Diskuse
NET4GAS: Síkelův nákup hrozí skandálem
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
L27u28i22s 64Z25í37d72e21k
Ano, ještě dlouh si to nechají líbit ! Čí kapsa neutrpěla je nepochybně kapsa Sikelova. Trestní rekvizice jeho majetku a těch , co proto zvedli ruce - členů vlády by vírazně dluhy nesnížila ale dala by pociti veřejnosti, že světélko spravedlnosti úplně nezhaslo .
J66i84ř83í 42K96i73n97d47l
Přes Net4Gas do Česka se v roce 2023 dovezlo 85,6 terawatt hodiny plynu, z toho 6,74 TWh, tedy sotva osm procent, přes Lanžhot. Přes Lanžhot nadále proudí zemní plyn ze Slovenska, ale nejedná se o plyn z Ruska,
L70a35d62i23s86l22a67v 38N42o74v21á37k
Jak vidno, tak malé množství na financování údržby a placení dluhů a úroků z nich nestačí.
D54u13š94a51n 95P81o88l48a59n56s11k38ý
Obecně platí, že cíze peníze se lehce utrácí.
D29a74n93a 89H74e58n34d35r93y25c22h95o97v79á
Tak pokud o to měl zájem Křetínský, tak to zřejmě nebude tak marná investice včetně toho dluhu...EPH by určitě nechtěl koupit něco, co nemá budoucnost.
L21a62d88i41s45l25a83v 59N87o24v33á33k
Otázka je, jakou cenu byl Křetínský ochoten zaplatit, když ho vláda penězi daňových poplatníků nakonec přeplatila a on se koupě vzdal.
I92a91n 91B78i57k52k18h67u
To je problém klíčové infrastruktury. Prodáme za drobné a po vytunelování vykoupíme za mnohem víc, sanujeme, zaplatíme dluhy abychom zase prodali za drobné a cyklus se může opakovat.
My se bez klíčové infrastruktury neobejdeme a ve všech fázích se může někdo napakovat.
J17i79ř19í 15Š75a46m56á62n53e43k
Ve všech fázích se může někdo napakovat, pravíte.
Ano, proto se to taky dělá. Daňoví poplatníci to zaplatí.
P43e15t39r 49H82á66k
Žádný skandál nebude. Kdo něco zpochybní, je podle plukovníka svinje a zombík a musí se kolem něj vykopat příkop.
L98a47d53i49s68l69a86v 79N65o50v64á42k
-> Petr Hák 13. 8. 2024 11:49
SPROSTÁ LEŽ Putinovců! 
"Kdo mě viní z cenzury, kolaboruje s Ruskem", říká Foltýn.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/foltyn/r~a1d8da0.../
R43i25c66h69a86r40d 72T40i53c83h64ý
Tak to mame velke chranicky pro opticke site
J98i67ř31í 15K53i79n28d92l
Společnost NET4GAS, kterou v závěru loňského roku koupil státní podnik ČEPS, loni prodělala 1,7 miliardy Kč( Ve státní rozpočtu to je, jako když se prdne do Sromovky a třikrát zakuká). Předloni přitom společnost zaznamenala zisk přes 6,2 miliardy Kč. Výrazně v loňském roce klesly i tržby podniku, meziročně o více než 76 procent na tři miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy NET4GAS. Hlavní příčinou propadu je podle Ekonomického deníku výpadek dodávek ruského plynu do střední Evropy cestou přes Německo a to, že firma Gazprom Export přestala platit za nasmlouvaný tranzit plynu přes Česko.. Podle nynějšího vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) se se ztrátou počítalo už při koupi, do budoucna se předpokládá nárůst přepravy plynu.
J38i48ř35í 80K24i29n38d76l
Net4Gas je držitelem výlučné licence pro přepravu zemního plynu v Česku. Řídí plynárenskou soustavu v případě nouze a vyhlašuje regulační stupně, tím tedy rozhoduje o dodávkách zákazníkům. Jakékoli problémy s těmito plynovody by zásadně ohrozily dodávky do ČR. Net4Gas provozuje čtyři tisíce kilometrů plynovodů, pět kompresních stanic a stovku předávacích stanic, včetně tří na hranicích. Situace firmy se zhoršila poté, co firma Gazprom Export přestala platit za nasmlouvaný tranzit plynu přes Česko.
L73a27d98i76s51l23a24v 82N54o80v46á63k
... akorát že nemá skoro žádný plyn pro přepravu, který by mu generoval zisky...
V42. 98K47u57h21a32j
Pane Smutný, snažím se nasát váš optimismus. Přes to všechno co se dneska děje, pořád věříte, že by mohlo dojít na cosi jako skandál. Jenže víte, na skandál tady potřebujete masmédia, která tu věc rozmáznou, a rozmazávají ji tak dlouho, až toho má vláda plné zuby a dotčeného ňoumu radši vyrazí, než by ten skandál dále snášela.
Taková média zde ovšem chybí, takže chybí i vůle vlády vykopnout ty své členy, na které se tu a tam jejich ňoumovství provalí. Když je obzvlášť zle, tak se dotyčný omluví. Popřípadě nastolí řečnickou otázku, čemu by jeho odstoupení v té věci prospělo.
Problém je, že skandálů se u nás dopouští výhradně dnešní opozice. Nevhodný volební plakát SPD, slovenská výslovnost Babišova, to je hodně výživné téma. Čapí hnízdo, to už od roku 2008 plní stránky novin a obrazovky televizorů, neboť byla možná čerpána neoprávněně dotace. Hranatý motorista, jen proto že s touhle vládou nepeče, musí zdůvodňovat káknkrajc na svícnu, který "někdo" vyfotil. Atd. Ale snad se jednou zadaří a i vláda bude čelit skandálům.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz