30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

LEVICE 7 jako v Berlíně

V jistých kruzích v Čechách - bohužel těch blízkých politice - existuje pověra, že cizí osli hýkají lépe než ti vlastní. Slýcháme tak, že jinde to i ono dělají jinak - mezi řádky míněno, že lépe. To může být i pravda, jen by se občas hodilo nepřidávat k tomu omáčku o provincialitě, čecháčkovství…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 23.8.2022 12:20

Proč je energie tak drahá ? Protože politici nemají strach o svůj kejhák. To by se dalo napravit.

Proč mají Maďarsko a Rakousko laciný plyn ? Protože nedodávají Zelenskýmu zbraně. I to by šlo napravit.

J. John 22.8.2022 15:47

Vysoké ceny energií politikům vyhovují. Nyní udělají gesto a z toho, co lidem seberou na daních, jim "pomohou" tak, že část peněz se utopí v administrativě. Je lhostejné, zda to provedou snížením DPH (peníze budou muset sebrat lidem jinde) nebo "úsporným tarifem". Ptejte se komu drahé energie, které sami svým nekompetentním rozhodováním politici způsobili, vyhovuje.

Julia Tymošenko, bývalá ukrajinská premiérka, vydělala na „obchodech“ s plynem miliardy dolarů. Její manžel u nás dostal politický azyl. Neporadil našim politikům, jak vydělat na energiích?

Drahé energie mohou být jen vylepšená metoda podvodů s LTO v 90. letech a projektu „solárních baronů“.

ČEZ prodává elektřinu se ziskem na Lipské burze, kde ji za ještě vyšší cenu nakoupí čeští „obchodníci“ a prodají ji se ziskem v ČR. Elektřina přitom neopustí území ČR. Prodej přes burzu není nařízen, je dobrovolný. Předpokládám, že by nebyl velký problém do řetězce překupníků zařadit nějakého, který má dobré styky na politiky a jejich kumpány. U koho končí ty pohádkové zisky, které musí čeští nevolníci financovat?

Německé firmy kupují levně plyn na základě dlouhodobých smluv s ruským Gazpromem. České firmy dlouhodobé smlouvy z velké části zrušily. Plyn proto čeští „obchodníci“ kupují na burze za několikanásobně vyšší cenu než na základě dlouhodobých smluv a prodávají ho se ziskem v ČR. Předpokládám, že není velký problém do řetězce překupníků zařadit nějakého s „dobrými styky“ na politiky a jejich kumpány. Kam jdou miliardové zisky se můžeme jen domnívat.

Kdyby tomu ta nebylo, tak by vláda jistě dávno zareagovala. Česká vláda odmítla koupit podzemní zásobníky, které nyní prodává RWE. Ty jsou klíčové pro možnost levnějšího nákupu plynu a tím snížení ceny. Ale kapři si nevypustí rybník....

https://johnjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=786642

I. Barton 22.8.2022 11:24

Tak to by mohli zrušit všechny tzv ekologické daně, CO2 odpustky a příspěvky na OZE (občasné zdroje energie) co platíme v ceně elektřiny.

S. Ševeček 22.8.2022 10:32

Bankéři s nějakou energetickou či nadziskovou daní nesouhlasí. prý raději dají úrok z vkladů obyvatelstva 5,5% PA.

To se občanovi vyplatí při inflaci 20%, zvlášt to pomůže chudejm, kteří ve Spořce nic nemají.

K. A. 22.8.2022 11:11

Jo to je fakt vtipný. Na banky se nesmí sáhnout. Pětiprocentní úrok při dvacetiprocentní inflaci a drahých hypotékách, to banky určitě zabolí a chudobě pomůže.

P. Brecík 22.8.2022 9:39

..... a co by jste chtěli od vlády, která měla jeden jediný, splnitelný bod. Antibabiš boj na věčné časy ;-D Tak se ke korytům dostali figurky, které nemají ani na řízení veřejných WC. Ale - rozhodují voliči, jak jinak :-/

P. Diviš 22.8.2022 13:22

I volici, jazyka českého neznalí, zato pravidelně brecící.

S. Ševeček 22.8.2022 9:03

Ceny elektřiny a plynu, výběr DPH jako zdroj příjmů státního rozpočtu, snížení DPH:

Vycházím z toho, že cca 20% spotřeby jde za občanem. ztráta 25 miliard z nižší DPH.

80% byznys a průmysl - při snížení DPH na 5% by si odečetli na vstupu jen 5%.

/už někdo spočítal tu rovnici s DPH ?

F. Navrátil 22.8.2022 8:20

Ždímat z občanů peníze za drahou energii a pak jim milostivě pustit nějaké drobné z takového zisku není levicovost. Je to blbost hraničící s měknutím mozku.

P. Pepax 22.8.2022 8:46

Od této vlády už nelze očekávat nějaké prozření, zbývá pouze jediná cesta a to co nejrychleji se ji zbavit.

A. Koukolík 22.8.2022 10:19

Ne, to není blbost. To je lumpárna a darebáctví.

K. Křivan 23.8.2022 12:26

Ale lumpárna a darebáctví je hrdelní zločin. A za ten jsou hrdelní tresty. Jak se trestali zemští škůdci.

J. Anděl 22.8.2022 8:18

Jen na okraj: celý koncept více sazeb DPH, kde nějaký úřada rozhoduje o tom, co smí být v té výhodnější sazbě, je diskutabilní a vážně nevím, jestli je přesné přesouvání komodit z jedné sazby do druhé označovat jako pravicové.

R. Tichý 22.8.2022 8:17

Fialova vlada pri psani sveho pamfletu netusila, ze se rusaci definitivne zblazni a rozpoutaji valku! Takze uprava programu je naprosto seriozni pocin.

A v teto situaci uplne klidne i pravicova vlada muze/ma zkasirovat skupiny, ktere na valce vydelavaji.

R. Langer 22.8.2022 11:02

Páni, a kdopak tady na válce s Ruskem vydělává? 8-o

R. Gramblička 22.8.2022 6:29

Takže progresivní ultralevičáci v Berlíně daně snižují a proklamovaně pravicová vláda v ČR daně zvedá - to je mi ale paradox

R. Langer 22.8.2022 6:56

R^ ;-D

P. Hatina 22.8.2022 3:52

Když ona naše-vaše Fialová vláda mění své vytrubované nápady tak často, že ani není jisté, že nějaká špesl válečná daň bude.

Protože se dá čekat, že by někdo podal ústavní žalobu pro zrušení toho zákona k Ústavnímu soudu. A Ústavní soud se jistě tou otázkou "proč ausgerechnet válečná daň", když nejen že v žádné válce nejsme, ale dokonce se ty vybrané peníze na žádné válečné výdaje nepoužijí, bude muset zajimat"..

Ehm, proč píši "že by někdo podal ", ono se dá spíše čekat, že Fiala si někde jen přečte, že by to mohlo být protiústavní, a stopne to už na vládě. Nakonec, o co go , těch šedesát miliard se navíc připíše ke státnímu dluhu, to jistě loajální média své vládě odpustí,,,;-D

L. Žaloudek 22.8.2022 0:30

Jen připomenu, že to snížení DPH Němci zavádějí, aby vykompenzovali nový poplatek za plyn, který jim Brusel nedovolil od DPH osvobodit...