18.8.2022 | Svátek má Helena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Gots 15.7.2022 10:11

[UA]Společnost Alpine Pro nabízí široký sortiment outdoorového a sportovního oblečení, doplňků a obuvi. Zboží je k dostání jak online, tak v kamenných prodejnách, které se nacházejí po celé ČR. Alpine Pro sleva přední české outdoorové značky potěší celou rodinu. Vysoká kvalita, jedinečný design a tradiční tuzemský výrobce jsou jen některé z těch lákadel mnoha dlouhodobých klientů obchodu.

https://promo-codes.cz/slevove-kody/alpine-pro

P. Novak 4.7.2022 8:32

Za inflaci může držení kurzu Kč na úrovni 27 za EURO, aby se podpořil vývoz. ČNB utratila (vytiskla) tři biliony korun, za které nakoupila EURa. Teď tyto devizy má na svém účtu a velmi pomalu se jich zbavuje. Takže inflace by mohla být nižší, pokud by ČNB více EUR prodala a koruny "spálila". Inflace v eurozóně je způsobena pro změnu vykupováním rizikových dluhopisů a pumpování EUR do ekonomiky. A ten velký problém eurozóny ještě přijde, protože úroková sazba je stále na nule. ECB ji nemůže zvednout, protože by poslala nejen Itálii do platební neschopnosti. Covid a válka jsou jen pomyslnými posledními kapkami v téhle mohutné rozkrádačce.

J. Karza 3.7.2022 8:11

Peníze tiskly skoro všechny centrální banky od roku 2008 doposud. ECB s tím přestala teprve minulý týden.:-)

S. Ševeček 2.7.2022 19:45

slušná argumentace.

J. Jurax 2.7.2022 14:55

Jojo, a co kdyby vláda neblbla s restrikcemi? Nemusela by rozhazovat peníze vidlemi potřebným i nepotřebným a měrou vrchovatou tak roze$rat ekonomiku.

V. Petr 2.7.2022 21:20

To, že vláda zaváděla restrikce vůbec neznamená, že by musela něco "kompenzovat." Obavy z nezaměstnanosti jsou podvod, pracovní síly chyběly a chybí!

Z. Lapil 3.7.2022 17:45

To zase existovalo riziko, že se peníze rozhází skrze nemocenskou.

Samozřejmě za předpokladu, že bez restrikcí by bylo podstatně hůř, než s nimi.

F. Navrátil 2.7.2022 9:38

Nelze souhlasit s tvrzením autorky, že "zkrátka a dobře pokud by předchozí vláda „nerozdala“ peníze na kompenzacích, vyplatila by je na sociálních dávkách". Protože žiji v reálném světě, vím, že i přes covidovou uzávěru a výplatu kompenzací instalatéři instalovali, stavaři stavěli, kadeřnice kadeřili, montéři montovali a do hospody se chodilo zezadu. Kdyby nepostihlo vládu a státní správu covidové šílenství, umocnované řevem opozice o 40 tisících lidí zavražděných Babišem, byl by na úřadech práce nával jen době, kdy se vyplácejí sociální dáfky.

H. Kotaz 2.7.2022 15:06

R^

M. Pecina 2.7.2022 8:54

Pokud tahle vláda tvrdí, že to nejde a ono to přitom jde, je načase takovou vládu poslat do Brusele a zvolit takovou, která to umět bude:-P

J. Pallas 2.7.2022 22:46

A kdo by ji zvolil? Když odečtete voliče pětikolky a Babiše, tak nás moc nezbývá.

J. Nevrkla 2.7.2022 8:25

Základní příčinou inflace jsou dlouhobe obrovské emise hodnotou nekrytých peněz a bezbřehé zadlužování. Produktů je méně než peněz, reálná hodnota peněz je pak daleko nižší. Nic nového pod sluncem. Pamatuji filmové záběry z konce dvacátých let, z oken německých domů lidé vyhazovali peníze na ulici, protože už neměly hodnotu ani toho papíru. Venezuela a mnohé africké země mají také se skrtanim nul bohaté zkušenosti. Hlavně to uboze nehazejme na Putina. Už je to směšné. Situace ovšem bude stále více k pláči.

P. Diviš 2.7.2022 8:53

Za přehnaný tisk Putin nemůže, za problémy s palivy a výdaje na zbrojení může.

