6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

POTRAVINY: Kdo může za zkažené jídlo? Brusel!

Konečně se našel viník nízké kvality tuzemských potravin. Premiéři zemí Visegrádu to odhalili zcela jednoznačně, může za to Brusel, který dostatečně nekontroluje, co se k nám dováží.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Marek 9.3.2017 8:28

Re: Dvojnásobné ceny

Pilsner v Essenu za cca 18Kč.

V. Kotas 9.3.2017 5:49

Nesmí se zapomenout na

novodobé svazáky, kteří se postarali o zrušení ČSN na potraviny ( oni toho mají více na svědomí ). Konečně lidem začíná docházet, co začalo sloučením Německa. Kolonizace střední a východní Evropy, původními zeměmi EU. Za pomoci výše uvedených.

J. Šimek 9.3.2017 6:05

Re: Nesmí se zapomenout na

A přitom jsme byli boží kolonií země, kde zítra znamená již včera, předvoj míru a socialismu. To bejvaly časy, že, Kotas? :o)

P. Burda 9.3.2017 6:34

Re: Nesmí se zapomenout na

... jsme byli kolonií země, kde včera snědli, co měli na zítra.

Párkrát jsem tam před 10 až 15 lety byl. Žijí tam zlatí obyčejní lidé. Ale každá snídaně v hotelu Moloďóžnyj, večeře v hotelu v Tule, obědy v závodních jídelnách tu parodii z pohledu potvrzovali. Když nás chtěli vzít na lepší jídlo, tak do gruzínské, uzbecké, arménské... restaurace.

P. Burda 9.3.2017 6:52

Re: Nesmí se zapomenout na

... tu parodii z pohledu středoevropana potvrzovaly.

M. Prokop 9.3.2017 9:02

Re: Nesmí se zapomenout na

V normách to není, starodobý svazáku.

F. Kusák 9.3.2017 11:05

Re: Nesmí se zapomenout na

Že bych byl dnes se vším spokojen, tak to fakt nejsem, asi je to také tím, že řada lidí ani neví, jak má kvalita vypadat, a neplatí to bohužel jen o jídle. Ale srovnávat dnešní stav s totáčem, Bože chraň, ještě dnes se mně zvedá žaludek, vzpomenu-li si na špinavé báby v jídelnách, jak gumovou škrabkou odstraňovaly zbytky z talířů do smradlavých sudů, na gumové housky nebo nekonečné fronty na maso, pardon, na kousek vepřového obrostlé tukem. Ano, kdo měl známého řezníka, pak sehnal i něco lepšího. A na jatkách v Praze v Holešovicích nebo na Zvonařce se na zbytcích pásli potkani a další havěť. Jenže se o tom nesmělo mluvit, a tak jsem to zažil jen jako student - brigádník. Norma byla jedna věc, ale realita jiná. Jenže dost lidí to zapomnělo, bohužel.

J. Schwarz 9.3.2017 16:25

Re: Nesmí se zapomenout na

Ano, co popisujete bylo určitě ekelhaft, ale zajímavé je že ani tehdy z toho nebyly otravy či epidemie.Z čeho tedy "odborníci na hygienu" vybádali nutnost bezdotykových baterií či balení pečiva v plastu?

R. Langer 9.3.2017 13:50

Re: Nesmí se zapomenout na

Jo, tehdy jste byl ještě mlád a zdráv, co? :-D