Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POTRAVINÁŘSTVÍ: Boj o kompetence hygieniků

Upřímně řečeno, ve světle množství fotograficky zdokumentovaných případů „dodržování“ hygieny v podnicích veřejného stravování, především provozů restaurací, by měl hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta ohledně tématu hygieny v těchto provozech maximálně tak mlčet.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MM

M. Mýval

3. 11. 2015 7:38
v 70 letech

Jsem mluvil s jednou lékařkou. Když zjistila, že pracuji v hutnictví barevných kovů, zeptala se mě, co je pravdy na tom, že rtuť v dětském teploměru není jedovatá. Že jí to říkal docent na lékařské fakultě. Tak jsem jí odpověděl, že dokud je rtuť v dětském teploměru, opravdu jedovatá není, průser nastává v okamžiku, kdy se rozetře po PVC podlaze. Když jsem jí vylíčil neurotoxické účinky vysoké tenze rtuťových par nad mikrokuličkami rtuti, dosti pobledla. Tak jsem jí doporučil, ať to posype práškovou sírou...

Ale proč to říkám. Chápu, že pro lékařskou lobby je pohostinství lukrativní pašalík. V 90% je ale kontrola z oboru - potravináři, veterináři, obchod podstatně účinnější.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz