23.1.2020 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Prorok KlausŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 31, poslední: 1.9.2010 15:45, přehled diskusí

Dobrý článek,:
Autor: J. Kanioková Datum: 31.8.2010 14:34

vstup do eurozóny by byla zbytečná sebevražda. Stejně doufám, že se rozpadne.

Re: Dobrý článek,:
Autor: V. Pavel Datum: 31.8.2010 17:36

Pí. Kanioková! Nepodléhejte Klausovu dogmatickému strašení! Je naopak potřeba aktivně EU spoluvytvářet podle našich potřeb a představ jako svébytný a hrdý členský stát a nikoliv naše dobrovolné společenství zákeřně torpédovat a paranoidně strašit naše občany vyslovenými nesmysly, jak Klaus činí, např. o údajném "nebezpečí" úsporných žárovek a z údajných "negativních dopadů" při zavedení standardních právních praktik, kterých se z osobních důvodů mravního rázu náš Nejvyšší Státní Představitel a Ústavní Činitel důvodně velmi obává!

Jako ekonom:
Autor: J. Kanioková Datum: 31.8.2010 18:16

nepotřebuji nikoho k tomu, abych věděla, co si mám myslet. EHS bylo dobře, EU je daleko horší. Nikým nevolená EK si hraje na diktátora a ve skutečnosti se hájí především  zájmy Německa a Francie. Lisabonská smlouva je hnus, regulace, kvóty, zákazy. Nesmyslné a nefér dotace, které zničily naše cukrovarnictví, lány řepky, atd.atd. Zákaz žárovek - co je komu do toho, čím svítím? Spotřebuji-li víc, tak je to MUJ náklad.

Re: Jako ekonom:
Autor: V. Pavel Datum: 31.8.2010 20:00

Pí. Kanioková! Mýlíte se a hned několikrát! Bohužel Klaus v rámci EU jako představitel svébytného členského státu neprosazuje efektivně naše zájmy, nýbrž nekonstruktivně neúčinně poštěkává "za vozem" a dětinsky nevyvěšuje vlajku EU na Hradě! Pokud jde o vyšší spotřebu energie, než je ke svícení dnes technicky nutné, nesprávně opomíjíte hledisko ekologické. Tedy větší spotřebu paliva v elektrárnách a s tím spojených větších exhalací a dalších negativních účinků na ŽP.  

Re: Dobrý článek,:
Autor: J. Šejnoha Datum: 31.8.2010 18:18

Šéfové dobrovolné společenství ( evroská komise) nás, stejně  jako ostatní Euroobčany, má za  stádo  nedospělých telátek, protože  ani o zásadních otázkách, např.LS,  nás  nenechá  svobodně  hlasovat v referendu.  Jestliže  nejsme  připuštěni k demokratické diskusi, tak pak  holt  zůstává  už jen to  kverulantství.  Ale  příčina není v nás občanech. Pokud  tedy opomenu naši odpovědnost za  výběr bezpáteřní politické-reprezentace, která  Bruselu všechno odkejve ( např.LS), aby se  dočkala poplácání po ramenou od  Sarka  a  Merkelové !

Peskování  Radičové za  velice  zodpovědný  postoj k  dluhu Řeckých rozmařilců je  ukázkou  Bruselského  přístupu k malým zemím. Ten, kdo je schopen samostatného uvažování určitě  nesedne z Bruselkých  "vymožeností" na  zadek. Konkrétně projekt společné měny se  ukazuje  jako  nedomyšlený a, podle  všeho, dlouhodobě  neudržitelný.   Ale  tady jde naštěstí  jen o peníze a  ekonomický propad Evropy. 

Z dlouhodobého hlediska  bude největší problém s totálně  nezodpovědnou imigrační politikou.

Re: Dobrý článek:
Autor: J. Kulheim Datum: 31.8.2010 18:26

......vyslovenými nesmysly, jak Klaus činí, např. o údajném "nebezpečí" úsporných žárovek ... 

V.K. řekl, ať si každý kupuje žárovky, na jaké má a jaké si chce kupovat.

Určitě nemá nic proti tomu. aby jste si nakoupil úsporných žárovek kolik chcete. Jenom nechtějte říkat co kdo má, může, nesmí, a p.

Re: Dobrý článek:
Autor: J. Kulheim Datum: 31.8.2010 18:27

...aby jste si nakoupil .....

...abyste si nakoupil...

Re: Dobrý článek,:
Autor: J. Kulheim Datum: 31.8.2010 18:33

....zavedení standardních právních praktik, kterých se z osobních důvodů mravního rázu náš Nejvyšší Státní Představitel a Ústavní Činitel důvodně velmi obává..

 Pane V. Pavle, co jsou to standardní právní praktiky? To je to co vymysleli a vymýšlejí úředníci v Beuselu?

Kterých standardních právních praktik se V.K. obává zejména?

