Diskuse
INFLACE: Znehodnocení koruny je hlubší, než hlásají statistici
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
L13u70b67o63š 13K21r73á22l
Počítali jsme tak dlouho, až nám vyšlo co jsme chtěli.
L45a77d86i50s60l51a74v 24N80o40v35á20k
Jak uzdravit naší ekonomiku (rychle) | Markéta Šichtařová x FireGOLD - CELÝ ROZHOVOR
48 minut
https://www.youtube.com/watch?v=4RahNSCzAYY
LN
Markéta Šichtařová sdílí 5 kroků, které by mohly nastartovat naši ekonomiku. Nechají se naši politici inspirovat? Markéta tvrdí, že jsme ještě na začátku a je stále čas zvrátit současné směřování naší země. Jakožto finální epizodu zlatého interview s Markétou Šichtařovou sdílíme tento rozhovor v celé jeho délce, tak jak byl natočen v únoru 2024.
J80i29ř52í 77Š63a50m26á47n19e12k
No jo no, a což kdyby statistikové vyhodnotili inflaci řekněme proti roku 2019.
To numero by se nejspíš nesmělo zveřejnit pod trestem UPPDKV a ještě dýl a trestalo by se doživotním banem přes tři generace.
P65r79o40k26o37p 91D26i22v34i68š
To by asi nebyl problém, ale obvyklejší je ta roční nebo měsíční.
J74i69r35i 35V27r87a42b30e90c
Koruna je měkká jak lejno, hlavně, že nechceme €uro. Teď na něj nemáme ani nárok. ..
L54a23d36i65s41l80a82v 28N89o10v62á94k
Měkké je i to EURo. Vysoká inflace, žádné úroky z vkladů. Pokles hodnoty EUR vůči USD. ECB systeaticky okrádá všechny, co EURo mají jako hlavní měnu...
K36a12r43e21l 16N20o44v24a82k
Koruna je vuci ostatnim menam vicemene stabilni. Znehodnocuji se vsechny meny, ale v nekterych regionech umerne tomu i rostou mzdy. Vetsina centralnich bank se snazi drzet kurz oproti dolaru.
A96l67b15e66r45t 20N92o26v59ý
Tady se paní Šichtařová střelila do vlastní nohy. A není to poprvé. Ale k věci. Počítat do spotřebního koše nájemné v Česku je při nejmenším nefér, když rovnou pitomost. V česku totiž bydlí v nájmu pouze 22% občanů. Podobné je to v EU, kde v průměru bydlí v nájmu 31% občanů. (nejvíc je to v Německu, 49%). Proto EU nezapočítává do spotřebního koše nájemné.
L74a17d94i55s64l88a39v 24N97o44v53á72k
To jako že lidi bydlí zadarmo, tak se to nepočítá?
A36l22e70x73a47n67d91e23r 21K77o96u16k18o56l54í30k
Je mi asi dost jedno, jaká je inflace. Běžný občan řeší vždycky cenu. Papriky 85,- cibule 30,- červená cibule 45,- brambory 32,- pórek 40,-mrkev 30,- čerstvé mléko 28,- hovězí zadní 235,- hovězí krk 199,- hovězí roštěnky 350,- vepřová krkovice 185,-. Kdo mi chce vyprávět o snížování inflace? Jak mají matky pro svoje děti zajistit zdravé stravování, když zelenina stojí to co stojí. A to nemluvím vůbec o cenách elektřiny, plynu, , vodné a stočné, a další a další. A co jsme to za národ, že ani tohle nás nevyburcuje k hromadnému odporu k této vládě? A co je to za lidi, kteří ji chtějí opět volit a nechají se ostříhávat jak ovce?
L97a95d70i89s11l40a34v 54N98o79v47á53k
Když nakupujete za ty nesmyslné ceny, co jste vypsal, tak jste hlupák a musíte změnit obchod...
S Internetem pro vás jistě nebude problém zjistit, kde nakoupíte levněji.
O81. 90M21.
Jestli je inflace 2,2 %, 2,5 % nebo 3 % je celkem jedno, je to míň než 10 %. Vodné a stočné vzrostlo, to ano, teplo taky, ale míň, než jsem očekával, takže mám brutální přeplatky. A elektřinu mi dokonce zlevnili.
Průšvih jsou ceny bydlení, které jsou způsobeny mj. otevřeností trhu, kdy drahé byty si kupují cizinci, kteří "stejně nevědí, co s prachama", developeři si tak s klidem můžou nasadit 80 - 100% marži. Taky si v r. 2022 jeden "expert na reality" liboval, jak jsou naši developeři dobře finančně zajištěni, že přes obrovský propad poptávky za covidu a víceméně symbolický pokles cen bytů nikdo nekrachl. Pokud by devekopeři byli závislí jen na kupní síle tuzemců, ceny bytů by byly (i v té Praze) někde úplně jinde - o 20 - 25 % níž.
P10r69o19k70o55p 44D92i96v51i10š
Ano, ale jak to zařídit? Zákaz prodeje bytů cizincům by asi nepřinesl celkově přínosné výsledky.
P12r47o96k19o88p 47D17i43v19i25š
To "imputované nájemné" mi nějak připomíná "bulharskou konstantu". :-P
M12a72r63t71a95l87i25e73n 67R30a47m41e29k
No vzpomínám si jako dítě na jeden komunistický projev. Na tu větu dodnes nezapomenu. Cituji:" Ceny u nás se v průměru nezdvyšují, protože zdražení toaletního papíru, bylo kompenzováno snížením ceny lokomotiv." Tohle není vtip. To opravdu bylo vyřčeno vládním politikem v 80. létech. Smutné je, že to pořád funguje stejně a politici se taky chovají úplně stejně. Ale zkuste si utřít zadek lokomotivou....
L66a96d46i98s85l97a85v 15N97o28v88á98k
Za totality se to říkalo jako vtip na "úpravy cen" směrem nahoru, protože pro komouše bylo z ideologických důvodů "zdražování" a inflace TABU. Proto se lidi chechtali nad srovnáním s cenami lokomotiv. Takovou blbost by se neodvážil na veřejnosti vyslovit ani maskot rudého BLBSTVÍ Milouš Jakeš...
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz