je stále i přes své vysoké zadlužení, vyšší životní úroveň občanů než kdyby zkrachovalo a vyšší než u nás.

K. Janyška 26.8.2018 11:26

Re: Co si myslet o EU,

Čistý zločinný socialismus, generovaný Německem a Francií. Jak jinak, vždyť tam má rodné hnízdo... Dzp.

M. Mikulec 26.8.2018 10:46

Co si myslet o EU,

která ignoruje Brexit a sestaví vyšší rozpočet pro všechny členy bez Británie, než když byla Británie členem! Žádné šetření, žádná matematika: čistá ideologie ignorantství.

Z. Lapil 26.8.2018 10:45

Re:

V rádiu jednou vyprávěla paní doktorka - záchranářka. Nějaký čas lítala s vrtulníkem po Alpách a při té příležitosti čas od času rozhodovala, je-li situace zraněného tak vážná, že ho musí ošetřit na místě i kdyby je lavina zasypat měla, nebo jestli je lepší naložit ho a zpod laviny zdrhat, i kdyby to neměl přežít.

Myslím si, že začátkem 90. let stála situace podobně: zachránit hospodářství privatizací ať to stojí, co to stojí, nebo "počkat na právníky a postupovat bezpečně".

Když vidím, jak se ještě 30 let poté řeší církevní restituce, konkurs H-Systému není hotový po patnácti nebo kolika letech a vypadá, že ještě nějaký ten rok vydrží, nebo jak se u Čapího hnízda několik let řeší JESTLI VŮBEC bylo trestným činem, tak si myslím, že Klaus měl pravdu: stejně jako v 90. letech i dnes platí, že než se právníci dohodnou, bude nové století. A představa mnohaleté jakési "kapitalistické národní zprávy" nad socialistickými molochy typu Poldi, ČSD, Škoda plzeňská či mladoboleslavská... Netvrďte mi, že by Poldovka, Zetor a koneckonců i ta Škodovka dopadly líp, než dopadly, kdyby jim šéfovala parta úředníků ať už totálně nezkušených, nebo ještě nedávno špičkových komunistických.

K. Janyška 26.8.2018 9:24

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,

A intergrace, tedy podřízení národních států a národů Evropské unii prostřednictvím tzv. implementace tzv. evropského práva, čti evropského, tedy vlastně novoněmeckého, příkaznického práva, postupuje. Někdy tempem až závratným. Najednou se mluví o Evropanech, o Evropě jako státu, o evropanství a populismu těch, kteří se odmítají takovému vývoji podřídit. A Macron do toho přijde na poradě se svojí rupočernou německou soudružkou s návrhem na urychlení integrace a zapojení do této nelidskosti dalších a dalších oblastí tak, aby evropský stát skutečně vznikl, a to co možná nejrychleji.

Neznikne však. Vznikne jen strašné napětí, které může skončit obřím krveprolitím při zpětném osvobozování národů a národních států z područí tohoto zločinného molochu. Návrhy na evropskou armádu a společnou policii a zdanění nejsou ničím jiným, než dalšími střípky do mozaiky euvýstavby, tedy v budoucnu podřízení Evropy tomu nejsilnějšímu, tedy v posledku právě Německu. To, že si to Francouzi a další neuvědomují, není vůbec důležité. Prostě jim chybí vzdělání stran spontánního řádu lidského světa.

Nemá cenu nikoho o takovém vývoji přesvědčovat. Pro sečtělého je však až neuvěřitelně a nápadně shodný s vývojem a koncem SSSR a pěstováním tzv. sovětského člověka, mimochodem, u nás Čechoslováka a v EU teď tzv. Evropana, které tak krutě a přirozeně selhalo. Stalo se to proto, že se to stát muselo. Spontánní řád lidského světa nic jiného nedovolí a už vůbec ne lidskou hloupost a nadutost ve věcech, které náleží jen a jen jemu, coby nezničitelné neosobní spontánní řídící struktuře všeho ve vesmíru, tedy i lidského světa. Je jedinou možností existence lidstva... Dzp.

K. Janyška 26.8.2018 9:24

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,

Ale vraťme se k tzv. integraci Evropy, tedy neustále omílanému termínu, jakoby vůbec nešlo o pohlcení malých velkými a likvidaci národních států a dokonce národů na evropském kontinentu. Ano, tzv. integrace Evropy nic jiného neznamená. Kdo si pod takovým termínem představuje něco jiného, měl by to vyložit. Já, coby znalec kompozitivní teorie, to nedokáži. Kdo potom jiný, mi není jasné.

Momentální model EU podle LS, jak jinak, byla přijata za předsednictví Německa, je skvělým nástrojem pro tak zločinný úkol. Vždyť z ní vycházející euorgány neslouží ničemu jinému, než podřízení všeho v EU Německu, coby nejsilnějšímu jeho členovi. Každý vidí, že za EU v případě skutečně velkých věcí jedná Merkelová, ne ty loutky, které Německu v čele EU slouží. Mimochodem, Německo už těží z EU a eura teď. Má největší přebytek státních financí na světě, přestože růst HDP jen průměrný.

K. Janyška 26.8.2018 9:24

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,

Mimochodem, Macron pracoval přímo v administrativě Bilderbergu a tak není divu, že náhle z ničeho nic získal takovou podporu Francouzů prakticky neznámý člověk, když mu Bilderberg patřičně pomohl. Totéž platí o předsedovi francouzské vlády, který byl účastníkem Bilderbergu také. Také, o podle všeho vydírané, Merkelové. Každý si pamatuje, když vypukla aféra s tím, že ji sledovala roky tajně polostátní americká agentura, jak rychle změnila názor na jí před tím tolik kritizovaný mulitikulturalismus.

Německo a Francie se dohodly pod tlakem svých mocenských choutek, tažených inspirací socialismem, který má ve Francii své "vědecké" rodné hnízdo a kterým se Němci velmi rychle nakazili už dávno. Dokonce přes linie první světové války se hádaly, řečeno s mistrem Hayekem z jeho slavné Kontrarevoluce vědy, kdo z nich lépe ovládá umění socialismu, tedy kdo umí lépe zorganizovat lidský svět. No a taková ideologická nálož v obou národech se Bilderbergu velmi hodila a hodí. Tlačí je už roky k založení jednoho evropského velkostátu, který by mohli mocní lépe svými penězi ovládat. EU ničím jiným, než takovým zárodkem, neustále se vyvíjejícím v tomto směru, není.

K. Janyška 26.8.2018 9:23

INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,

PROSTŘEDNICTVÍM EU ?

Název, jak z hororu, co ? A přesto popisující realitu. Co se tedy děje ?

Lidský svět, coby celek, se snaží zorganizovat (já vím, že marně, ono to nejde ze známých důvodů, je navždy lidmi nezorganizovatelným spontánním řádem, který řídí je, ne oni jeho) skupina nejbohatších lidí světa, tedy špičkových socialistů. Ano, bohatí mentálně propadnou dojmu, že když umějí zorganizovat tak obří a výnosné firmy a majetky, že by to mohlo jít i z celým lidským světem. A tak pilně zasedají v různých světových podivných institucích a radí se, jak to udělat.

Špičkou a centrem takového celosvětového radění, tedy socialistického řádění, je Bilderberg. Na něm se tajně, naposledy na konci minulého roku na 3 denním jednání, domlouvají. Kdo to nechce vidět - nevidí, stačí však vyhledat všechno na netu a jen ignorant si myslí, že na tajném jednání si porovnávají, kdo má dražší slipy nebo hodinky. Dohodnou se a konají. A samozřejmě, že v první řadě ovlivňují politické dění všude ve světě tak, aby to jejich záměrům vyhovovalo. A jedním z jejich hlavních zájmů je samozřejmě Evropa.

S. Sidlichovsky 26.8.2018 8:15

Re: Německo vydělalo na dluzích Řecka kolem miliardy eur.

Viz např. studie Němců Rocholla a Stahmera

Cituji: Méně než 5 % celkové částky 215,9 miliard, distribuované v 1.a 2. záchranném balíčku, bylo dostupné pro řeckou vládu.

(Rocholl, Stahmer: Where did the Greek bailout money go?)

J. Krásenský 26.8.2018 7:57

Re: Německo vydělalo na dluzích Řecka kolem miliardy eur.

Sanace bank včetně úroků? Cílená pomoc na nákup německé vojenské techniky?

Řecko od eura neustoupí, to eurobolševici nedopustí. Drží se "osvědčeného" hesla: "Kupředu! Zpátky ni krok!". Euro je ryze politický nástroj. Až se první země zbaví eura, bude to znamenat zánik EU, takový euroúnijní rok 1989.

L. Písařík 26.8.2018 7:40

Re: Německo vydělalo na dluzích Řecka kolem miliardy eur.

Janyško, jak to udělali? Nemohli bychom my taky? Příklad. Africké země. 50 let se do nich cpe horem dolem a ukažte jednoho politika, který věří, že zaplatí -něco - jednou - někdy.

S. Sidlichovsky 26.8.2018 7:07

Re:

Omlouvám se za off-topic, ale následující charakterizuje EU také.

Británie se rozhodla zahájit práce na vlastním satelitním navigačním systému, po té, co EU řekla, že účast UK v Galileo systému představuje bezpečnostní riziko. Britové již investovali do Galilea 1 miliardu GBP.

V rozkrývání příprav na teroristické akce jsou Britové zdaleka nejúspěšnější v Evropě, jen letos zabránili teroristům uskutečnit 4 útoky v různých zemích EU.

https://www.telegraph.co.uk/news/2018/08/25/theresa-may-orders-space-race-brexit-sat-nav-system-rival-eus/

K. Pavlik 25.8.2018 22:02

Re: A splatíme státní dluh my?

Nejak nevidim rozdil. Zimbabwe nebo Argentia take nema Euro.

J. Kanioková 25.8.2018 21:18

Aha, a do doby "správného právního rámce" měl

státní rozpočet "žít" z čeho ???

Proboha lidi, vy neustále zapřaháte vůz před koně.

K. Janyška 25.8.2018 20:13

Německo vydělalo na dluzích Řecka kolem miliardy eur.

To se to pak "pomáhá"... Dzp.

J. Schwarz 25.8.2018 19:21

Re:

Kdyby se čekalo na správný právní rámec, pak by si jen víc nakradli právníci...Ani stávající právní rámec nebránil soudům kvalifikovat mnohé případy jako klasické podvody, ale soudcové - jistě erudovaní právníci co měli ten správný právní rámec nastínit - raději krachy, při kterých jakousi souhrou náhod peníze skončily v jiné firmě krachujícího / nebo jeho bratra / označovali za podnikatelský zámer co "nevyšel". Dokonce ani na případech, kdy si "podnikatel" půjčil od banky na barabiznu v hodnotě pět milionů milionů padesát, protože se našel "expert" co budovu ocenil na sedmdesát milionů a bankovní úředníci vysolili těch padesát milionů aniž by se někdo zašel na místo podívat / od budovy banky cca 500 m / soudní ouřadové nezpozorovali nic protizákonného. Jestli je tu něco shnilého, pak tvorba zákonů a jejich interpretace.

S. Sidlichovsky 25.8.2018 17:56

Re:

Díky naprosté většině příspěvků tady.

Zde je pohled špičkového britského žurnalisty Telegraphu Ambrose Evanse Pritchharda k Řecku.

https://www.telegraph.co.uk/business/2018/08/22/greece-will-not-escape-debt-servitude-euro-destroyed/

"Recko neunikne dluhovému otroctví, dokud nebude Euro zničeno"

(Ale pořád nevím, jaká je současná policy Telegraphu v přístupu k článkům těm, kteří nemají subscripci, začínali jsme na 20 GBP. nyní 125 GBP)

R. Langer 25.8.2018 17:37

Re: Recka komunisticka Odyssea

Komouši to byli předtím i potom, jak si zrovna říkají není důležité. Takové tady máme taky, říkají, že (státní) se neplatí. Zkuste na to myslet třeba při volbách.