7.3.2021 | Svátek má Tomáš


PODNIKÁNÍ: Český Big Brother

29.1.2014

Tuto aktualitu píšu v afektu a rozrušení nad tím, jací idioti tvoří zákony v České republice. Jsem ale zcela střízliv a při smyslech, což se o nich říci rozhodně nedá.

Všechno začalo nesmyslnou a účelovou kaucí, kterou jsme v prosinci museli složit, abychom dostali nový vzor kolků a mohli dále prodávat. Včera vyšel další ze střípků nového zákona, tentokrát o povinnosti mít sledovací zařízení (kamerový dohled) na všech místech, kde dochází k manipulaci a značení lihu. Celé znění si můžete stáhnout na stránkách Celní správy, já udělám jen výcuc:

- každé povolené místo značení lihu a každý daňový sklad provozovatele musí být vybaven sledovacím zařízením (podle § 22 zákona kamerovým systémem, který umožňuje správci daně sledovat dálkovým a nepřetržitým přístupem, že osoba povinná značit líh stáčí nebo značí líh v souladu s právními předpisy).

- návrh řešení kamerového systému musí obsahovat také situační plán sledovaných míst s vyznačením umístění jednotlivých komponent systému (tj. kamer vč. zakreslení jejich záběrů, videoserveru atd.) a s jeho popisem. Obrazový záznam pořízený jednotlivými kamerami musí být ukládán ve videoserveru, který je součástí kamerového systému, připojeného k síti internet. Kamerový systém musí být také připojen k záložnímu zdroji elektrické energie s výdrží cca 6 hodin.

- technické parametry kamerového systému musí zajistit správci daně možnost nepřetržitě sledovat prostory daňového skladu/místa značení lihu, to znamená jejich nepřetržité (24/7/365) on-line monitorování se současným pořizováním obrazového záznamu ze sledovaných míst, přičemž kvalita obrazu na výstupu od subjektu musí zaručit čitelnost na straně správce daně. A to zajištění bezproblémové a jednoznačné identifikace osob pohybujících se v prostoru, zřetelné sledování vstupů a výstupů do nebo z daňového skladu, včetně jednoznačné identifikace vstupujících a vystupujících osob a dopravních prostředků, veškeré manipulace se stáčeným nebo stočeným lihem v obalech a s kontrolními páskami právě užívanými ke značení lihu v daném prostoru. Záznamy z kamerového systému musí být archivovány ve videoserveru 70 dnů. Data pořízená kamerovým systémem musí obsahovat informace o tom, kdy byl obraz nasnímán, a identifikátor příslušné kamery, která obraz pořídila. Údaj o tom, kdy byl obraz nasnímán, musí obsahovat informaci o datu (rok, měsíc, den) a času (hodina, minuta, sekunda). Čas se musí při přechodu na letní/zimní čas automaticky aktualizovat.

- přípustné parametry sledovacího zařízení: kamera: venkovní/vnitřní/do podhledu, min. 2 Mpx, 30x optický zoom objektiv (4.3 -129 mm), 25 sn./s., snímač kamery: 1/2.8" Progressive Scan CMOS, maximální rozlišení: 1920 x 1080, komprese videa: H.264/MPEG4, rozlišení HDMI/VGA - 1920 × 1080P, 1600 × 1200, 1280 × 1024, 1280 × 720, 1024 × 768 px, síťové rozhraní: 1 RJ-45 10 /100 /1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface, výdrž ukládání záznamů: 70 dnů.

Tyhle specifikace jsou dle prvních kontaktů s firmami zabývajícími se zabezpečovací technikou napsány na tělo jednomu konkrétnímu typu kamer, jejichž cena se pohybuje v hodnotách nad 70 000 Kč bez DPH. Rozlišení, snímkovací frekvence a nepochopitelný 30násobný optický zoom, který nemají ani v Kriminálce Las Vegas, dělá ze specifikací frašku. Celé to korunuje požadavek na archivaci digitálního záznamu. V požadované kvalitě a v délce 70 dnů to znamená datové pole o velikosti v desítkách terabajtů pro každou kameru! Celkové náklady jsou v řádech statisíců, nemluvě o datové konektivitě pro nepřetržité streamování videa celníkům.

Jen proto, aby byla kontrolována např. naše rodinná firma, kde se plní v průměru 300 lahví denně!

Tohle je, přátelé, absolutní hřebíček do rakve veškeré snaze slušně a poctivě podnikat v České republice. Kvůli jednomu mafiánovi, který bude nakonec propuštěn kvůli procesním chybám, je zotročeno celé odvětví výroby a distribuce alkoholu. Budeme pod neustálým dozorem kdejaké uklízečky na Celním úřadu. Budeme archivovat data za delší časové období, než jaké mají v České národní bance. Budeme streamovat video jako Youtube a mít datové pole větší, než má náš poskytovatel hostingu.

Nechci, aby to znělo jako v romantickém filmu, ale firmu jsme budovali pro budoucí generace. Počítali jsme s tím, že všechno vytváříme pro naše děti a my sami se velkého zhodnocení dočkat nemusíme. A pak nastoupí banda mastadontních hoven, která tu leží jen jedno období, která nenese sebemenší osobní zodpovědnost, která většinou ani netuší, o čem rozhoduje, a po které zůstane jen velký smrad. Táhněte k čertu!

www.zufanek.czTaké lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař
Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař

Jedna minuta. Druhá. Tři minuty pryč… Chvíle napětí… Na testu se objeví dvě čárky… Pozitivní těhotenský test! Jste v tom! Jak těhotenské testy...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.