19.9.2020 | Svátek má ZitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KNIHA: Ron Paul - End the FedŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 60, poslední: 8.2.2010 14:22, přehled diskusí

REVOLUTION:
Autor: Michal Datum: 8.2.2010 14:22

Este Lepsia kniha od neho je Revolution .

Ale nejsou.:
Autor: Schumacher Datum: 10.1.2010 15:24

Tedy samy. Jsou jen součástí neodpovědně a rozežraně se chovajícího systému. Tedy lidí, kteří už roupama nevědí co chtít, vymýšlejí nové a nové potřeby k uspokojení, protože z těch dosavadních už krkají blahem a o co více krkají blahem o to méně se jim chce pracovat. Jak ve starém Římě, když tamní "nobilitě" už nestačilo se dobře najíst a napít. Když se nažrali tak to vyblili aby se mohli nažrat znova. Podobné se děje dnes a tahle "civilizace" na to dojede.

Re: Ale nejsou.:
Autor: Peter Datum: 10.1.2010 17:56

Dnesni "nibilite" vubec nejde o hmotne statky. Dnesni "nobilite" touzi o neomezene politicke moci!

Re: Ale nejsou.:
Autor: Kolemjdoucí (J.Š.) Datum: 10.1.2010 23:29

Ty "nové a nové potřeby k uspokojení" nevymýšlejí přece řadoví spotřebitelé, ale mocní výrobci a obchodníci, kteří neustálým vymýváním mozků vtíravými reklamami ty nové potřeby úmyslně vytvářejí. Pomáhají jim v tom banky, intenzivně propagující bezstarostný život na dluh.

Takže za tu nezodpovědnost a "rozežranost" jsou v první řadě zodpovědní výrobci ve spojení s obchodníky a bankéři. Mají v rukou nejúčinnější nástroje k ovlivňování myšlení a chování spotřebitelů. Jsou to hlavní aktéři, hlavní manipulátoři veřejnosti, skuteční původci převýchovy od tradičních hodnost zodpovědnosti, sebekázně, pracovitosti a spořivosti směrem k bezstarostnému utrácení a zadlužování.

Češi potřebují zažít státní bankrot.:
Autor: Ivan Nový Datum: 10.1.2010 10:03

Aby přestali důvěřovat státu.

Státní bankrot.:
Autor: Schumacher Datum: 10.1.2010 15:29

Otázka není jak mu zabránit. To není v silách jednotlivce. Otázka je čím jednotlivec může eliminovat nebo podstatně omezit jeho nepřínivé důsledky na sebe. Vychází mi, že míra nepříznivých důsledků bude nepřímá míře závislosti na státu a  podle okolností míře mobility majetku.

Re: Češi potřebují zažít státní bankrot.:
Autor: profesor Datum: 11.1.2010 22:01

líní češi bez státu a jeho dluhů by už dávno zdechli, sorry

někdo to řídit musí:
Autor: Jakub Tic Datum: 10.1.2010 9:40

Hlavní úlohou peněz je zjednodušení výměnného obchodu. Je to krev ekonomiky. Tak jako krev v organismu, musí obíhat peníze ve společnosti rovnoměrně, nesmí se nikde nadměrně hromadit, nikde nesmí chybět, ani odtékat mimo organismus. Toto musí řídit  stát a jeho banka pomocí různých mechanismů.

Re: někdo to řídit musí:
Autor: Ivan Nový Datum: 10.1.2010 9:58

No to ale banka neřídí, řídí to trh.

Nerozumim...:
Autor: Karel. Datum: 10.1.2010 9:00

Nerozumim tomu že cela ekonomika je vlastně založena na dluzich. Zadlužuji se staty, podniky, domacnosti. Vlastně cela společnost žije na dluh. V Eurozoně je dokonce povoleno statu se ročně zadlužovat o 3% rozpočtu, to znamena za 30roku o cely rozpočet. Rad bych věděl kdo jsou ti kteři pujčuji a jakou maji jistotu že jim to někdy někdo vrati. Podle mne je cela tato ekonomika nastavena uplně nelogicky, musi nutně přijit doba kdy stat nebude mit nic jenom dluhy a bude v rukou věřitelu.

Nerozumim..., že nerozumíte:
Autor: Pepino Datum: 10.1.2010 9:44

Karle, vždyť jste to přesně vystihnul poslední větou. Stát má dluhy a je v rukou věřitelů - no a kdo je stát? No přeci všichni daňoví poplatníci! Věřitel tak získává peníze od každého v tom zadluženém státě.  Každý musí platit a přinášet věřiteli potřebný zisk. No není to krásný byznis?

PS. Teď si dovolili Islandané (zatím) platit dluhy jejich banky. Uvidíme, jak je budou "masírovat", aby jejich odpor zlomili. Před třemi lety nám Island dávali za příklad, teď o něm naši liberální ekonomové zarytě mlčí. (Asi je to špatný příklad pro ostatní zadlužence.)

Re: Nerozumim..., že nerozumíte:
Autor: Pepino Datum: 10.1.2010 9:46

Samozřejmě, Islanďané si dovolili ODMÍTNOUT platit dluhy.  

Ach, ta rychlá ruka!

Re: Nerozumim..., že nerozumíte:
Autor: Ivan Nový Datum: 10.1.2010 9:59

dělat dluhy, není liberální.

Re: Nerozumim..., že nerozumíte:
Autor: Kolemjdoucí (J.Š.) Datum: 10.1.2010 23:47

Zato vyzývat, prostřednictvím všudypřítomných reklam, k dělání dluhů je velice liberální.

Pokud by existoval zlatý standard, nemohl by stát dojit z občanů peníze:
Autor: Emil XX Datum: 9.1.2010 23:37

pomocí INFLACE. Proto zlatý standard nepřipustí, je tak rozmařilý, že by bez tisku inflačních peněz zbankrotoval ještě rychleji než s nimi.

Re: Pokud by existoval zlatý standard, nemohl by stát dojit z občanů peníze:
Autor: V Datum: 11.1.2010 10:12

presne tak, zlaty stadard nelze pripustit temi co jsou u moci a krome toho by si vetsina lidi hrdelka vykricela jak jen slysi o zlatem, ci jinem fyzickem standardu. Inflace je totiz tim hlavnim zpusobem, jak vydojit penize (hodnoty) z tech, kteri je maji, danove dojeni nestaci a tak se doji jeste inflaci, proste credo levicaku je dojit a dojit jak jen to jde, proto ten odpor ke zlatemu standardu a bohuzel i ti co jsou dojeni jsou tak pomyleni, ze tento system take brani, proste blbost kvete jako nikdy jindy.

dokumentární film:
Autor: Mke Datum: 9.1.2010 18:06

http://video.google.com/videoplay?docid=-7065177340464808778&ei=YC9CS8j7NaGM2AL_pOm8CA&q=The+Monopoly+Men&hl=cs&view=3#

Monopoly Men (Federal Reserve Fraud) (1999) - vysvětluje konspraci, do které je zapleten FED

Dekuji za vyborny clanek:
Autor: V Datum: 9.1.2010 10:51

je treba o techto vecech psat otevrene a nic nedat na ubozaky, kteri by jiste argumentovali i pro otroctvi, kdyby zili nejake to stoleti nazpet.

Kazdemu kdo s bazni a uctou chova respekt k americkemu FEDu, potazmo ke Greenspanovi, doporucuji precist si memoary na jeho leta v cele teto instituce. Pozornemu ctenari nemuze uniknout bezradnost autorit v celnych pozicich naroda vcetne autora knihy Greenspana, ackoliv takove odhaleni jiste nebylo autorem zamysleno.

Tuto knihu jsem jeste necetl, ale cetl jsem A. Randovou a tam je cely argument proti centralnimu bankovnictvi obsazeny jak po strance ekonomicke, tak moralni. Ten Greenspanuv clanek ktery zminujete napsal pro publikaci ve vestniku A. Randove a proto je plne v souladu s jejim nahledem na vec. Greenspan ovsem zachovava velice pragmaticky nazory a proto mu nevadi si protirecit, proste jede podle toho jak se to prave hodi, jako kazdy spravny ideologicky reznik.

Re: Dekuji za vyborny clanek:
Autor: V Datum: 9.1.2010 11:20

dodal bych, ze jakkoli je treba o techto vecech psat, nechovam zadne nadeje na nejake brzke zmeny v tomto ohledu, mozna pristi generace snad bude moudrejsi. Zatim totiz nevidim tak uplne vyhnivani systemu, jako tomu bylo treba s komunismem nez na konci osmdesatych let padnul, protoze uz v jeho myslenky nikdo neveril, vcetne tech u moci (vyjma nekterych jednoduchych strejcu jako Jakes apod).

Na rozdil od tehdejsi praxe centralne rizene socialisticke ekonomiky s jejimi petiletkami, prevazna vetsina populace dnes stale skalopevne veri v centralni bankovnictvi a potazmo v centralni (statem) rizeni ekonomik sveta. To ma pred sebou jeste dalsi utuzovani a periodicka skoupani, nez dosahne sveho dna, kdy uz zase jen ti jednodussi strejcove mezi nami se budou centralniho bankovnictvi zastavat, stejne jako to bylo s tim komunismem. Pochybuji, ze nejaka sametova revoluce druhe generace je v dohledu. Na neco takoveho jsou masy lidi stale jeste nedospele.

Re: Dekuji za vyborny clanek:
Autor: Lojza Datum: 9.1.2010 14:50

Masy jsou nedospělé na cokoli, hlavně že je pívo a fotbal.

Re: Dekuji za vyborny clanek:
Autor: asi Datum: 9.1.2010 16:51

masy jsou hlavně manipulovatelné a to vyhovuje všem vládcům...

Re: Dekuji za vyborny clanek:
Autor: V Datum: 9.1.2010 23:18

asi bych tedy mel dodat, ze nedospelost mas neni absolutni prekazkou, kdyz ta dospela cast verejnosti je co k cemu a neni pomylena, kdyz jsou co k cemu, tak treba ziskaji prizvisko jako 'Zakladajici otcove' a vysledkem je svetova velmoc vydupana z hole panenske zeme. Chce to ale na to mit a pak i mensina kdyz neni svevolne blba toho muze hodne dosahnout a nedospele masy nemaji sanci ji odporovat.

Re: Dekuji za vyborny clanek:
Autor: Kolemjdoucí (J.Š.) Datum: 10.1.2010 23:59

Potomci někdejších "zakládajících otců" jsou dnes v rukou byznysmenů, jimž vděčí za finanční podporu ve svých volebních kampaních, a podle toho to taky vypadá. Stále více záleží na dopělosti nebo nedospělosti těch byznysmenů, zda se chovají jako zakladatelé, nebo spíš jako ničitelé.

krize a sociální rozměr:
Autor: PH 1/09 Datum: 9.1.2010 9:04

Krize má etický a sociální rozměr, připomínají zvláště církevní hodnostáři, mezi kterými se najde řada Marxových příznivců. Canterburský arcibiskup Rowan Williams například zpochybňuje základy dnešního kapitalismu. V rámci systému jde všem pouze o dosažení co největšího materiálního blahobytu. Zdroje ovšem nejsou pro všechny a tak se čím dál větší část populace se dostává do potíží. Williamsovi to připomíná třicátá léta v Německu, kdy značná část lidí dala přednost jistotě národního socialismu před nejistou existencí v krizí zasaženém tržním prostředí.

Předseda rady Evangelické církve v Německu Wolfgang Huber si v deníku Berliner Zeitung stěžoval, že peníze dnes nahrazují Boha. Výslovně kritizoval předsedu představenstva Deutsche Bank Josefa Ackermanna, který před počátkem krize údajně sliboval svým klientům roční výnosy cenných papírů ve výši 25 procent. „Tím vzbuzoval stále větší očekávání, která nemohla být naplněna,“ upozornil biskup na jednu z příčin krize.

Nejdůkladnější práci si dal s oživením Marxe jeho jmenovec, katolický mnichovský arcibiskup Reinhard Marx, který dokonce napsal knihu s povědomým názvem „Kapitál“. K myšlenkám svého slavného předchůdce se hlásí úvahou, že společnost není pouze souborem jednotlivců, kteří soutěží o ekonomický prospěch, ale zároveň má sociální rozměr.

Re: krize a sociální rozměr:
Autor: Ivan Nový Datum: 10.1.2010 10:01

No, ale vinu mají socialisti všech barev, protože tlačí na to, aby se všichni měli stejně, no a to bez dluhů nejde.

test ce ns ury:
Autor: M. Zima Datum: 9.1.2010 8:47

nepustila    xxxhttp://sites.google.com/site/zim   amiloslavoa/

cen ssu ra:
Autor: M. Zima Datum: 9.1.2010 8:45

nepustila    htxtp://sites.google.com/site/zim    amiloslavoa/

Pane Zálom:
Autor: M. Zima Datum: 9.1.2010 8:39

 jestliže někdo považuje činnost Fedu za zásahy státu a navrhuje zlatý standard jako řešení krize ve finančním systému „pracujících peněz“ (zavedeném nejspíš nevědomky Templáři), jedná se o diletantství. Jestli Vás zajímá pár skutečně signifikantních fakt, i k tomu Fedu, můžete se podívat na mých stránkách Positivní na Vaší presentaci je, že ukazuje otřesný styl, jakým se tzv. vysoce postavené autority a odborné kruhy tematikou zabývají, jinak je to, jak se na Západě říká „Střela do piliňáku“.

1. Rakouska skola vini politiku levnych penez:
Autor: Curious Datum: 9.1.2010 5:17

na vzniku bubliny na trhu. Vyvozuji z toho, ze "rakusane" vedi jaky urok je ne-levny, tedy spravny. Dokaze nekdo odpovedet jaky urok je tedy spravny (5%, 10%, ...) a proc?

2. Zlaty standard nejsou svobodne penize. Zlaty standard znamena, povinne spekulace ve zlate, nic vic.

Možná byste měl více číst:
Autor: Mára Datum: 9.1.2010 6:20

Pak byste nepronášel podobná "moudra".