Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ODRBÁVÁNÍ ZÁKAZNÍKŮ: Inflace má dlouhý ocas

Znehodnocení úspor vede ke ztrátě důvěry, a ztráta důvěry bývá trvalá. Začasté i doživotní. A tady se té ztrátě důvěry stát nemůže vyhnout.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Žádná inflace u nás prý není. U nás je prý jen Babišova drahota, jak tvrdí L.Novák s Divišem Šebestou na základe převolebniho sdělení fialového Signála.

Tito dva exoti a jim podobní proto řeší délku ocasu Babiše . ;-)

0 0
možnosti
Foto

Německa hyperinflace ještě nebyla tou nejhorší: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Hyperinflace

0 0
možnosti
JP

Byla i madarska - pengö .

0 0
možnosti
JP

Jsme socialisté. Jsme nepřátelé dnešního ekonomického systému a jeho vykořisťování slabých. Jsme nepřátelé nespravedlivých platů, hodnocení lidské bytosti podle majetku, místo podle práce. Jsme odhodláni tento systém zničit za všech podmínek.

Adolf Hitler, 1. 5. 1927

Je na čase, aby buržoasie opustila jeviště dějin. Jejich místo zaujme pracující třída, která dosud byla utlačována.

Josef Goebbels, 1932 (před volbami)

0 0
možnosti
PD

Jistěže socialisté. Nacionální.

Za pravičáky nacisty vydávají konkurenční socialisté, internacionální i jiní.

0 0
možnosti
Foto

I55v36o 65P37a22t88t24a

19. 9. 2023 10:06

Ocituji a vysvětlím: "v momentě, kdy se normální domácnost nebo firma musí uskrovňovat..., chce stát zajistit sobě a jiným (např. veřejnoprávním médiím) lepší příjmy, místo aby se uskromnil taky. To je tak fantasticky hluchoslepá politika, že vzbuzuje otázku, jestli její autoři vůbec žijí na zemi, a s kým se na té zemi stýkají." Mohu Vás ujistit, že poradci politiků, autoři hluchoslepé státní finanční politiky, žijí na Zemi a říkají si ekonomové. Příklady jejich rozvratné činnosti? Místo DŮCHODVÉ reformy ve prospěch občanů a zdravé státní pokladny 20 let prosazují PENZIJNÍ reformu ve prospěch penzijních fondů bank. Místo pro-rodinné politiky provozují 30 let proti-rodinnou státní politiku. Více na stranách 44, 172, 230 v knize Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně.

0 0
možnosti
PD

Hra se slovíčky a snůška nesmyslů.

0 0
možnosti
JR

Domnívám se, že problémem není ani tak inflace, ale nevhodná struktura naší ekonomiky. Nezvladatelné inflace je důsledek. Jsme zemí montoven s nízkou přidanou hodnotou a ještě jako subdodavatel velkých firem ze zahraničí.

Minulé vlády a nemyslím teď jen tu Babišovu, místo toho aby podporovaly technologicky vyspělé podniky si honily procenta zajištěnou zaměstnaností a my jsme spokojeně akceptovali nízké příjmy výměnou za jistotu zaměstnání. Zlenivěli jsme. Touhou mladých, kvalifikovaných absolventů VŠ není založení vlastní firmy, ale teplé místečko v korporátu.

To co nás teď čeká je zásadní rekonstrukce struktury naší ekonomiky a to situaci která není příznivá. Bude to bolet a nevidím na naší politické scéně nikoho kdy by byl schopen něčeho takového . Je to vtipné, ale nejlepší vizí, kterou jsem poslední léta četl je kniha Andreje Babiše ̈: ...o čem sním...". Babiš se bohuže to co má v knize ani nepokusil zrealizovat a to na to měl ty nejlepší možné podmínky.

0 0
možnosti
JV

J 94V25l54č29e18k

19. 9. 2023 9:52

Pane Roškoto, pokud se budeme spoléhat na strany, které se střídají ve vládě po celou dobu po sametu, zlepšení se nedočkáme nejspíš nikdy. Tendence stavu naší země je totiž stále klesající.

Co takhle pokusit se o malý reset, a svěřit důvěru novým, prohnilou politikou nezatíženým mimoparlamentním stranám? Nebo snad dosavadní parlamentní strany mají monopol na vládnutí navěky?

Za pokus resetu, s cílem vybřednout ze současného marasmu a konečně se pohnout kupředu, by to určitě stálo. Naše země a její obyvatelé by si to určitě zasloužily. ! [>-]

0 0
možnosti
MP

Má inflace dlouhý ocas? Jak se píše v názvu článku?

A víte co je to osobní inflace? No to je přece smrskflace. A ta znamená, že váš ocas se vám smrskne.

0 0
možnosti
RL

To ti muselo trvat dlouho, vypotit takovou pitomost, co, ty naše malá hloupoučká UI? ;-D

0 0
možnosti
LB

Tak inflace se krotí tím hůře, čím méně na to stát nástrojů má. A v zemi, kde je do soukromých rukou /rozumějme oligopolů a kartelů/ (pro)dána naprostá většina ekonomiky, včetně energetiky nebo významné části zdravotnictví, tu inflaci jaksi regulovat nelze jinak, než mandatorními výdaji.

Pochopitelně, že stát by se uskromnit mohl, mohl by škrtnout tuny administrativy a zaplatit už zbytečným úředníkům rekvalifikace na profese, které ze státní kasy neberou, ale přidávají tam, jenže oni přece jsou ten "stát", proč by to jakákoli politická reprezentace dělala, když veřejná správa je prakticky největší socioprofesní skupina, kterou může korumpovat různými dárečky?

Pochopitelně, že stát by mohl významně omezit inkaso doplatků na bydlení a vůbec rozdávání dávek těm, kteří pracovat nechtějí a protože je stát živí, tak ani nemusejí. Ale protože opět ten "stát" je jedna ruka s různými politickými neziskovkami a protože do jejich kapacit outsourcoval významnou část služeb, které garantuje, je opět rukojmím jejich politické agendy.

Pochopitelně, že stát by mohl daňovými opatřeními regulovat počet výjimek pro sektory, které si ty výjimky vyhádaly a mají tuto výhodu bezdůvodně, pochopitelně, že by stát mohl daňovými opatřeními regulovat odvod dividend do zahraničí. Jenže to by opět musel jít proti zájmu zásadních ekonomických lobby s tím státem prorostlých.

Takže ano, řešení existují, ale jsou to řešení "extrémní". Tedy "extrémní" dle představ těch, kteří chtějí o řešení jen kecat a za extrémní považují vše kromě zachování současného mafiánského systému "ruka ruku myje".

0 0
možnosti
PD

Ten první odstavec je nesmysl. Nic z toho stát dělat nemá a s inflací lze bojovat jen omezením státních výdajů na dluh a omezením emise a půjček, což je úkol ČNB.

0 0
možnosti
MK

Ono to máte těžké. Mandatorní výdaje dosahují nějakých 110% rozpočtových příjmů a generují tak už samy o sobě deficitní rozpočet. A někde stát na ty výdaje vzít musí.

Neochota snížit ty mandatorní výdaje se opravdu vládě vytknout dá. Ale uvědomte si, že největším takovým výdajem jsou důchody (minulou vládou několikanásobně zvýšené nad rámec zákona), které tvoří více než 40% těchto výdajů. Bez zásahu do této položky je prostě snížit nelze a pohleďte jakou hysterii vyvolává už jen pomyšlení na nějaké úpravy.

0 0
možnosti
PD
TD

Tomáš Baťa věděl, co s tím:

Dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání.

A za sebe dodám: Zarazit tu pitomou praxi, kdy peníze vznikají tím, že banka dá úvěr.

0 0
možnosti
ŠH

1. Bankovní úvěr pomáhá. Půjčí se peníze, vybuduje, splatí úvěr. Banky vznikly na základě požadavků dvou stran. A ty dvě strany nesou rizika. Jednoduché jak facka.

2. Neplést si ale s "dotací". Ta je vydestilovanou lumpárnou. Už jen z toho důvodu, že do hry vstupuje třetí strana, a to POLITICI!!! A jak známo, politici žádná rizika nikdy nepodstupují. Tedy bacha na to!

Samozřejmě, že Baťa věděl, co s tím. I Babiš ví. Fiala neví, je to barmský politolog, velice drze hamižný.

0 0
možnosti
PD

Pokud by stát skutečně bojoval s inflací, musel by škrtat a rušit ještě mnohem více. Je to Scylla a Charybda, to, co by bylo potřeba a to, co je reálně politicky průchodné. Totéž se týká ČNB.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz