Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

MĚNA: Euro je výhodné i pro obyčejné lidi

Vedou se spory o tom, jestli má Česká republika přijmout euro nebo ne. Já se domnívám, že klady převažují nad zápory a naslouchám odborníkům, kteří si myslí, to samé. Naše země se k přijetí společné evropské měny zavázala při vstupu do Evropské unie. Vydělá na něm většina obyvatel České republiky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Jen jedna z perel "cestiny" pana Panka:

Já se domnívám, že klady převažují nad zápory a naslouchám odborníkům, kteří si myslí, to samé.

Ta posledni carka je proste hrubka ... Nejen gramatika - je toho vice:

To by vedlo k většímu tlaku na snížení cen a zároveň i kvalitu zboží.

Vedlo k vetsimu tlaku na XYZ a? - Zrejme "NA kvalitu zbozi", lepe ovsem "na snizeni cen a zaroven i na zvyseni kvality zbozi".

Toz nevim. Doporucil bych pred odeslanim konzultaci s cestinarem ...

0 0
možnosti
OM

O21. 80M70.

26. 6. 2022 22:56

V době plateb kartama mě nutnost výměny peněz nějak extra nepálí. Výběr z bankomatu je leckdy výhodnější než směnárna. A násobit umím, takže ceny si porovnat dokážu i s přepočtem. Argument Slovákama se moc nevydařil. Firmy můžou v eurech či dolarech vesele obchodovat a účtovat i bez konverze na Kč. A tak by se dalo pokračovat. A hlavně, v současnosti by přechod na euro byl nevýhodný, chce to počkat na lepší kurs.

0 0
možnosti
Foto

Což je blbost, protože peníze s výkonností ekonomiky nemají nic společného. Třeba takový NDR přecházelo na novou měnu hned 2x dost rychle po sobě (1990,1999), a nijak jim to neublížilo . Především platí: 1. Celá EU má jenom jeden trh - všichni ať už z eurem, nebo bez. 2. Koruny na eura se dají vyměňovat v jakémkoliv množství. 3. Zadlužování, inflace, jsou problémy trhu, ne peněz. 4. Eura i koruny obíhají, směňují a udržují hodnotu, takže se obojí dají použít jako peníze, akorát bez korun bychom si odpustili ten vexl.

0 0
možnosti
GF

G37f62g52f65g 23F80g31f10g37f

26. 6. 2022 22:39

Pan Pánek píše: "Jsem si vědom toho, že přijetí eura má samozřejmě i svá rizika, ale znovu zdůrazňuji. Jsem přesvědčen, že výhody společné evropské měny převažují nad negativy"

Pan Pánek zdůrazňuje, že je přesvědčen; bohužel pravděpodobně žádná rizika a negativa nezná!!! Určitě by se o nich zmínil, že?

0 0
možnosti
JH

Pan Pánek mě má za úplného debila, jestli si myslí, že si bez eura nedovedu přepočítat zdejší drahotu ve srovnání s okolními státy.

0 0
možnosti
BT

Trochu argumenty venkovského traktoristy se zájmem toliko o hospodu..

0 0
možnosti
PS

Řekl bych, že zatím nenastala situace, kdy by česká koruna byla výhodou. Naopak všechno komplikuje. Náklady na ní jsou tedy vyhozené peníze.

0 0
možnosti
MK

si myslím, že nám přijetí eura nehrozí i kdyby ho náš parlament atd bohulibé instituce začaly prosazovat, protože ten schvalovací proces by byl tak složitý - u nás tedy aby bylo jasno, že ono ojro do té doby normálně chcípne a bude klid - hezký den R^R^R^

0 0
možnosti
PS

P54a70v80e36l 86S28u15r57a

26. 6. 2022 11:28

Pane zastupytel, kdo Vás za to platí?

0 0
možnosti
JS

Pane Pánku přijedte se podívat k nám do Jablunkova na nájezdy slováku a pak už nebudete psát bludy. Máslo v Čadci stoji 4 eura u nás polovinu. Kdo Vás platí za propagandu eura ?

0 0
možnosti
PS

Obávám se, že jde pouze o Vaši neschopnost pochopit, že to nesouvisí s Eurem. :-) Jinak by někteří nejezdili kupovat do Němec, kde jsou jinak 3x vyšší mzdy.

0 0
možnosti
MM

To cestování bez výměny peněz či snadnější porovnávání cen pro ty hloupější, kteří to nedokáží porovnat už nyní, to je skutečně zásadní výhoda. Nedělejte z nás bl.ce.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz