Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ODRBÁVÁNÍ ZÁKAZNÍKŮ: Inflace má dlouhý ocas

Znehodnocení úspor vede ke ztrátě důvěry, a ztráta důvěry bývá trvalá. Začasté i doživotní. A tady se té ztrátě důvěry stát nemůže vyhnout.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FN

Základním problémem je, že velcí zákulisní (zejména zahraniční) hráči dosadili fialovou vládu, která logicky nemá zájem pracovat ve prospěch českých občanů, ale tak, aby se zalíbila svým sponzorům. Mnohdy neprávem proklínaný Hácha oponoval v Berlíně Hitlerovi, který vyhrožoval bombardováním Prahy a masakry civilního obyvatelstva. Protektorát podepsal až po infarktu, kdy ho Göring nechal napíchat injekcemi. Fialová vláda cílevědomě a se svazáckou horlivostí buduje protektorát a lokajsky sloužit cizím zájmům, protože vůči svým občanům necítí žádnou odpovědnost.

0 0
možnosti
PD

Základním problémem je, že lidé raději uvěří pitomým fámám, protože realita je pro ně příliš složitá. Jak jste právě názorně demonstroval.

Fialovu vládu nedosadilo nějaké zahraniční zákulisí, ale prostá skutečnost, že její alternativy jsou j͇e͇š͇t͇ě͇ horší, což si naštěstí nějaká část občanů uvědomila.

0 0
možnosti
JS

Nebude problém s inflací spíše v tom, kde peníze vznikají? A ted nemám na mysli jejich tisk, ale i jejich digitální tvorbu - prostě že najednou je v systému o x procent peněz více a jejich hodnota tak musí být nižší.

Kdo je tam přidává? ČNB? Banky, když vytvoří půjčku /hypotéku?

A pokud ano, co by znamenalo to přidávání zastavit? Bylo by fajn, kdyby o tomto tématu pan Kechlibar vytvořil článek nebo dva.

0 0
možnosti
PD

Jistěže je. Ale není to odbornost páně Kechlibarova, kterého čtu velice rád, ale ekonom není.

0 0
možnosti
MV

Co mohou politici s inflace? Říci lidem na rovinu, že největší moc pohnout s inflací směrem dolů nemá ČNB (nejzbytečnější instituce v zemi), ani vláda, ale oni sami svým chováním (někdo více, někdo méně). Vše totiž lze nahradit a když ne zcela tak alespoň omezit. Takto lze svoji osobní inflaci snížit klidně i na polovinu té stávající a urychlit pokles té skutečné (umělé nafouklé).

0 0
možnosti
Foto

Co je to osobní inflace? To je něco jako osobní bankrot či jeho opak?

0 0
možnosti
Foto

Ono je to s těmi procenty vůbec nějaké divné. Pořád mě mate, že když za elektřinu platím 8 korun místo 3, je to oficiálně 63 procent ...

0 0
možnosti
RL

To je stejné jako s tou pizzou. Pro inflaci se počítá jenom mouka. ;-)

0 0
možnosti
Foto

Velmi potřebné připomenutí z historie. Jestli s inflací a drahotou stát a EU může něco dělat? Hodně, ale musel by změnit ideologii z korporátního socialismu na svobodu a deregulaci. Méně regulace tak, aby bylo co nejvíc nabízejících, konkurence. Poškrtání všech dotací jen pro někoho, zejména křivící konkurenci firem. Nekupovat, na co stát nemá, f16 nebo gripeny místo f35. Zprivatizovat ČT a z toho umazat kus deficitu jako protiinflační a stabilizační krok. Sníženì počtu úředníků na úroveň před nástupem vlád ANO. Přestat vydávat miliardu měsíčně na nedotestované genovakcíny, které užnikdo nechce. Nestavět, na co nemáme ani na obcích, např embargo na nové cyklostezky. GreenDeal omezit na zateplování. Nezakazovat auta na paliva. Povolit těžbu břidličných plynů. Omezit počet velvyslanců nebo personálu ambasád. Vystoupit z lipské burzy a nestanovovat ceny elektřiny podle nejdražších tj plynových elektráren. Zrušit povolenky na domácí uhlí, aby nám nevypadlo 40 % výroby elektřiny. Zrušit dotace solárů a větrníků a pokud to nejde, zdanit je. Vůbec danit to, co teče násilím statu z jedněch kapes do druhých. A je toho hodně, co tady nemám. Schopna

vláda to musí udělat všechno a získat zpět důvěru. Neschopná zabetonuje tlustý stát a vybere na něho víc daní. A propos, rozhodně za nikoho dobře situovaného neplatit umístění v katalogu Michelin, to byl výsměch...

0 0
možnosti
JP

"Sníženì počtu úředníků na úroveň před nástupem vlád ANO." Už jste si všiml, kolik úřadů a míst vzniklo po nástupu pětikolky?

0 0
možnosti
JN

Posledni odstavec sedi.

0 0
možnosti
FB

"Stát zavádí měnu, vynucuje její použití v běžném životě" - to je sice pravda, ale nikdo vás nenutí tu měnu dlouhodobě držet. Pro začátek, stát nabízí protiinflační dluhopisy, tam vám z definice hodnota vkladu zůstane zachována.

A co se týče pizzy v Ostravě dražší než v Neapoli, to je spíše komentář k směnnému kurzu, koruna je silná kvůli intervencím centrální banky.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz