25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

POTRAVINY: Kdo může za zkažené jídlo? Brusel!

Konečně se našel viník nízké kvality tuzemských potravin. Premiéři zemí Visegrádu to odhalili zcela jednoznačně, může za to Brusel, který dostatečně nekontroluje, co se k nám dováží.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 9.3.2017 9:02

Re: Nesmí se zapomenout na

V normách to není, starodobý svazáku.

M. Prokop 9.3.2017 9:01

Jediná účinná regulace kvality potravin

je zákazník, nekupující co mu nechutná.

Dluhoslav a EU nechť se do toho raději neserou, zákazník je zaplaven "Éčky", která jsou informačně na prd.

R. Houška 9.3.2017 8:31

Pane Holube, kde v tom Německu nakupujete? Já v Egerlandu, mám to tam nejblíž, a místní obchodníci to vědí. Proto s cenami přitlačili na pilu a jsou dražší, než v německém vnitrozemí. Přesto pravidelně na 1000Kč nákupu, i se započtením nákladů na cestu, ušetřím dvě stovky oproti nákupu toho samého ve Varech. Ano, maso kupuji pouze ve slevách. Ale to je jediné. O drogerii se vůbec nebudeme bavit. Tam je u většiny nákupu úspora 30%. A ke kvalitě, když jsem po letech opět v Německu koupil Eidam, zjistil jsem, že někde je to pořád ještě chutný sýr...Tož lžete nám, i sobě do kapsy dál, když na to.máte žaludek...

M. Marek 9.3.2017 8:28

Re: Dvojnásobné ceny

Pilsner v Essenu za cca 18Kč.

P. Burda 9.3.2017 6:52

Re: Nesmí se zapomenout na

... tu parodii z pohledu středoevropana potvrzovaly.

P. Burda 9.3.2017 6:48

Dvojnásobné ceny

On snad Eurostat porovnává ceny našeho výprodeje a holandské obdoby Esa (býval tu takový potravinový Tuzex za koruny). Před 15 lety jsem jezdil po servisech a za 22 euro diet jsem se občas musel uživit.

Hotel, to je jiná, slušný pod 40 eur nebyl. I jidlo v restauraci bylo od 20, v bufetu od 10 eur. Holt chtějí vyplatu.

Sýr v Holandku v běžném obchodě od 6 eur (Jung belegen, zraje přes 3 měsíce), nejčastěji jsem kupoval Extra belegen (přes půl roku zrání), 2letý Oud Amsterdam byl k 20 E. Maso na řízky, nakrájené na plátky, bylo ráno za 12 E, ale od 15 hodin za 3 E.

Vozil jsem z cest (Francie, Nemecko, Holandsko) salámy, paštiky, bonbóny, sýry, víno ... za ceny nejhůře stejné jako v Čechách. Mírně dražší bylo Dánsko a Švýcarsko. A všude bylo dražší pivo a tvrdý alkohol.

P. Burda 9.3.2017 6:34

Re: Nesmí se zapomenout na

... jsme byli kolonií země, kde včera snědli, co měli na zítra.

Párkrát jsem tam před 10 až 15 lety byl. Žijí tam zlatí obyčejní lidé. Ale každá snídaně v hotelu Moloďóžnyj, večeře v hotelu v Tule, obědy v závodních jídelnách tu parodii z pohledu potvrzovali. Když nás chtěli vzít na lepší jídlo, tak do gruzínské, uzbecké, arménské... restaurace.

J. Šimek 9.3.2017 6:05

Re: Nesmí se zapomenout na

A přitom jsme byli boží kolonií země, kde zítra znamená již včera, předvoj míru a socialismu. To bejvaly časy, že, Kotas? :o)

V. Kotas 9.3.2017 5:49

Nesmí se zapomenout na

novodobé svazáky, kteří se postarali o zrušení ČSN na potraviny ( oni toho mají více na svědomí ). Konečně lidem začíná docházet, co začalo sloučením Německa. Kolonizace střední a východní Evropy, původními zeměmi EU. Za pomoci výše uvedených.