14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kord 1.3.2008 20:06

,,

stravenky byly dobrá věc..ale této vládě jde o nějaký pochybný systém,lidi ji moc nezajímají.Poslanecká kantýna by měla být taky zrušená.O státním dluhu už se jaksi zapomělo mluvit, a nevěřím že by nějak klesal..naopak :-)...a stravenky na něj určitě vliv neměly ....

Richard III. 29.2.2008 22:28

Mimo mísu

I kdyby to bylo 300 zemí, nedá se z toho odvozovat oprávněnost a opodstatněnost stravenek. To, co napsal tento autor je jen chytání za slovíčka a vyhýbání se problému. Prostě žvásty mimo mísu.

yenda 29.2.2008 16:31

Pokud budou chtít firmy i nadále motivovat své zaměstanance stravenkama, tak budou moci.

Ale v okamžiku, kdy si je nebudou dávat do daňově uznatelného nákladu, ale budou je platit ze zdaněných peněz (mimochodem je z daňového pohledu výhodnější, když je koupí zaměstnavatel), bude firmě připadat i nesmyslně velké a zbytečné navýšení ceny stravenky firmou Sodexho. Někdo tvrdil, že 10 % navíc zaplatí firma a o 5% méně za stravenky dostane restaurace od Sodexho. Potom 15 % pro Sodexho je věru hodně. To už stojí za hodně silný lobink.

Ludva 29.2.2008 16:24

FKSP je další socialistický pohrobek

Nevím, jak je to jinde, ale můj zaměstnavatel odvádí z mé mzdy nějaké procento do fondu FKSP. Pak mi milostivě podle nějakých byrokratických předpisů z toho fondu přispívá na obědy v závodní jídelně nebo na rekreaci. Nebo nabízí permanentky do divadla a pod. To je taky pěkný pohrobek. Řekl bych, že ho drží referenti, kteří se živí kontrolou hospodaření FKSP.

A. 29.2.2008 22:13

Re: FKSP je další socialistický pohrobek

Jak se hospodaří s prostředky FKSP je dáno tím, co dohodnou vaši odboráři se zaměstnavatelem v kolektivní smlouvě.

Ludva 3.3.2008 16:42

Re: Re: FKSP je další socialistický pohrobek

Vždyt to říkám, o našich penězích rozhoduje nějaké vyjednávání. Socialismus jak vyšitý. Ale pravdu nemáte, protože třeba rozdělit si ty peníze v hotovosti nemůžeme.

Schumacher 29.2.2008 14:55

Stravenky jsou nesmysl nepatřící do standardní ekonomiky.

Samostatně výdělečně činným na ně také nikdo nepřispívá. Dalším nesmyslem je rozdílný daňový režim zaměstnanců a samostatně výdělečně činných. V daňovém systému by všichni měli mít rovné postavení.

Žent lemoun 29.2.2008 14:19

se vytahuje, že umí gůglovat.

(Y)  ovšem stejně si to našel blbě,  závodní jídelny provozované Sodexho v západních zemích fungují za peníze, a ne za stravenky. 

Strako, Strako, tys ale p!tomec.

DJing cheb pako 29.2.2008 21:47

Diky moc

ja uz nemam dostatek odvahy ty Strakovo silene kraviny otvirat, tak s diky zaznamenavam, ze nekdo jeste ma silu na to, cist je a spravedlive je ohodnotit ;-)

A. 29.2.2008 22:15

Re: se vytahuje, že umí gůglovat.

Sodexho provozuje závodní stravování i u nás. Spolu s EURESTem jsou největšími poskytovateli této služby.

Jura Jurax 29.2.2008 13:27

Kecy

Gentlemane, ono nejde o rušení stravenek, ale o rušení daňových výhod na ně. Důvodem jsou zdevastované veřejné finance a taky by ubyla jedna nesystémová výjimka v i tak spletitých daňových předpisech.

A. 29.2.2008 12:56

Zájem zaměstnavatele

Zájem zaměstnavatele je m.j. spokojený zaměstnanec. Zaměstnanec, který je produktivní, nemarodí a je loajální. Proto každý osvícený zaměstnavatel zajišťuje zaměstnancům kvalitní stravování a tam kde to není technicky možné, poskytuje stravenky, které nutí zaměstnance chodit na teplé jídlo. Stejně tak se dává do kolektivní smlouvy možnost zůstat tři dny doma s plným platem, v případě onemocnění. Není jeho zájmem, aby mu chřipkující zaměstnanec chodil do práce a tam šířil viry mezi ostatní zaměstnance. Stejná ptákovina je, sedět půl dne v čekárně se začínající chřipkou, když  výsledkem je jen neschopenka a předpis na aspirin.

Blbost je, že je možné na stravenky pořídit cigarety a chlast.

Jura Jurax 29.2.2008 13:29

Re: Zájem zaměstnavatele

Jistě. Ale řeč je o zrušení daňových výhod na ty stravenky. To zrušení by nikterak nenarušilo osvícenost zaměstnavatele, akorát by ho to víc stálo.

Zen 29.2.2008 14:03

Re: Zájem zaměstnavatele

"Zájem zaměstnavatele je m.j. spokojený zaměstnanec."

No, jako vtip dobry. Ale realita je nekde jinde ...

A. 29.2.2008 22:11

Re: Re: Zájem zaměstnavatele

Jak kde. Měl jsem na mysli osvícené zaměstnavatele. :-)

Jan Svoboda 29.2.2008 11:12

Napsal jste pitomost,

jde totiž o něco úplně jiného. Není třeba mít překupníka, který vydělává nehorázné peníze na stravenkách. Pokud to stát chce řešit, je to skutečně věc daní a daňových odpočtů. Stabilizační prvek přitom není vyloučen. Podnik by si mohl )a nemusel) dát do nákladů příplatek na stravování a vyplácet peníze bez zbytečného překupníka.  Pan Páral má v principu pravdu, nesmysl píšete Vy.

helman 29.2.2008 12:30

Re: Napsal jste pitomost,

Pitomost jste napsal vy. Článek je naopak velice dobrý. Nejsilnější argument je, že se stravenky nepoužívají jen na jídlo. TEN VÁŠ NÁPAD s dańovým odpočet by tomu teda pomohl, styďte se. Váš argument použitý až k absurdnosti by vedl ke zrušení peněz a centrální banky, která vydělává nehorázné peníze na tisku bankovek.  Že by vaším ideálem byl prvobytně pospolný komunismus?

Jura Jurax 29.2.2008 13:33

Re: Re: Napsal jste pitomost,

Ale blbost. Soudíte, že pracující lid je tak blbý, že když nebude mít stravenku, na kterou obdrží jen potraviny, nýbrž její ekvivalent v tvrdé měně, tak přestane jíst a všecho prochlastá? RvRvRv8-o

The Morous 2.3.2008 7:11

Re: Re: Re: Napsal jste pitomost,

pan Helman žije ještě v době, kdy stranická aparáčník ( obvykle vzděláním pomocná škola ) říkal lidem co je pro ně dobré a co ne. Samozřejmě, že se za stravenky pije třeba i to pivo. Jestliže mi zaměstnavatel dá stravenky apošle mě dělat vodoinstalaci do vesnice, kde je jenom jedna hospoda a stravenky nebere, tak tam zaplatím v hotovosti a stravenky mi zvydou. Mám je snad vyhodit?  Takových co za stravenky kupují chlast bez podobného důvodu jako náš instalatér budou vždycky. Vždycky. Proč by na to měla dpolácet slušná většina? Jsem pro vyplácení peněz na stravu bez prostřdníka, který ukrajuje z našeho koláče. Kdo chodí do restaurace ,bude chodit pořád. Kdo si vaří doma, bude si vařit nadále. Je totiž spoustalidí, kteří se stravopvat v hospodě nemohou nebo nechtějí. Kdo chlastá, bude chlastat dál. Ale to furma nevidí, že má chlastouna? Tak ať ho vyhodí a má po starostech. Tyhle řeči o zneužívání jsou jenom zástupné

Jerry 29.2.2008 9:44

Dobře psáno.

huhu 29.2.2008 9:18

nejde přžeci o stravenky, ale daňové zvýhodnění

stravenky přeci mohou zůstat. Co vláda navrhuje zrušit je daňové zvýhodnění. Není důvod aby daňoví poplatníci živili nějaké Sodexho. Vždyť firmy mohou dát svým zaměstnancůmm více "opravdových" peněz, tj. zvýšit plat, místo druhé měny - stravenek.

nik 29.2.2008 9:34

Re: nejde přžeci o stravenky, ale daňové zvýhodnění

A pročpak má být daňově zvýhodněn guláš se šesti v závodní jídelně oproti guláši se šesti v hospůdce?

I-Worm 29.2.2008 8:22

Proč nazývat novinářským šlendriánem

to co je prostě "angažovaná publicistika".  Novinář dostal zakázku na článek o škodlivosti stravenek, sice ho trochu odflinkl, ale možná jenom odvedl práci úměrnou honoráři... Ono to "angažované umění" nikdy za moc nestálo, proč by tomu nyní mělo být jinak?

Netřeba 29.2.2008 6:55

Stravenky prý jsou neoprávněné daňově zvýhodnění.

No tak dobře. Ale co je potom odpočet DPH u luxusního vozidla, za jehož sedadlo si pan podnikatel dá mřížku z dřezu na nádobí a prohlásí  to za speciální vozidlo?

Raději se nezabývám tím, jaká částka se odečte za odpis vozidla a jakých pár šušňů získá zaměstnanec na stravenkách.

Jura Jurax 29.2.2008 13:35

Re: Stravenky prý jsou neoprávněné daňově zvýhodnění.

A vidíte, málokdy se mi to stane, ale zde s Vámi ohledně toho odpočtu DPH plně souhlasím.

Jinak ovšem erár víc dotuje ty stravenky - zde je hodně mockrát málo víc než poměrně málokrát hodně :-D

Alfons 29.2.2008 4:37

Důkaz bídy v ČR.

Občané pobírající mzdu nemají na zaplacení plné ceny stravy. Proto musí dostávat slevněné stravenky. A důkaz bezohlednosti státu a cílené genocidy slabších sociálních skupin je to, že ti žádné stravenky nedostávají, přesto že jejich ekonomická situace je mnohem horší než u těch kteří pobírají mzdu. Chcípněte potvory. ;-€

uff 29.2.2008 11:55

Re: Důkaz bídy v ČR.

Alfonsi, ty špíno, stravenky poskytuje zaměstnavatel a toho ty "slabší sociální skupiny" z tvého příspěvku, které nepobírají mzdu, nemají - takže co? - výstřel do tmy a samo že vedle, hňupe  ;-D

Kolombo 29.2.2008 21:18

Re: Důkaz bídy v ČR.

Álfons, tobě fakt hrabe!

The Morous 2.3.2008 7:13

nejdřív zkus někdy něco vydělat, podělit se daněmi s ostatními a pak křič !!!

Vlasta.on 29.2.2008 2:09

Gentlemane

zas jednou kecáte. Nejde o stravenky jako takové, ale o daňové zvyhodnění. Ten "novinář" na baterky jste v tomto případě vy. Ne ojediněle, takže to nepřekvapuje.