3.8.2020 | Svátek má Miluše


GLOSA: První reklama na Měsíci?

29.8.2015

Japonská firma chce na Měsíc poslat plechovku sportovního nápoje. Myslí to vážně nebo je to jen zbožné přání?

Pocari

Japonská Firma Otsuka Pharmaceutical Co. hodlá na Měsíc poslat speciální časovou schránku. Ta bude obsahovat desku s vyrytými vzkazy lidí ze Země (zapojit se můžete zde) a také plechovku se sportovním nápojem Pocari Sweat. Nápoj samozřejmě nebude v původním stavu ale ve formě prášku. Budoucí návštěvníci Měsíce tak jen doplní vodu a mohou si pochutnat. Pokud kosmické agentury hledaly důvod pro návrat na Měsíc, teď už ho mají…

Ale vážně. Na povrch má schránku vysadit modul Griffin od pittsburské firmy Astrobotic Technology. To není úplně neznámý subjekt, je to firma, která se účastní i soutěže Google Lunar X Prize, jejímž cílem je dostat na Měsíc prvního soukromého robota.

Start rakety Falcon 9 od SpaceX s modulem a schránkou je prý v plánu na konci roku 2016. Je otázkou, zda se tak vůbec stance. Reálné šance na uskutečnění této cesty jsou ale samozřejmě daleko větší než třeba u projektu Mars One, který hodlá na jednosměrný let k Marsu posílat dobrovolníky.

Zdroj: Space.com

www.exoplanety.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.