1.4.2020 | Svátek má HugoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Proměněný zákazníkVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 9, poslední: 29.3. 2019 12:02, přehled diskusí

V dnešní dobe:
Autor: M. Mikulec Datum: 27.3.2019 8:31

je Zákazník obelhavan kolem dokola. Když už si do obchodu přinese lupu, aby si přečetl, co mu sděluje výrobce na obale, nějak moc se kvalitou nikdo nechlubi: ta byla nahrazena kvantitou. Sleduji to při šizení potravin. Problém dvojí kvality potravin je zřejmě celoživotní byznys snů, asi jako boj proti rakovině.

Zákazník je poslední kolo u vozu, které výrobcům musí zaplatit i ekologickou likvidaci, přičemž výrobci schválně vyrábějí pro šrotiště předměty s krátkou životností. Slyšeli jste snad, ze se např.k likvidaci plastů přihlásila nějaká nadnárodní korporace?

Re: V dnešní dobe:
Autor: M. Prokop Datum: 27.3.2019 8:57

Záleží, kam jdete. Někde je i ta kvalita, ovšem za kvalitní cenu.

Dvojí kvalita potravin mi nevadí. Ať si každý vybere, jaká kvalita (a cena) mu vyhovuje.

Likvidaci někdo zaplatit musí, má tedy logiku, když je to ten, kdo platí. Korporace si to stejně zahrne do ceny.

Předměty s krátkou životností? To by bylo na článek. Někdy se to vyplatí, někdy ne.

Re: V dnešní dobe:
Autor: M. Mikulec Datum: 27.3.2019 9:44

OK. Když zákazník ani nemá vědět, kde bylo zboží vyrobeno, protože je Made in EU, v pořádku to není. Nehledě na supermarketovy systém “privátních značek”, zboží bylo vyrobeno kdovikde a kdovikym pro supermarket. Neuveritelne: jen zákazník musí věřit a neptat se.

Dvojí kvalita potravin znamená rozdíl mezi Západem a např. V4 , ta se týká celých zemí.

Re: V dnešní dobe:
Autor: R. Langer Datum: 27.3.2019 13:34

Ale no tak zatím vás snad nikdo takové zboží kupovat NENUTÍ. Nebo snad ano? Mimochodem, já si na kvalitu supermarketových značek nijak nestěžuji, vím, co za kvalitu za ty peníze mohu čekat, a ve spoustě případů je ta kvalita v poměru k ceně velmi dobrá. Pokud vám ovšem nevyhovuje, není přece problém koupit něco jiného někde jinde? Tedy - zatím, než zase přejdeme s EU na pětiletky, a bude se stát fronta na haj*lpapír.

Re: V dnešní dobe:
Autor: M. Prokop Datum: 27.3.2019 15:17

Jak správně napsal pan Langer, nikdo vás do nejasných či privátních značek nenutí. Můžete si koupit značkové zboží, původ značky bývá známý. To sice taky může být z Číny, ale majitel si tu kvalitu hlídá o něco více. Ovšem, zaplatíte za to. Je na Vás, zda se Vám to vyplatí. A ptát se zajisté také můžete. Pokud neodpoví, jít jinam.

Dvojí kvalita znamená pouze to, že něco je lepší a něco snad horší. Kde, případně proč, je mi jedno. Kvalitu mně nabízeného si sám ohodnotím a koupím nebo nekoupím, případně koupím jen jednou. Nepotřebuji EU, aby mi garantovala, že Gothaj v Berlíně je stejný jako ten v Praze a obráceně. Ochutnám, koupím nebo nekoupím.

Re: V dnešní dobe:
Autor: J. Schwarz Datum: 27.3.2019 15:48

Značka vám negarantuje nic, jak často prokazují výsledky D-testu...

Jo, to"Made in EU", to ve mně budí:
Autor: J. Kanioková Datum: 27.3.2019 20:08

velmi nelibé emoce.

Re: Jo, to"Made in EU", to ve mně budí:
Autor: A. Pakosta Datum: 29.3.2019 12:02

Jsou i horší věci - třeba povinné uvádění země původu u potravin "vyřešili" někteří prodejci medu tím, že na obalu ten ůdaj skutečně je. A zní : "původ - země EU a země mimo EU"

Kdo nevěří, ať tam běží a podívá se v našich supermarketech po medu. Určitě tu perlu najde.

To, že EU dovolí prodejcům takhle zákazníka vysloveně oblbovat, mi rozum odmítá brát.

Re: V dnešní dobe:
Autor: J. Schwarz Datum: 27.3.2019 15:47

Taky by mi nevadila dvojí kvalita, kdyby ji ovšem šlo rychle a spolehlivě poznat. Což nejde, pokud se kvalitní výrobek i podřadná náhražka prodávají v takřka identickém obalu a za srovnatelnou cenu, stačí přejet pár km přes "neexistující" hranice... než studovat s lupou v ruce jako Sherlock Holmes složení, případně ještě porovnávat ceny z nejrůznějších marketů, to je už lepší vyrobit si sám a konzervy, salámy či sušenky nejíst vůbec.