26.5.2022 | Svátek má Filip


PODNIKÁNÍ: Český Big Brother

29.1.2014

Tuto aktualitu píšu v afektu a rozrušení nad tím, jací idioti tvoří zákony v České republice. Jsem ale zcela střízliv a při smyslech, což se o nich říci rozhodně nedá.

Všechno začalo nesmyslnou a účelovou kaucí, kterou jsme v prosinci museli složit, abychom dostali nový vzor kolků a mohli dále prodávat. Včera vyšel další ze střípků nového zákona, tentokrát o povinnosti mít sledovací zařízení (kamerový dohled) na všech místech, kde dochází k manipulaci a značení lihu. Celé znění si můžete stáhnout na stránkách Celní správy, já udělám jen výcuc:

- každé povolené místo značení lihu a každý daňový sklad provozovatele musí být vybaven sledovacím zařízením (podle § 22 zákona kamerovým systémem, který umožňuje správci daně sledovat dálkovým a nepřetržitým přístupem, že osoba povinná značit líh stáčí nebo značí líh v souladu s právními předpisy).

- návrh řešení kamerového systému musí obsahovat také situační plán sledovaných míst s vyznačením umístění jednotlivých komponent systému (tj. kamer vč. zakreslení jejich záběrů, videoserveru atd.) a s jeho popisem. Obrazový záznam pořízený jednotlivými kamerami musí být ukládán ve videoserveru, který je součástí kamerového systému, připojeného k síti internet. Kamerový systém musí být také připojen k záložnímu zdroji elektrické energie s výdrží cca 6 hodin.

- technické parametry kamerového systému musí zajistit správci daně možnost nepřetržitě sledovat prostory daňového skladu/místa značení lihu, to znamená jejich nepřetržité (24/7/365) on-line monitorování se současným pořizováním obrazového záznamu ze sledovaných míst, přičemž kvalita obrazu na výstupu od subjektu musí zaručit čitelnost na straně správce daně. A to zajištění bezproblémové a jednoznačné identifikace osob pohybujících se v prostoru, zřetelné sledování vstupů a výstupů do nebo z daňového skladu, včetně jednoznačné identifikace vstupujících a vystupujících osob a dopravních prostředků, veškeré manipulace se stáčeným nebo stočeným lihem v obalech a s kontrolními páskami právě užívanými ke značení lihu v daném prostoru. Záznamy z kamerového systému musí být archivovány ve videoserveru 70 dnů. Data pořízená kamerovým systémem musí obsahovat informace o tom, kdy byl obraz nasnímán, a identifikátor příslušné kamery, která obraz pořídila. Údaj o tom, kdy byl obraz nasnímán, musí obsahovat informaci o datu (rok, měsíc, den) a času (hodina, minuta, sekunda). Čas se musí při přechodu na letní/zimní čas automaticky aktualizovat.

- přípustné parametry sledovacího zařízení: kamera: venkovní/vnitřní/do podhledu, min. 2 Mpx, 30x optický zoom objektiv (4.3 -129 mm), 25 sn./s., snímač kamery: 1/2.8" Progressive Scan CMOS, maximální rozlišení: 1920 x 1080, komprese videa: H.264/MPEG4, rozlišení HDMI/VGA - 1920 × 1080P, 1600 × 1200, 1280 × 1024, 1280 × 720, 1024 × 768 px, síťové rozhraní: 1 RJ-45 10 /100 /1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface, výdrž ukládání záznamů: 70 dnů.

Tyhle specifikace jsou dle prvních kontaktů s firmami zabývajícími se zabezpečovací technikou napsány na tělo jednomu konkrétnímu typu kamer, jejichž cena se pohybuje v hodnotách nad 70 000 Kč bez DPH. Rozlišení, snímkovací frekvence a nepochopitelný 30násobný optický zoom, který nemají ani v Kriminálce Las Vegas, dělá ze specifikací frašku. Celé to korunuje požadavek na archivaci digitálního záznamu. V požadované kvalitě a v délce 70 dnů to znamená datové pole o velikosti v desítkách terabajtů pro každou kameru! Celkové náklady jsou v řádech statisíců, nemluvě o datové konektivitě pro nepřetržité streamování videa celníkům.

Jen proto, aby byla kontrolována např. naše rodinná firma, kde se plní v průměru 300 lahví denně!

Tohle je, přátelé, absolutní hřebíček do rakve veškeré snaze slušně a poctivě podnikat v České republice. Kvůli jednomu mafiánovi, který bude nakonec propuštěn kvůli procesním chybám, je zotročeno celé odvětví výroby a distribuce alkoholu. Budeme pod neustálým dozorem kdejaké uklízečky na Celním úřadu. Budeme archivovat data za delší časové období, než jaké mají v České národní bance. Budeme streamovat video jako Youtube a mít datové pole větší, než má náš poskytovatel hostingu.

Nechci, aby to znělo jako v romantickém filmu, ale firmu jsme budovali pro budoucí generace. Počítali jsme s tím, že všechno vytváříme pro naše děti a my sami se velkého zhodnocení dočkat nemusíme. A pak nastoupí banda mastadontních hoven, která tu leží jen jedno období, která nenese sebemenší osobní zodpovědnost, která většinou ani netuší, o čem rozhoduje, a po které zůstane jen velký smrad. Táhněte k čertu!

www.zufanek.czChcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.