Diskuse
PLASTY: Kam s ním ?
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seK65a94r10e57l 65M44a58c14h91a50l20a
Plasty jsou problém dostávající se do těla v podobě mikroplastů. Nepoužíval bych ale optimistickou větu, že EU projevuje snahu. EU především podporuje boj proti neškodnému uhlíku, což masivně odebírá zdroje i od čištění životního prostředí od plastů a vůbec i řešení problému plastů. Biliony věnované na boj proti CO2 někde chybí, i životnímu prostředí, zvyšují mikročástice z pneu elektromobilů, snižují životní úroveň, což pak některé zoufalce tlačí ke spalování plastů. Zrušit greendeal bylo pozdě se začátkem války a pozdě dnes, ale ani toto se nedéje. Vedou nás nevolení nevzdělanci na úrovni EU, nebo jsou koupení protivníky Západu? Jízdu proti zdi je třeba zastavit.
P90e92t12r 23K59u83b56á57č
Pyrolýza plastů bude fungovat do té doby, doku de nezjistí, že z tuny takto zpracovaného plastu se uvolní 10 miligramů nějaké látky typu 2-N-3-metyl-diamino-NĚCO, která v "některých případech" způsobovala rakovinu, pokud byla v astronomické dávce nitrožilně píchána laboratorním krysám.
Přece máme "preventivní opatrnost" ne?
Příklad tohoto principu: V Bruseli si přečetli, že alkoholici co pijou první ligu mají zvýšený počet rakovin jater - tak chtějí zakázat líh jako dezinfekci rukou....
Takhle to s "pyrolýzami" dopadne v EU.
J29i12r44i 26R44o65s57k10o66t62a
Životní prostředí jsme si zasvinili odpadními bioaktivními látkami. Jejich regulace není žádná "preventivní opatrnost", ale naprostá nutnost. Negativní dopady na zdraví jsou měřitelná a prokázané. Nejspíš mezi nimi bude i Váš 2-N-3-metyl-diamino-NĚCO.
F95r16a77n22t10i67š72e79k 24N85a14v59r72á19t17i56l
Producent odpadu by měl mít současně povinnost ho likvidovat. Neměl by mít možnost převádět tuto povinnost na jiné, povětšinou účelově založené podvodnické firmy.
M85i11r54o11s23l35a73v 63K67o67c30i77á65n
A to by si pro něj Číňané jezdili, nebo bychom jim ho nějak posílali?
V91l18a43s91t50a 94M43o41k77r91ý
Kam s ním, mělo být prováděno hned při jeho zavádění do obalového hospodářství, což velmi propagovali ti vyznavači zeleného náboženství -
takže všechny ty problémy s platy, jdou za nimi a takhle podobně je to u mnohých dalších věcí, o které oni projevují zájem.
V49l78a69s69t52a 68M38o35k18r86ý
plasty
M78i55r55o64s49l70a41v 24K54o42c46i94á24n
Pamatuji doby, kdy se obalová technika obešla prakticky bez plastů, plasty se neobkládaly domy ani se z nich nedělaly povrchy dětských hřišť, a do přístrojů se nedávala kazítka, aby co nejdříve skončily někde, kde se budou tiše a zrádně rozkládat, ale daly se opravit. A kdy osobní automobil vážil méně než tunu, oproti dnešní více než dvou tunám, takže pneumatiky se opotřebovávaly o 50-100% pomaleji. Ale proč plasty neplýtvat dál a víc, když přece (v rámci jakési novodobé socialistické soutěže) recyklujeme, že?
Nechci se vracet o padesát let zpět, ale smutná pravda je, že co se z plastu vyrobí, ať tady, v Číně nebo kdekoliv jinde, bude problém, který už spotřebitel nevyřeší.
V31l76a70s66t32a 23M73o24k17r18ý

P19e60t43r 64Z14i20m97a
Nejednu dobrou myšlenku dokáže do země zadupat dav se sudlicemi a transparenty (pochodně se již nepoužívají, atmosférické spalování bylo zakázáno jako zločin proti zdraví planety už v průběhu první poloviny 21. století).
P38r94o68k77o22p 61P87r37o11p34e11s
"A tak nad absurdními snahami aktivistů a některých nekompetentních úředníků zabránit v rámci „boje s globálním oteplováním“ u nás aplikaci metod zpracování odpadu pyrolýzou a zplyňováním, zůstává rozum stát."
Proč stát? Stačí si uvědomit, že nechtějí konkurenci a mají moc, jak ji zakázat, nebo jí alespoň znepříjemnit život.
V Bruseli totéž, ve větším.
R27o33m59a96n 54L64a48n91g81e12r
Ano, tento způsob využití odpadních plastů má smysl.
Jak už jsem samozřejmě dávno říkal.
K16a22r44e71l 70T47o45m13e15k
Dobrý den
Pyrolýza plastů bude podobný proces jako technologie Fischer-Trops, (pyrolýza hnědého uhlí s katalytickou syntézou benzínu).
Touto metodou získávalo Německo benzín za světové války, sice kvalitní ale zhruba 6x dražší.
Známe ekonomické parametry pyrolýzy plastů?
Dvě poznámky:
1) Ekonomika je základ. Nechci tím říkat že by se odpadní plasty neměly zpracovávat, ale do reálného procesu bude ještě daleko, a budou se hledat způsoby financování.
2) Diskutující zmiňují hospodárnost. Ale použití plastů je příkladem hospodárnosti. Zhruba před 4 lety psal pan Kechlibar, jak plastové obaly zvyšují životnost potravin, u okurku uváděl prodloužení z 1 na 9 dní díky plastovému obalu.
Naši předkové neměli plastové obaly a polovinu úrody zničily plísně, hniloba, hlodavci ...
P15r37o13k55o13p 51P35r45o18p25e81s
Ano. To už je ovšem trochu složitější úvaha, než "dvě nohy špatné, čtyři nohy dobré", nebo "bez plastů jsme se obešli a neplýtvali".
J39i30ř87í 72R96o83š58k21o16t77a
Problémem vý
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz