3.10.2023 | Svátek má Bohumil


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Diviš 19.9.2023 10:11

Hra se slovíčky a snůška nesmyslů.

R. Langer 19.9.2023 10:50

Jo, to je celá Pětikolka jednou větou. ;-D

I. Patta 19.9.2023 10:53

Co takhle předložit důkazy které by popíraly důkazy mnou uváděné a v odkazu podrobně popsané? Nemáte? Sorry jako.

P. Diviš 19.9.2023 13:03

Třeba tohle:

"Místo DŮCHODVÉ reformy ve prospěch občanů a zdravé státní pokladny 20 let prosazují PENZIJNÍ reformu ve prospěch penzijních fondů bank. "

Náš systém je průběžný, ne fondový, ať už mu říkáte důchodový nebo penzijní, to je ta hra se slovíčky.

Bankovní fondy jsou dobrovolným a dost nevýznamným doplňkem.

I. Patta 19.9.2023 16:09

Z dobrovolné domácí práce máte pětku. Víc si nezasloužíte. Pokud se mnou chcete diskutovat o něčem a ne o ničem, tak odkazuji na audit státního důchodového systému na adrese: slideplayer.cz/slide/13563954/

P. Diviš 19.9.2023 20:36

Po diskusi s vámi nijak netoužím, to bychom museli začít z gruntu. Napíšu si své a vy si s tím dělejte co vás napadne.

I. Patta 19.9.2023 21:12

Jistě, je jasné že jste si jen chtěl pozvednout své ego. Bohužel jste narazil na někoho, kdo má encyklopedické znalosti. Měly Vás varovat odkazy na knihu Ekonomům to myslí černobíle. Nevarovaly - viz Váš příspěvek do diskuse, cituji: "Hra se slovíčky a snůška nesmyslů." Tak sbohem a šáteček.

L. Novák 20.9.2023 11:43

Vy jste už proslulý svými komunistickými penzijními bláboly a navrhovanými daňovými tresty pro bezdětné. Diskuse s vámi nedává smysl. Ztráta času. :-P

I. Patta 20.9.2023 13:39

Tak už Vás zase pustili do domácího ošetřování. Máte pravdu, s politrukem se diskutovat nedá.

J. Roškota 19.9.2023 9:29

Domnívám se, že problémem není ani tak inflace, ale nevhodná struktura naší ekonomiky. Nezvladatelné inflace je důsledek. Jsme zemí montoven s nízkou přidanou hodnotou a ještě jako subdodavatel velkých firem ze zahraničí.

Minulé vlády a nemyslím teď jen tu Babišovu, místo toho aby podporovaly technologicky vyspělé podniky si honily procenta zajištěnou zaměstnaností a my jsme spokojeně akceptovali nízké příjmy výměnou za jistotu zaměstnání. Zlenivěli jsme. Touhou mladých, kvalifikovaných absolventů VŠ není založení vlastní firmy, ale teplé místečko v korporátu.

To co nás teď čeká je zásadní rekonstrukce struktury naší ekonomiky a to situaci která není příznivá. Bude to bolet a nevidím na naší politické scéně nikoho kdy by byl schopen něčeho takového . Je to vtipné, ale nejlepší vizí, kterou jsem poslední léta četl je kniha Andreje Babiše ̈: ...o čem sním...". Babiš se bohuže to co má v knize ani nepokusil zrealizovat a to na to měl ty nejlepší možné podmínky.

J. Vlček 19.9.2023 9:52

Pane Roškoto, pokud se budeme spoléhat na strany, které se střídají ve vládě po celou dobu po sametu, zlepšení se nedočkáme nejspíš nikdy. Tendence stavu naší země je totiž stále klesající.

Co takhle pokusit se o malý reset, a svěřit důvěru novým, prohnilou politikou nezatíženým mimoparlamentním stranám? Nebo snad dosavadní parlamentní strany mají monopol na vládnutí navěky?

Za pokus resetu, s cílem vybřednout ze současného marasmu a konečně se pohnout kupředu, by to určitě stálo. Naše země a její obyvatelé by si to určitě zasloužily. ! [>-]

J. Roškota 19.9.2023 10:02

Nemyslím, že tendence stavu naší země je klesající, jak píšete. Jen jsme se zastavili uprostřed cesty a mysleli, že máme hotovo. Nikdy nebude hotovo.

Pamatujete na Věci Veřejné?

J. Vlček 19.9.2023 10:14

V hledání východiska je potřeba pokračovat, a ne se nechat odradit jednou špatnou zkušeností s Věcmi Veřejnými.

Lidí, kteří už mají toho přešlapování na místě, a vývoje od desíti k pěti dost, přibývá den ode dne. Chtějí změnu, ale opravdovou, ne tu, co slibovala a předvádí, respektive nepředvádí, pětikolka. [>-]

P. Diviš 19.9.2023 10:05

Ano, pokud by ovšem nějaké malé perspektivní strany či hnutí byly. Poslední byli Svobodní a jejich preference možná znáte.

Jinak "hoνno, hoνno, slavný soude!"

J. Vlček 19.9.2023 11:03

Příčiny hledejme u našich slavných "nestranných" médií. Kdyby dávaly prostor k prezentaci všem, namísto podlézání vládním stranám, jistě by se to projevilo ve volebních výsledcích.

To jsou ti tak zvaní hlídači demokracie v našem státě. To je to vaše ho..., pane soudní rado. ;-D

P. Diviš 19.9.2023 13:09

Jistěže i média mají svůj podíl, ale je mezi nimi dost konkurence, takže hlavní problém asi je, že "nejsou lidi". Lidi schopní se prosadit s jednoduchým, srozumitelným a funkčním programem. Ze současných stran a hnutí nemá nic takového žádná a žádné, z těch, o kterých vím.

J. Vlček 19.9.2023 13:43

A věcem si ta média konkurují? V tom, kdo dokáže lhát rafinovaněji? Nutno uznat, že tato konkurence vskutku funguje dobře. ;-D

J. Vlček 19.9.2023 13:49

A v čem si ta média konkurují?.....

J. Anděl 19.9.2023 12:08

Nové čisté strany jen za poslední roky: Věci veřejné, ANO, Piráti, SPD.

Kdyby váš návrh fungoval, už by to přece dávno muselo být jiné. Ale jak správně píšete, tendence se nemění.

Možná se mění jména v politice, ale nijak zásadně se nemění lidé.

J. Vlček 19.9.2023 13:13

Pane Anděli, vámi vyjmenované strany jednak už neexistují, nebo už jsou svojí přítomností v parlamentu natolik prosáklé tou špínou politiky, že už si hlídají pouze své židle a svá korýtka, a starosti o lidi vypustily z hlavy.

S tou stojatou močůvkou parlamentu musí zamíchat nová krev, která dá věcem nový impuls a směr.

Chce to nastavit zodpovědnost politiků vůči jejich voličům. Neplní-li politici sliby, pro něž je lidé zvolili, nemají tam co dělat, a musí být nahrazeni jinými, kteří ty sliby plnit budou.

Pětikolka ze svých slibů neplní žádný, zato koryt se drží jako klíště. Těchto pět stran s různými programy jsou najednou jednotni, a jen si rozdělují mezi sebou nejrůznější pašalíky, na úkor daňových poplatníků, stále navyšujíce svoji již tak značně přebujelou administrativu.

Nejhorší je to, že přestože lidé projevují svůj nesouhlas s jejich vládními kroky, které se vymykají jejich předvolebním slibům, oni mají stoosmičku a lidem se smějí do ksichtu. To je ta bída naší současné vládní politiky. Rv [>-]

J. Anděl 19.9.2023 13:31

Ale oni právě byli "nová krev" a selhali. Buď vypadli, nebo se pošpinili.

A já považuji za naivní myslet si, že to tentokrát bude jinak.

Poslední vzedmutí této naivity se vyčerpalo tím, že většina těchto nespokojených voličů zakotvila u ANO.

Už není kde brát.

J. Vlček 19.9.2023 13:53

Ale je, neztrácejte naději. Neházejme flintu do žita. ;-)

J. Anděl 19.9.2023 15:32

Myslím, že je škoda na to plýtvat nadějí. Jsou oblasti v osobním životě, kde se uplatní mnohem lépe.

P. Diviš 19.9.2023 10:04

S tím vláda nic nenadělá, může prospět jedině tím, že nepřekáží iniciativě. Což zatím žádná moc nedělala a také tomu brání spousta EUnijních nesmyslů.

T. Diblík 19.9.2023 11:47

Když oni ti nešťastníci zleva doprava a odshora dolů mají utkvělou představu, že hlasování je práce. Kdyby tou představou aspoň trpěli. :-)

Z. Lapil 19.9.2023 13:20

Chyba je mnohem starší. Tvrdím, že politici nejsou od toho, aby řídili ekonomiku. Proč? Proto, že ani nejgeniálnější vláda neví, kdo, co a za kolik je ochoten si koupit. Výsledkem je mj. stav, kdy já, který jedu do práce vlakem, platím pražským kolegům příspěvek na tramvaj, zatímco oni mně připlácejí na ten vlak, takže ani jeden nevíme, kolik ta cesta doopravdy stojí.

Takovým situacím u nás doma říkáme Jak u blbejch na dvorku.

Fundovaněji Hayek (Cesta do otroctví; nebo mnohem tlustší Omyly socialismu), případně velmi lapidární Bastiat (Co je a co není vidět).

Bastiata najdete celkem snadno na internetu, Hayeka, hlavně jeho Omyly socialismu, si budete nejspíš muset půjčit.

M. Pivoda 19.9.2023 8:58

Má inflace dlouhý ocas? Jak se píše v názvu článku?

A víte co je to osobní inflace? No to je přece smrskflace. A ta znamená, že váš ocas se vám smrskne.

R. Langer 19.9.2023 10:52

To ti muselo trvat dlouho, vypotit takovou pitomost, co, ty naše malá hloupoučká UI? ;-D

P. Brich 19.9.2023 12:30

To už jsou jen takové vzpomínky na Zbiroh;-D

L. Burget 19.9.2023 8:44

Tak inflace se krotí tím hůře, čím méně na to stát nástrojů má. A v zemi, kde je do soukromých rukou /rozumějme oligopolů a kartelů/ (pro)dána naprostá většina ekonomiky, včetně energetiky nebo významné části zdravotnictví, tu inflaci jaksi regulovat nelze jinak, než mandatorními výdaji.

Pochopitelně, že stát by se uskromnit mohl, mohl by škrtnout tuny administrativy a zaplatit už zbytečným úředníkům rekvalifikace na profese, které ze státní kasy neberou, ale přidávají tam, jenže oni přece jsou ten "stát", proč by to jakákoli politická reprezentace dělala, když veřejná správa je prakticky největší socioprofesní skupina, kterou může korumpovat různými dárečky?

Pochopitelně, že stát by mohl významně omezit inkaso doplatků na bydlení a vůbec rozdávání dávek těm, kteří pracovat nechtějí a protože je stát živí, tak ani nemusejí. Ale protože opět ten "stát" je jedna ruka s různými politickými neziskovkami a protože do jejich kapacit outsourcoval významnou část služeb, které garantuje, je opět rukojmím jejich politické agendy.

Pochopitelně, že stát by mohl daňovými opatřeními regulovat počet výjimek pro sektory, které si ty výjimky vyhádaly a mají tuto výhodu bezdůvodně, pochopitelně, že by stát mohl daňovými opatřeními regulovat odvod dividend do zahraničí. Jenže to by opět musel jít proti zájmu zásadních ekonomických lobby s tím státem prorostlých.

Takže ano, řešení existují, ale jsou to řešení "extrémní". Tedy "extrémní" dle představ těch, kteří chtějí o řešení jen kecat a za extrémní považují vše kromě zachování současného mafiánského systému "ruka ruku myje".