Proč Klausovi vyhovuje neprávní stát?:
Autor: V. Pavel Datum: 31.8.2010 20:10

Kulheime! V. K. se obává v oblasti práva zejména toho, aby naše soudy řádně fungovaly, tedy aspoň tak, jak fungují ve Štrasburgu, kde našim občanům soud EU dává za pravdu oproti soudům našim. Ve Štrasburgu by samozřejmě úplně jinak dopadlo odškodnění za údajné "ukradení" osobních šperků Lívie Klausové  v hodnotě přes 100 miliomů Kč z jejich vily po Alexandru Čepičkovi v Praze - Břevnově, odškodnění Václava Klause za údajně utrpěnou urážku na cti ze strany TV Nova, kde po zažalování morální škody ve výši oblíbených 100 mil. Kč obdržel od Železného nezveřejněnou nezdaněnou částku jako  mimosoudní vyrovnání, byla by soudně projednána žaloba podaná na manžele Klausovy za nezákonné nabytí 3 bytů v Praze 8 - Libni a další kauzy, kterými se Prezident s chotí výrazně osobně bezpracně a nemravně obohacovali.

Re: Proč Klausovi vyhovuje neprávní stát?:
Autor: J. Kulheim Datum: 31.8.2010 20:45

Klausovi vyhovuje neprávní stát?

Nejsem právník. Nechci se vyjadřovat k tomu, jestli Česká republika je právní stát nebo není. Já jsem byl přesvědčen, že právním státem je. Soudní moc je jedním s pilířů demokratického státu. Funguje pomalu, proto  soudní řízení je dlouhé . Nevím jak může V.K. ovlivňovat soudní řízení.

. Ve Štrasburgu by samozřejmě úplně jinak dopadlo odškodnění za údajné "ukradení" osobních šperků Lívie Klausové  v hodnotě přes 100 miliomů Kč z jejich vily po Alexandru Čepičkovi v Praze - Břevnově, odškodnění Václava Klause za údajně utrpěnou urážku na cti ze strany TV Nova...

projednána žaloba podaná na manžele Klausovy za nezákonné nabytí 3 bytů v Praze 8 - Libni a další kauzy, kterými se Prezident s chotí výrazně osobně bezpracně a nemravně obohacovali.

Pane V. Pavle, bohužel o tom nic nevím. Možná se někdo najde a napíše o tom něco

Re: Proč Klausovi vyhovuje neprávní stát?:
Autor: V. Pavel Datum: 1.9.2010 15:45

Kulheime! Pokud máte ČR za "právní stát", jste minimálně naivní! Všechno! Konec diskuze.

Svět by byl krásný:
Autor: J. Skotnica Datum: 31.8.2010 11:08

kdyby nebyli Klaus, Janyška a Komárek. Že jo, pane Pavle.

Re: Svět by byl krásný:
Autor: V. Pavel Datum: 31.8.2010 11:15

Skotnico! Nikoliv! V pořadí, které uvádíte, upřesňuji! 1. Poctiví občané ČR by měli vyšší životní úroveň. 2. Jde o neškodného blbečka, protože není zlý a neudává. 3. Jde o zlou, udavačskou Kreaturu, snižující zejména etickou úroveň diskuzí, protože se na ni "nabalují" nejpokleslější účastníci, jak rozumově, tak charakterově.

Re: Svět by byl krásný:
Autor: J. Skotnica Datum: 31.8.2010 11:27

No když si to myslíte. Bůh s Vámi, poslední spravedlivý.

Kajan:
Autor: K. Janyška Datum: 31.8.2010 10:31

Václav Klaus, převyšuje ostatní o koňské délky ! Dzp.

No a taky tvrdil, že gobální ekonomická krize:
Autor: J. Šimek Datum: 31.8.2010 8:56

je jen taková chřipka a nemá kvůli tomu cenu "vytahovat ruce z kapes".

Re: No a taky tvrdil, že gobální ekonomická krize:
Autor: V. Pavel Datum: 31.8.2010 10:08

Pane Šimku! Že se často plete, protože ostatně není nijak závratně chytrý a vzdělaný, by nebylo takové neštěstí, jako skutečnost, že, bohužel, vícekrát realizoval své nepřehlédnutelné sklony k účelově nepoctivému jednání.

Re: No a taky tvrdil, že gobální ekonomická krize:
Autor: V. Oslej Datum: 31.8.2010 16:38

Prosím nelžete, ten příměr byl o délce trvání vzhledek k léčbě nebo neléčbě. Nic o nevýznamnosti ten příměr neříkal. Zkuste si to znovu najít.

Re: No a taky tvrdil, že gobální ekonomická krize:
Autor: V. Pavel Datum: 31.8.2010 16:57

Osleji! Nechte obhajobu na jeho týmu z Hradu, ano? 

Re: No a taky tvrdil, že gobální ekonomická krize:
Autor: V. Oslej Datum: 31.8.2010 17:27

Máte problém s tím, že se ozvu když někdo neříká pravdu? Pročpak?

Re: No a taky tvrdil, že gobální ekonomická krize:
Autor: V. Pavel Datum: 31.8.2010 17:38

Osleji! Nikoliv. Možná nevíte. co je "Pravda"? Spíš mi jde o to uchránit vás před nevděčnou rolí zdejšího "užitečného idiota"!

Re: No a taky tvrdil, že gobální ekonomická krize:
Autor: V. Oslej Datum: 31.8.2010 17:47

Pokud ve vašem podání idiot znamená říkat pravdu tak jak se skutečně stala, pak je mi vás líto, a klidně mne tam rovnou zařaďte. To že někoho považuji za ješitného starého pána neznamená, že budu překrucovat jeho výroky.

Pan J.Šimek píše polopravdu:
Autor: J. Kulheim Datum: 31.8.2010 17:49

. V.K. o chřipce mluvil. Pan Šimek vynechal to, co mu zrovna nepasovalo. Není nic podlejšího než polopravda jejíž záměrem je někoho očernit. To co je "pravda" vnímá každý trochu jinak. Pan Šimek to vytrhl z kontextu. Možná to nebylo zlým úmyslem, ale něčím jiným.

Pane ˇJ. Šimku, Vy nepíšete pravdu, ale polopravdu.:
Autor: J. Kulheim Datum: 31.8.2010 17:14

ˇV.K. řekl, že ekonomická krize je jako chřipka. Může proběhnoul lehce, bez větších problémů, ale taky ve formě komlikovaného onemocnění, které může být pro pacienta smrtelné.

To, že by nestálo za to vytahovat ruce z kapes, jsem neslyšel.

Re: Pane ˇJ. Šimku, Vy nepíšete pravdu, ale polopravdu.:
Autor: V. Pavel Datum: 31.8.2010 17:41

Kulheime! Necitujete Klause správně! Ve skutečnosti k přirovnání krize ke chřipce ještě tvrdil, že "nelečená chřipka trvá jeden týden a léčená 7 dní"! Jinými slovy, že proti Celosvětové Ekonomické Krizi je správné vůbec nic nepodnikat!

Re: Pane ˇJ. Šimku, Vy nepíšete pravdu, ale polopravdu.:
Autor: V. Oslej Datum: 31.8.2010 17:50

No vidíte, že si umíte najít co skutečně řekl. Šikula. Je to něco diametrálně jiného než původní příspěvek, že? Jen ještě, co myslíte že ta analogie znamená? Mimochodem, nemoc chřipka použil Klaus nesprávně, to úsloví patří k rýmě, Ale zkuste se chopit toho, co to znamená ten příměr :)

Re: Pane ˇJ. Šimku, Vy nepíšete pravdu, ale polopravdu.:
Autor: J. Kulheim Datum: 31.8.2010 18:05

V dubnovém rozhovoru pro Lidové noviny prezident upozornil, že jeho příměr „chřipka trvá týden, když se neléčí, a sedm dní, když se léčí“ použil v souvislosti se svou nedůvěrou „v možnosti léčení krize „infúzemi“ peněz státem.“

(Právo, 27. 6. 2009). Podle prezidentových úvah bude dnešní krize trvat dva až tři roky a nebude mít povahu rakoviny, moru, AIDS, či infarktu, ale těžké chřipky

"Ta krize přestane sama a zásahy státu v tom hrají miniaturní roli. Všichni dobře víme, že drtivá většina opatření po krizi zatím v lidské historii přišla až poté, co ta krize skončila,"

Podle prezidenta má krize svoji vnitřní dynamiku, která se "nedá přeseknout, nedá se smazat, nedá se zlikvidovat". Nezmizí tedy mávnutím kouzelného proutku, nezáleží ani na tom, zda se k ní uspořádá "padesát summitů". Klaus upozornil na to, že krize si svou daň jednoznačně odnese, je jen třeba se s tím smířit, nehledě na to, zda různé zásahy vlád přicházejí o hodinu či o týden dříve nebo později.

Nemusíme spěchat:
Autor: A. Reček Datum: 31.8.2010 7:47

Jih Evropy musí nejprve ukázat, že umí hospodařit s penězi a pak lze vážně přemýšlet o eurozóně. Slováci dobře se postavili k poskytování pomoci Řecku, protože Řeci sami musí ukázat evropanům, že už umí šetřit a hospodárně nakládat s eurem.

Někdy se trefí i Jouda!:
Autor: V. Pavel Datum: 31.8.2010 6:37

Co je na tom divného, že Klaus někdy něco odhadne?

Re: Někdy se trefí i Jouda!:
Autor: K. Janyška Datum: 31.8.2010 10:32

Pavle, nejste hoden trusu Klausova koně ! Dzp.