3.10.2023 | Svátek má Bohumil


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Diviš 19.9.2023 10:10

Ten první odstavec je nesmysl. Nic z toho stát dělat nemá a s inflací lze bojovat jen omezením státních výdajů na dluh a omezením emise a půjček, což je úkol ČNB.

L. Novák 20.9.2023 11:46

Stručně a přesně! !!R^

M. Kanda 19.9.2023 8:20

Ono to máte těžké. Mandatorní výdaje dosahují nějakých 110% rozpočtových příjmů a generují tak už samy o sobě deficitní rozpočet. A někde stát na ty výdaje vzít musí.

Neochota snížit ty mandatorní výdaje se opravdu vládě vytknout dá. Ale uvědomte si, že největším takovým výdajem jsou důchody (minulou vládou několikanásobně zvýšené nad rámec zákona), které tvoří více než 40% těchto výdajů. Bez zásahu do této položky je prostě snížit nelze a pohleďte jakou hysterii vyvolává už jen pomyšlení na nějaké úpravy.

P. Diviš 19.9.2023 10:12

Ano, bohužel.

T. Diblík 19.9.2023 8:01

Tomáš Baťa věděl, co s tím:

Dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání.

A za sebe dodám: Zarazit tu pitomou praxi, kdy peníze vznikají tím, že banka dá úvěr.

Š. Hašek 19.9.2023 9:43

1. Bankovní úvěr pomáhá. Půjčí se peníze, vybuduje, splatí úvěr. Banky vznikly na základě požadavků dvou stran. A ty dvě strany nesou rizika. Jednoduché jak facka.

2. Neplést si ale s "dotací". Ta je vydestilovanou lumpárnou. Už jen z toho důvodu, že do hry vstupuje třetí strana, a to POLITICI!!! A jak známo, politici žádná rizika nikdy nepodstupují. Tedy bacha na to!

Samozřejmě, že Baťa věděl, co s tím. I Babiš ví. Fiala neví, je to barmský politolog, velice drze hamižný.

A. Nový 19.9.2023 11:07

Babiš ví ... ;-D

T. Diblík 19.9.2023 11:10

Hm. Bankovní úvěr pomáhá. Úvěrová páka. Slyšel jsem stokrát.

Protože jsem starej, už si nepamatuju. Nevím, jestli se mi to zdálo, ale dost dávno v televizi vystoupil jistý Salzmann a vysvětloval, jek je strašné, když do banky přijde chlap s pistolí a okrade ubohé střadatele, i ty vdovy a sirotky, kteří si uložili poslední peníze. No a po čase se šel ten Salzmann vyčůrat a schválil "se" úvěr za užnevímkolik miliard a ty jistě někomu pomohly, ale nikdo je nesplatil.

Banka vytvořila peníze z ničeho a ty peníze zůstaly v oběhu. O to mi jde, že to riziko ro banku není tak prudký když jsou prachy z ničeho. Jasný jako facka.

Dotace jsou na dlouhý povídání.

P. Diviš 19.9.2023 10:13

Tomu se říká frakční bankovnictví a existuje to už hodně dlouho. Problém není v existenci, ale v přebujení.

T. Diblík 19.9.2023 11:41

Ano. Přečetl jsem si článek "Frakční bankovnictví jako podvod (nebo chyba)". Poslední odstavec začíná větou: Pokud by měli být obhájci frakčního bankovnictví konzistentní, tak by měli tolerovat i to, že někdo prodává jednu věc dvěma různým lidem, tvrdíce, že každému kupujícímu bude prodáváno výlučné vlastnictví této věci

Lidi se navzájem šiděj od doby, co slezli ze stromů.

P. Diviš 19.9.2023 7:56

Pokud by stát skutečně bojoval s inflací, musel by škrtat a rušit ještě mnohem více. Je to Scylla a Charybda, to, co by bylo potřeba a to, co je reálně politicky průchodné. Totéž se týká ČNB.

F. Navrátil 19.9.2023 7:48

Základním problémem je, že velcí zákulisní (zejména zahraniční) hráči dosadili fialovou vládu, která logicky nemá zájem pracovat ve prospěch českých občanů, ale tak, aby se zalíbila svým sponzorům. Mnohdy neprávem proklínaný Hácha oponoval v Berlíně Hitlerovi, který vyhrožoval bombardováním Prahy a masakry civilního obyvatelstva. Protektorát podepsal až po infarktu, kdy ho Göring nechal napíchat injekcemi. Fialová vláda cílevědomě a se svazáckou horlivostí buduje protektorát a lokajsky sloužit cizím zájmům, protože vůči svým občanům necítí žádnou odpovědnost.

P. Diviš 19.9.2023 7:58

Základním problémem je, že lidé raději uvěří pitomým fámám, protože realita je pro ně příliš složitá. Jak jste právě názorně demonstroval.

Fialovu vládu nedosadilo nějaké zahraniční zákulisí, ale prostá skutečnost, že její alternativy jsou j͇e͇š͇t͇ě͇ horší, což si naštěstí nějaká část občanů uvědomila.

L. Burget 19.9.2023 8:57

Při rozboru toho občanského uvědomění by musela naprosto zásadní roli hrát všeobecná mediální propaganda, ostatně i dnes se tato vláda drží tam kde je pouze proto, protože má prakticky bezvýhradnou podporu mediálního mainstreamu. Takže uvědomění občanů ohledně toho, která alternativa je horší, bylo zásadním způsobem narušeno právě tou jednostrannou propagandou.

P. Diviš 19.9.2023 10:15

No jo, mediální propaganda, ale čí? Veřejnoprávníků? Soukromých majitelů?

Vláda se drží proto, že má většinu v parlamentu, dosud se nerozhádala a hlavně, její alternativy jsou j͇e͇š͇t͇ě͇ horší.

J. Vlček 19.9.2023 12:01

O jakých horších alternativách tu vedete vaši vědeckou přednášku, pane pražský mudrlante?

Myslíte, že může být ještě něco horšího, než co předvádí tato vaše oblíbená vláda národní katastrofy? To nás jistě jenom strašíte, že.

Pokud se od vás nejedná o strašení, pak už zbývá jen, že vám straší v hlavě. To se prý mudrlantům někdy stává. ;-D

P. Diviš 19.9.2023 13:15

Ještě horší (prokazatelně) je ANO a SPD, ať už jednotlivě nebo ve spolupráci. Plus další várka nepříliš významných typu Trikolora, Přísaha, PRO, Zelení, napsal bych i Piráti, kdyby zrovna neškodili ve vládě.

J. Vlček 19.9.2023 13:28

Vy jste natolik hlava pomazaná, že už dopředu víte, že ty vámi vyjmenované strany jsou horší než současná sebranka neumětelů, aniž tyto strany mohly sebeméně prokázat svoje schopnosti.

Vaše prozřetelnost prostě nezná mezí, pane vachmajstr, pražský rozumprde, aspirante na pražského mrduce, pardon mudrce. ;-D

L. Novák 20.9.2023 11:50

Vy jste jenom obyčejný hospodský žvanil bez znalostí. Pivní strejc, který chrlí pivní bláboly, až se mu u huby dělá pěna... !!Rv :-P

R. Langer 19.9.2023 14:43

Jasně, vy jste úplná konkurence Nostradama. Co to globální oteplování, o tom byste taky něco nevěděl? ;-D

J. Vlček 19.9.2023 9:06

Jen úplný blbec, nebo nějaký pražský mudrlant, může dokola opakovat ničím nepodložený úsudek, o neexistující variantě k nejhorší vládě jakou tato země kdy měla. Rv [>-]

Mluvit o štěstí ve vztahu k této vládě je známkou progresivní debility. ;-D

J. Roškota 19.9.2023 9:16

123 Hodně se mluví o tom, že Fialova vláda je nejhorší vůbec. Také nejsem spokojený, ale nejhorší? Můžu vyjmenovat několik věcí, které udělala špatně vláda s účastí ANO, ale nevím co konkrétně udělala špatně vláda Petra Fialy. Kromě toho, že je váhavá a opatření přicházejí pozdě, ale to není příčina současného stavu.

J. Vlček 19.9.2023 9:25

Pane Roškoto, to, že něco zrovna vy nevíte neznamená, že tomu tak není. Stačí, když si pravdivě odpovíte na otázku, za které naší vlády bylo v naší zemi hůře, než za té současné? Rv

Co konkrétně udělala špatně? Všechno na co sáhla. Co konkrétně udělala dobře? To víte pravděpodobně jen vy sám. ;-D

J. Roškota 19.9.2023 9:31

hmmm...takže taky nevíte nic konkrétního

J. Vlček 19.9.2023 10:02

O konkrétnosti tu hovoříte stále jen vy, pane Roškoto, tak se rozhovořte konkrétně. Co podle vás tato vláda udělala doposud dobrého pro občany této země?

Mám na mysli klady pro obyvatele České republiky, ne pro Ukrajince. ??? [>-]

J. Roškota 19.9.2023 10:13

Trošku obracíte obsah mého diskusního příspěvku, ale budiž. Jako velký výkon Fialovy vlády vidím zajištění energií za akceptovatelné ceny pro malo i velkospotřebitele. Teď se to jeví jako samozřejmost, ale loni v létě to vypadalo na kolaps.

A s tou Ukrajinou.. naším národním zájmem je aby se Rusku nevyplatilo agresivně napadat sousedy. Levnější rohlíky pozítří v Lidlu to nezpůsobí, ale z hlediska bezpečnostní situace v Evropě to důležité je.

P. Diviš 19.9.2023 10:18

Dodám, že se snaží bojovat se strukturálním deficitem. Sice málo snaží, ale přece.

Předchozí vláda ho vytvářela.

R. Langer 19.9.2023 10:55

Jasně, tahle vláda rozhodně žádný deficit nevytváří. Kam na ty pitomosti pořád chodíte? ;-D

J. Vlček 19.9.2023 10:55

Bože můj, tato vláda se snaží bojovat se strukturálním deficitem? Vy jste koukám kromě mudrce navíc humoristou.

Ten boj provádí okrádáním důchodců za současného přidávání sobě? Nebo že by roztáčením zadlužování státu nákupem nebetyčně drahé vojenské techniky, která nám je, a bude, na ani nechci říct na co?

Opravdu máte šibeniční humor. ;-D

J. Vlček 19.9.2023 10:35

Pane Roškoto, to myslíte vážně s těmi energiemi, které máme nejdražší z celé EU? Máme nejdražší elektřinu, které jsme jejím největším výrobcem a exportérem na jednoho obyvatele. To je podle vás normální?

My, nicotný státeček Evropy, máme za cenu úpadku vlastní životní úrovně napravovat mravy světových velmocí? Může takto uvažovat normálně myslící člověk? Nezlobte se, ale nemůže. Rv [>-]