J. Nevrkla 2.7.2022 9:08

Putin nám všechna paliva ochotně a spolehlivé dodává. Možná jste si nevšiml, ale Nord stream dva je plný plynu, Němci ho nechtějí spustit, turbíny po opravě k Nord stream jedna nechce dodat Kanada, EU sankcionuje dodávky ruských paliv. Výdaje na zbrojení v NATO se odhadují na patnactinasobek těch ruských.

M. Bouček 2.7.2022 9:09

R^

V. Petr 3.7.2022 13:54

Za problémy s palivy nemůže Putin, ale grýndýl. Začalo to čtyři měsíce před válkou...

V. Braun 3.7.2022 17:36

To myslíte, že se Putin na válku připravoval jen čtyři měsíce?

P. Novak 4.7.2022 8:35

Problém s plynem začal dřív než válka a mohou za to zejména emisní povolenky. Válka začala letos, ale plynové společnosti zkrachovali již na podzim. A válka je právě důsledek toho, protože v tuhle chvíli je těžké na Rusko tlačit, protože jsme závislí na plynu. EU svojí dementní politikou tu válku vlastně umožnilo. A teď ještě slibuje Ukrajině horem dolem. Celá EU se žene do pěkných problémů.

V. Humble 2.7.2022 8:09

S tou burzou je to tezke. Je to vyhodne pro vyrobce elektriny Proto tam lezou. Na normalnim otevrenem trhu takova burza obecne snizuje cenu a zefektivnuje vyrobce. Dopad na normalnim trhu by byl ze by se vyrobce elektriny by se bud odstehovali z Nemecka k nam nebo by zvolili stejne technologie ktere pouzivame pokud jsme schopni dodavat elektriny mnohem levneji. Jinak by totiz zkrachovali. V EU je trh tak pokriveny zasahy politiku ze burza vlastne funguje jako presouvani dotaci a penez od populace k tem kteri je vyrabi neefektivne a draze. Elektrarna A vi ze dokaze vyrobit elektrinu levneji nez konkurence B a zaroven vi ze B cenu elektriny nezlevni jelikoz dostava dotace od statu a nema duvod cokoliv menit. To defakto garantuje A nulovou konkurenci a A muze srovnat cenu s B bez toho aby se obavali ze B zlevni a bude konkurovat cenou. A tedy muze vypumpovat cenu na uroven neefektivniho B a schrabnout obrovske zisky uplne bez rizika levne konkurence. Asi tak funguje tahle burza je to perverze na volny trh. Proto vidime zdrazovani misto zlevnovani a zefektivnovani vyroby elektriny. V dusledku bohatnou pohadkove provizovatele treba jadernych Elektrarna ale zadne nove se nestavi -paradox a zaroven se udrzuji pri zivote neefektivni vyrobce - solar, wind. Platime to my z nasich kapes. Je to bordel.

P. Diviš 2.7.2022 9:00

Ano, bohužel.

J. Jurax 2.7.2022 14:59

Ano, je to bordel, vlastně přesněji řečeno EU dozelena zmagořená a blbci kočírovaná.

V. Kučer 2.7.2022 18:23

Dostavba Temelína byla u nás zastavena administrativně, investigativní novináři by měli zjistit kdo za to může a kolik nás to stálo.

J. Ganaur 2.7.2022 7:52

Dokud bude panovat nejistota (válka, nedostatek energií a paliv, covid...), tak lidé nebudou utrácet.A když zdražíme investice (bydlení), tak už vůbec.Jen za nutné věci (potraviny) a někteří "poslední" dovolenou.:-/

J. Pallas 2.7.2022 22:51

Jak kdo. My se ženou se snažíme rozumně utratit co nejvíce úspor na stáří, aby nám je nepožrala inflace.

J. Moravec 2.7.2022 6:29

Tak vypadá rozumné hodnocení situace, pokud se do ekonomiky netahá politika.

A jak by řekl klasik: politikům, obzvláště těm dnešním, jde o řešení příčiny inflace až na prvním místě.

J. Jurax 2.7.2022 15:03

Politikům, obzvláště těm dnešním, jde o řešení příčiny inflace až na posledním místě. Pokud vůbec jim jde o nějaké řešení a pokud vůbec jsou schopni problém pochopit. :-/

J. Pallas 2.7.2022 22:53

Nejde, nejsou.