Diskuse
Lex OZE III : Občasné zdroje energií
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
O54. 98M83.
Sahy o zasypání solárního tunelu vítám. Pokud jsou občasné zdroje energie tak výhodné, tak si na sebe vydělají samy i bez dotací, ne?
R82a94d42e77k 72L86á67v33i86č85k54a
Komunisti měli pětiletky, třeba na byty někdy svoje závazky překročily. Stat to z dotacemi přepískl a ti příjemci trvají na jejich zachování. Prý jim jde o jakési plnění klimatických cílů. Hahahaha. Prachy přecekurva nesmrdí.
M55i48r33e35k 27P46e83s10a20t
RE: "
Miroslav Kocián
14. 3. 2025 8:41
Takže zbraně by měli mít jen zločinci a agresoři? (Ti už je mají.) Zajímavý koncept."
-------------------
tak zbrane ma kuprikladu Taliban, ty co jim v Afghanistan zanechali US soudruzi a dalsi spojenci pri kvapnem uteku. Posledni valku co USA vyhrali byla WW II jako soucast koalice, jinak projeli vse.
Soudruhum Talibum staci AK47, Toyota Hilux pick up a minomet na korbe, v konecne fazi totiz vzdy dojde pechotu ktera to musi na fronte/v zakopech vse odmakat/vybojovat, coz v prvni afghanske valce byli Uzbekove/Tadjikove vyzbrojeni sovetskymi/ruskymi zbranemi, zaplatily USA, USA poskytly vzdusnou/logistickou/intelligence podporu .
V78l16a45s66t55a 89M55o58k60r36ý
OBČASNÉ ZDROJE
energií, většinou nefungují v době, kdy je energie nejvíce potřeba -
to je ten problém, že
P97r27o31k28o27p 57D41i60v89i49š
To je jejich základní vlastnost. Problém je, chtít od nich něco jiného, navíc to nařizovat směrnicemi a zákony.
F85r74a95n80t38i97š21e60k 61N35a82v26r19á38t87i75l
Zažíváme přelomovou dobu. Dotační potenciál grýndýlu je již vyčerpán a jede pouze ze setrvačnosti. Zelený stroj na peníze je morálně opotřebován. O svůj podíl nároků na peníze daňových poplatníků se hlásí majitelé zbrojního průmyslu. Každá koruna vynaložená na grýndýl je vlastně ukradená obchodníkům se smrtí. A to se musí změnit! Politici se dokáží hbitě přizpůsobit. Kdo byl ještě včera sv. František kázající na zelené louce ptactvu, bude zítra Šiva-ničitel hřímající o masakrech a hromadách lidských kostí.
M58i75r32o81s40l19a72v 60K86o36c33i29á16n
Takže zbraně by měli mít jen zločinci a agresoři? (Ti už je mají.) Zajímavý koncept.
I76v84a85n 92B59a34r14t20o63n
Výborně. Žádné dotace Občasným zdrojům.
J40a50r98o65m37i17r 18L76u11k44a93v11s73k90y
Z cizího krev neteče. probatum est. No všechny dotace jsou peníze na náměstí v kádi a kdo jde kolem - si hrábne. Což zavést že kdo postaví Občasný zdroj, fofrník, spalovnu odpadu... neplatí 10 let žádnou daň... a nic více? To by asi splatil náklady a pak normální provoz. J.L. end
V54l84a49d96i32m58í14r 83Š65ť94a47s74t13n45ý
Já mám lepší nápad. Kdo chce stavět OZE, ať si je staví, ale bude na trhu hráčem úplně stejným, jako všichni ostatní producenti energií. Čili by pro něj logicky vyplývalo, že si bude muset svou produkci ukládat a prodávat smluvním partnerům podle dohodnutých dodávek. Hned první den by se krásně ukázala "láce" takových zdrojů.
L21a47d18i14s28l40a88v 64H77a29r57v85á51n56e12k
Oni ti vládní počtáři vůbec mají problém s kupeckými počty.
P74e69t36r 82D86o49l22á84k
Početně negramotnými budou i v samotném politbyru Eurosajuza. Včera jsem se příkladně dočetl, že jim nevychází výpočty s instalacemi tepelných čerpadel.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz