19.10.2019 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

REALITY: Hoď to na íčko!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
3.9.2009 7:59

Re: Může se někdo divit....,

Hlavně že v ČSAD a KDU-ČSL jsou všichni čisťouncí jako lilie, vy naivo.

2.9.2009 20:15

Bezvadný temín.

Něco "ošéfovat" asi znamená s někým vyjebat. To je příprava na to, až tady bude všechno v majetku ruských firem.

2.9.2009 14:55

Re: Může se někdo divit....,

Co očekáváte od " spadlé a rozkřeněné pusy" pana Topola, který si myslí, že může chytat premiérku Merkelovou kolem ramen; bože, to byla ostuda na které se všichni v Bruselu shodli.

2.9.2009 9:50

Re: Haha

Ano, a druhá strana na to neřekla ani popel. Nezávislá finanční policie vadí všem "napříč politickým spektrem".

2.9.2009 8:16

Re: Vždyť je to typický případ praní špinavých peněz

Zapomněl jsem uvést, že mám na mysli Janouškovy nákupy.

2.9.2009 8:12

Dobrý článek

Pak se nesmíme divit, že je u nás všechno tak drahé. Ty peníze v závěru vždy zaplatí občan, v ceně výrobků nebo služeb, které si kupuje od firem sídlících v krásných nových budovách od developerů, kteří "íčko" platí.

Pokud se jedná o čistě komerční aktivitu, je to jenom jejich věc. Ale nic bych za to nedal, že podobné praktiky se dějí i u státních zakázek, tam jsou potom ceny za "íčko" podstatně vyšší a platíme je všichni. Stát je dnes stejně jenom žába na prameni.

2.9.2009 7:57

Vždyť je to typický případ praní špinavých peněz

Mám špinavé prachy, potřebuju je vyprat. Dohodnu se s někým a "koupím" od něj nemovitost za 50% tržní ceny. Jenže zbytek do 100% mu doplatím v hotovosti. Dotyčný, který nemá problémy s velkými sumami špinavých peněz, nebo je to bezskrupulózní úplatkář, získá hotovostní sumu, kterou je schopen udat.

V případě pozemků MZV to zcela byla jistě druhá varianta, za prodeje pozemků tehdy odpovídal Srba a dost dobře to vysvětluje ty milióny v krabici od bot. A dost možná, že právě na tohle mu mimo jiné Slonková přišla a proto se jí chtěl zbavit.

No a nemovitost má svou tržní hodnotu, za kterou ji lze kdykoli prodat a prachy jsou křišťálově čisté. Nějaké poplatky za převody nemovitostí v tom nehrají roli, to jsou drobné.

Velmi jednoduché, že? Jen by mě zajímalo, proč se příslušné policejní složky už dávno nezajímají o všechny nákupy nemovitostí za podezřele nízkou cenu a zejména v případech, že se jedná o státní majetek.

2.9.2009 7:50

Re: Haha

Určitě jen tito ne. Nicméně některé věci jsou signifikantní - píšete o finanční policii. Málem jsme ji měli, ale hádejte, která strana ji zrušila.

2.9.2009 7:09

Haha

Vždyť to je jen převlečená forma toho co za komančů bylo "normou". Úplatek. za pračku, televizi, pořadník na žigula. Stačilo by přece to co je jinde běžné  - prokazování příjmů, finanční policie která by si hlídala daně a taky opatření proti praní špinavých peněz. na co dostali největší mafiány? Přece na daně. A jak tu někdo píše o skupince s legitimací ODS, opravdu myslíte že jen tito kradou?

2.9.2009 0:27

Může se někdo divit....,

že normálním lidem je ze současného režimu na blití ? Je snad zlodějna již normou a veřejně uznávanou veličinou našeho  života ? Měli by se občané tohoto státu smířit s takovým "podnikaním", které je ožebračuje a veškeré náklady přesunuje na ně a zisky na skupinku vyvolených s legitimací ODS ? Nemohu si odpustiti na závěr jedno - to jsme to občané dopracovali !