Diskuse
POLITIKA: Proč Babiš snižuje daně
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
S45t51a52n96i18s57l30a82v 87Š51e96v29e72č93e91k
taky s tím nesouhlasím. daně z příjmu fyzických osob by měly být na úrovni 19% stejně jako právnických. zvýšil bych slevu na dani. chudým tak pomoci. dph sjednotit na 15%, vybrané položky na 5%. jako v německu, našem vzoru.
J93i21ř38í 16P76t50á63č51e43k
Babiš snižuje daně, aby svým sokům, ostatním ekonomům dokázal, jak se mýlí. Podobně jako Zeman přesvědčil občany svým veledílem hodným Goncourtovy ceny, jak se mýlil v politice.
T52r58o50u16b17a 67Z36l57e89s85a
Bohatství této země nevzniká ve státním rozpočtu. To se vytváří mimo něj, v privátní sféře, ve firmách. Státní rozpočet jen rozděluje, co od těch firem a lidí vybral zákonem. Na to nezapomínat. Státní rozpočet už není to co býval za socialismu, tedy, že když nemá stát, tak že automaticky jsme chudí.
J35i31ř24í 38Š80a57m42á98n61e21k
No jo ... ale když má stát moc, tedy mnoho, jsme taky chudí, neboť maje moc nám to sebral ... :-)
T77r35o29u82b94a 63Z68l51e38s57a
No, je docela možné, že pravicoví voliči po novém roce při pohledu na své výplatní pásky dojdou k poznání, že pravicově se chová Babiš. A protože jsou přemýšliví, tak jim dojde, zda je někdo netahal za fusekli.
P73e81t10r 18N54o59v17o24t74n29ý
No spíše bych řekl, že nás za fusekli taháte Vy, pokud výše napsané nemyslíte vážně. Pak je mi Vás líto, až procitnete.
M24i48l38o85š 67V70a78l81e56n58t43a
Hrát letadlo se státními penězi nelze donekonečna. Můj osobní tip. Do dvou let přesídlí Babiš do Švýcarska, oblíbené to destinaci oligarchů za zenitem.
I52v98o 83S28c42h22l53ä31g15e83l
Daně mají být nízké a přehledné, provoz státu efektivní a levný, dotace nulové, podpory na cokoliv minimální, objem peněz v peněženkách občanů maximální, aby si sami mohli s rozmyslem a levněji přispívat na to, co draze a neefektivně zajišťuje stát. Nástrojů je na to v soukromém sektoru dost. Tento stav nenastane dříve, než si všichni v tom sociálnu na dluh pořádně nevymácháme tlamy. Ten okamžik pravdy se blíží. Dobrou chuť.
D31u50š28a33n 41P96o38l96a42n25s34k84ý
Problém je v tom, že ti co produkují, tedy soukromé firmy, mají dnes nižší průměrné mzdy než celý státní sektor, který jaksi vesele spotřebovává a žije si vesele.
J85i94ř79í 23J32i79r69k52a
Proč jste všichni tak úporně přesvědčeni, že Andrej Babiš a jeho strana bude v příštích parlamentních volbách kandidovat?
V letošních krajských volbách obsadí svými věrnými těch posledních pár míst kde ještě nejsou a sbohem, ať si plody jeho vládnutí užije někdo jiný. On sám už bude jen tahat za nitky ze zákulisí, jak se o to před ním pokoušel Miloš Zeman.
O37d30s48t13r31a30n39ě30n95ý 73U23ž49i73v97a35t18e24l
F27i69l42i36p 29D95e 51W85i67n22t88e47r
Snižování zdanění práce je krok správným směrem. Chceme přece aby se pracovat vyplatilo, ne?
S28t89a73n60i62s55l11a11v 25S11e21d66l18á10k
To jistě ano. Současně ovšem řeči o "spravedlivé mzdě" či spravedlivém důchodu vedou k inflaci nebo zvyšování daňové kvoty jinak. Přesouváním peněz z jedné do druhé kapsy se jejich množství nezvýší.
Tlak na zvyšování minimální mzdy (za nekvalifikovanou práci) vede nutně k automatizaci a vyřazení těch nekvalifikovaných z procesu. Floskule o důstojné podpoře atp. vede opět k prohlubování inflace.
J68i11ř84í 21F87o68u71s
Jo jo, když jde o navýšení platů neproduktivních to každý chrchtá blahem, když se má ulevit těm co to celé platí tak je hned oheň na střeše. Stačí poškrtat pár politických neziskovek a začít vybírat daně i z nadnárodních koncernů. Ono to pak vyjde docela dobře.
S97t14a20n37i26s18l33a96v 27S63e17d49l81á76k
Tsss..
Asi nechápete dost dobře řády v přijmech a výdajích. Navíc kapitál se dnes přesune jinam za týden a fabriku postaví jinde za měsíc.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz