13.4.2021 | Svátek má Aleš


GLOSA: Uzavření malých prodejen bylo naprosto zbytečné

22.12.2020

A je to tady. Hygienici přiznávají, že jsou v určování ohnisek nákazy u pacientů s koronavirem bezradní. Údaje, které mají k dispozici, jim však přesto pomohly k tomu, aby alespoň běžné grafy mohly být vypracovány. A co z nich plyne?

Pro mne jednoznačně to, že malé prodejny a služby byly uzavřeny - a nepřímo tak likvidovány - zcela zbytečně. Také ubytovací zařízení a restaurace evidentně nepředstavují TOP v největších ohniscích nákazy.

prodejny

Jistě budou někteří namítat, že si řada lidí nevzpomene, případně nemá šanci určit, kde přesně se nakazila. To je pochopitelné, ale lze jen těžko předpokládat, že u všech těchto osob to bylo právě u drobných živnostníků v jejich prodejnách či jiných provozovnách, případně stravovacích zařízeních.

I kdyby se totiž počty nakažených osob, u nichž místo nákazy není zřejmé, poměrově rozložily do grafů, na jejich výsledku by to nic nezměnilo, což mi jen potvrzuje to, co tvrdím od začátku. Zastavení české ekonomiky bylo v tomto případě naprosto zbytečné a napáchalo víc škody než užitku. Konečně tomu, že by se lidé ve velkém mohli nakazit v malých obchůdcích, do nichž za den přijde pár lidí, přece nikdo ani nemohl věřit.

Jistě budou někteří namítat, že tyto provozovny byly po určitou dobu uzavřeny, nicméně pokud by v nich docházelo k masívnímu šíření nákazy, statistika by i tak vypadala jinak.

Převzato z profilu.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.