25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

ÍRÁN: Eurovazby v ohrožení

Zakázky EU v Íránu byly vždycky ze své podstaty riskantní. Zodpovědní manažeři a politici nemohou tvrdit, že si v dobré víře mysleli opak.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 17.5. 2018 21:52, přehled diskusí

J. Jurax 17.5.2018 21:52

Re: No, možná vám budou Tataři a Čukčové

To máte těžký - na druhé straně on takový černoch nebo latinec z Kalifornie, jehož pradědeček a prababička přišli řekněme ze Somálska či Paraguaye Vám zase nemusí být tak kulturně blízký jako Rus od Moskvy či Novgorodu. Neboť přece jen zůstáváte rozumem a srdcem a geograficky Evropan.

Nakonec Inuité z Grónska jsou geograficky Evropané, ale blíž mají spíš k Čukčům než Vám, kdežto mnozí Tataři jsou geograficky Evropané pěkných pár století ... a Albánci nebo Sámové jsou nesporně Evropany též ...

Ono to bude asi komplikovanější ... :-)

J. Jurax 17.5.2018 21:17

Re: Je to poprvé kdy p. Kechlibarovi nerozumím

Ehm ... což ovšem nevylučuje, aby se EU a USA ekonomicky doplňovaly a ruská ekonomika byla té EUropské konkurentem.

J. Kanioková 17.5.2018 21:16

Joo ?

J. Kanioková 17.5.2018 21:13

Jo, ta fotka JE na zvracení.

Holt, jak dokáže feminismus, když má šanci vládnout, rozhodovat, zblbnout svou zemi a její politiku.

Britský žurnalista a spisovatel David Goodhart ve své poslední knize The Road to Somewhere: The Populistic Revolt and the Future of Politics píše o tom, že občany západních demokracií můžeme (samozřejmě s jistou mírou zjednodušení) rozdělit do dvou skupin: na ty, jejichž životy a dovednosti jsou mobilní, tedy globální občany, kteří jsou doma všude a vlastně nikde (tzv. anywheres), a na ty, kteří jsou zakořeněni v konkrétním národě, místě, rodině, společenství a kultuře (tzv. somewheres). Následně ukazuje, jak západní politici už po několik desetiletí upřednostňují první skupinu na úkor té druhé, jak zanedbávají ty, kteří někam patří. Navzdory tomu, že tvoří většinu.

J. Kanioková 17.5.2018 21:05

Já si myslím, po přečtení zdejší diskuse, že

největší problém v současnosti je ve změně pojmů - že se v tom přestáváme levou zadní orientovat. Já to tak cítím, proto jsem teď hledala jasné vyjádření, co které "hnutí" či "ideologie", či pojem, trend ve skutečnosti přesně znamená. Zřejmě to nebude mít s článkem p. Kechlibara až tak moc společného, ale možná se nám budou líp identifikovat některá vyjádření, pojmy.

Jan Zahradil: Třetí frontová linie pravice - http://forum24.cz/treti-frontova-linie-pravice/

František Mikš: The Road to Somewhere – program pro konzervativní pravici - http://forum24.cz/the-road-to-somewhere-program-pro-konzervativni-pravici/... (Cesta někam: Populistická vzpoura a budoucnost politiky)

F. Houžňák 17.5.2018 17:27

No, možná vám budou Tataři a Čukčové

kulturně bližší než nějaký Američan z Ohia, jehož pradědeček a prababička přišli řekněme z Moravy nebo Norska, mně ale ne. Právě protože zůstávám rozumem a srdcem Evropan. Máte divnou argumentaci.

M. Krátký 17.5.2018 16:03

Re: Švédsko se zcela pomátlo - ta fotka těch zakuklených

dříve to tak nebylo, mám pár přátel, kteří jezdili do arabských států pracovat jako technici a to dlouhodobě i s rodinou - tehdy ještě arabské ženy chodily bez těch čádorů a prostovlasé. A tak jednou jeden náš technik šel se svojí manželkou po schodech nahoru v nějakém podchodu - ona v dost krátké sukénce a nějakej nadrženej Arab ji zezadu hrábnul pod tu sukni a ti ostatní ho zmlátili a seřezali na místě - pak tam ale byla nějaká muslimská revoluce a jsou zpátky ve středověku - hezký den přátelé

R. Gramblička 17.5.2018 13:17

Re: USA

Trump svým jednáním vaši představy zrovna nenaplňuje. Za Trumpa se v Bílém domě často nejdřív vystřelí od boku, pak se chvíli na twitteru kochají výsledkem, pak se propadá panice a chaosu při pohledu na důsledky, a pak se věci zase napravují. Jako třebas nabídka Rusku, ať si vyšlou do USA nové diplomaty namísto těch vypovězených. :-P

V. Povolný 17.5.2018 13:17

Re: Je to poprvé kdy p. Kechlibarovi nerozumím

pro změnu zase nerozumím já vám. Musíme? A proč bychom museli? Srdcem, tedy citem snad. Ale rozumem? I když rozum říká něco jiného?

V. Novák 17.5.2018 13:15

Re: Je to poprvé kdy p. Kechlibarovi nerozumím

Nevím jak je to s idejemi - ale evropská a ruská ekonomika se mohou doplňovat, zatímco EU a USA prostě jsou a budou konkurenti.

R. Fiala 17.5.2018 12:22

Je to poprvé kdy p. Kechlibarovi nerozumím

Staví se totiž k mému podivu v americko-evropském sporu na americkou stranu. Nebo je v tom skryta tichá vazba na Izrael? Chápu všechny jeho výhrady a upozornění na perverzní ideologii unijních multikulturistů a pseudoliberálů. Ale ve zmíněném euroatlantickém sporu či rozporu vždy musíme zůstat rozumem i srdcem Evropany. A dokonce nám geograficky, historicky, kulturně, etnicky aj. budou bližší Rusové než etnická směsice tvořící tzv. americký národ

V. Novák 17.5.2018 11:46

V nebezpečí nejsou ani tak Eurovazby, jako vazby EU-USA.

Zdá se, že tahle Trumpova iniciativa tak šlápla na kuří oka EU-firmám, že tlačí na politiky a ti s aspoň tváří, že nejsou pod US kuratelou. Macron upozorňuje USA, že by si neměly hrát na ekonomického četníka světa, Merkalína dokonce veřejně tvrdí, že si EU bude muset zvykat na to, že musí fungovat i bez americké záštity, EU jako celek uvažuje o přechodu plateb za íránskou naftu z USD na EURo, což by pro Írán bylo logické opatření...

A k tomu nově otevřený Krymský most, který je mimo jiné 19 km dlouhý prostředník ukázaný USAEU sankcím...

P. Černoch 17.5.2018 11:29

Re: Irán

Pane Fridrichu chcete snad tvrdit,že je MAAE úplně hloupá?Fridrich ví,že se ve dvaceti střediscích v Iránu připravuje jaderná bomba a nikdo jiný ne?

V. Povolný 17.5.2018 11:04

Té fotce se říkalo

defilé hanby, krásný příklad toho, kam až se dá zajít při poklonkování nepřátelským režimům. Snad nás taky něco takového nečeká.

P. Lenc 17.5.2018 10:51

Re: USA

Pozor pane Černochu, Trump není ani naivní, ani hloupý.Jasně řekl, že jde o denuklearizaci severokorejského režimu.A to si Kim náhle uvědomil a začal kopat.Nic víc, nic míň.A ty tanečky co nyní předvádí jsou jako vždy pouze zástupný problém.

J. Lepka 17.5.2018 10:18

Re: USA udělali chybu

Už delší dobu dumám, zda váš nick má nějakou hlubší souvislost s vaším duševním stavem.

J. Lepka 17.5.2018 10:16

Re: Irán

Jen namátkou připomínám právo muslimů lhát jinověrcům, posvěcené samým Alláhem!

Z. Lapil 17.5.2018 10:00

Re: USA

Skoro až komicky působí přehlížení skutečnosti, že dotyčná smlouva USA-Írán nebyla přinejmenším ze strany USA řádně ratifikována, takže se jednalo spíš o smlouvu Obama - Írán. I když upřímně, já to taky donedávna nevěděl.

Vedení Íránu to ale nejenom vědět mělo, ale i vědělo a Kim není idiot, aby se nepoučil. A i ten - podle některých hlupák - Trump je dost starý na to, aby věděl, co znamená smlouva bez definitivního podpisu.

K. Janyška 17.5.2018 9:32

Re: USA udělali chybu

Ta i nejsou v pořádku... Dzp.

M. Rubáš 17.5.2018 9:16

USA udělali chybu

USA tím, že zrušili tuhle smlouvu dále destabilizovali Blízký východ. Bude to vést k vyšším cenám ropy a možná i kválce a další uprchlické vlně. To je to poslední co potřebujeme.

http://www.epshark.cz/clanek/674/bude-tanec-pratele_5

J. Fridrich 17.5.2018 8:57

Re: Irán

Těch středisek je v Iránu něco přes 20 - tedy těch známých - a do všech ani kontroly nechodí, víme....

K. Janyška 17.5.2018 8:41

Riskantní a podporující islamismus. I když obchod je

největším motorem civilizace, musí se dávat sakra pozor na to, zda jí slouží nebo ne... Dzp.

P. Černoch 17.5.2018 8:04

USA

Skoro až komicky působí snaha Trumpa,přesvědčit KLDR k podobné smlouvě po jeho odstoupení od Iránské smlouvy.

P. Černoch 17.5.2018 8:00

Irán

Zatím to vypadá,že smlouva s Iránem zůstane zachována,tedy kromě odstoupivší USA.

Připomněl bych co smlouvě předcházelo.

https://www.lidovky.cz/dohoda-o-iranskem-jadernem-programu-je-konecne-uzavrena-pjo-/zpravy-svet.aspx?c=A150714_084552_ln_zahranici_rof

Jaderný reaktor v Araku byl zabetonován,obohacený uran odvezený do Ruska a centrifugy pro obohacování uranu byli z větší části odstraněny.

J. Fridrich 17.5.2018 6:44

Švédsko se zcela pomátlo - ta fotka těch zakuklených

Švédsko se zcela a definitivně pomátlo - ta fotka těch zakuklených feministek v Iránu to jasně potvrzuje. V Malmö se již nedá normálně žít - a nejen tam..