21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

GLOSA: Komunisté a obnovitelné zdroje

Je až neuvěřitelné, jak jsou zastánci obnovitelných zdrojů podobni věřícím, nikoli kariérním komunistům. Teoretická základna socialismu a komunismu je přece tak nádherná a lákavá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Bocek 19.10.2012 11:39

Re: Malé shrnutí :

Již dnes vyvážejí LČR štěpku do elektráren. Že v dlouhodobém horizontu ubude hnijícího klestí z lesa, ten nebude mít kde čerpat živiny, bude chřadnout a bude náchylnější k nemocem a parazitům.

B. Uhlich 18.10.2012 19:12

Re: Myslím, že nemáte pravdu

Jednu realizaci mám ve svém okolí,trochu jsem se na tom podílel.Protože jsme tehdy na začátku nevěděli jak na to.....vlastní ostrovní systém vyšel asi na 1 milión.Dnes bychom to zvládli asi za polovinu....je to systém schopný dodat asi 5kW.Pochopitelně,že vlastní stavba je pak někde úplně jinde...ale asi jako u každého pasivního domu.

Já Vám teď píšu z mobilu...až budu zitra doma mohu Vám sem napsat víc.

M. Martin 18.10.2012 16:56

Re: Myslím, že nemáte pravdu

Pane Uhlich mohl byste jenom pro zajímavost uvést co si představujete pod výrazem normální částka za kterou lze postavit energeticky samostatný dům? Děkuji.

R. Langer 18.10.2012 14:04

No, hlavně je potřeba

v případě sebemenší hrozby přetížení naší sítě tu ohrožující část odpojit. A to nekompromisně!

P. Podešva 18.10.2012 13:03

Re: Oblíbený sport- kdo za to může?

více zde: http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasy?G=4907&O=5 K tomu výčtu

B. Uhlich 18.10.2012 12:28

Re: Malé shrnutí :

no, myslím, že o trávu asi nepůjde..., ale , že jim bude líto každé větvičky, kterou byste si chtěl doma zatopit...to poměrně jasně předpokládám... už dnes lesy okolo nás vypadají jak slepičí výběh s občasným stromkem....tady se totiž taky zásobují elektrárny biomasou..dřív tady bylo dříví dostupné..dnes už máme smůlu.

Realita ovšem bude taková, že se většina zemědělců přeorientuje na tzv. rychlerostoucí dřeviny a křoviny.... a s tím zasejí i tu zbývající plochu, která ještě zbyla vedle řepky a slunečních kolektorů...jídlo budeme asi dovážet.. z Číny..odkud jinud, že?  Jako to není vtip, nedávno jsem někde študoval nějakou vizi nějakého environmentálního vizionáře z hnutí Duha a on tam poměrně jasně dával najevo, že bude společensky odpovědné, aby veškerý prázdný krajinný prostor by zaset energetickými rostlinami a to včetně parků ve městech, sídlišť a hříšť.....  Tak nevím jak dlouho se necháme takhle sr+át... :-(

J. Václavíková 18.10.2012 12:15

Oblíbený sport- kdo za to může?

Aby byl výčet kompletní, nesmíme zapomenout ani na senátory ODS, ti se pod zákon podepsali taky. Takže sumasumárum všichni. Až na zelené, ti nebyli v žádné sněmovně. Ale teď vážně. pokud chce někdo skutečně pochopit pozadí toho maléru, je dobré si přečíst článek o Topolánkovi, obviňujícím Fischera. Ne, že by měl pravdu, ale při pozorném čtení mezi řádky z něj vyplývá, že ve sněmovně o nápravu nebyl zájem. Asi už bylo hodně poslanců zainteresovaných na tunelu. Tedy nikoliv ideologie, ale zištné zájmy. Ovšem ne tam, kde je všichni rádi vidí.

P. Schuster 18.10.2012 12:15

Dopad na domácnost

Výši platby (dotace) za na kombinovanou výrobu elektřiny a tepla (KVET), obnovitelné zdroje energie (OZE)a druhotné zdroje (DZ) si může každý zjistit z přílohy k faktuře za elektřinu. Bohužel to nejde rozklíčovat na jednotlivé položky, ale OZE tvoří minimálně 80% z celkové sumy. V roce 2007 byla dotace na jednu, domácností odebranou MWh, 48 Kč, 2008 to bylo 70 Kč, 2009 to bylo 80 Kč, 2010 stoupla dotace na 254 Kč (vláda Jana Fischera), a v roce 2011 je to 580 Kč. Předpokládaná dotace, po snížení platby státu, je pro tento rok přes 1000 Kč na odebranou MWh ročně. Průměrná domácnost odebere ročně přes 2 MWh, tj. hodnoty dotací jsou na rodinu více než dvojnásobné, tj. v ceně elektrické energie pro jednu domácnost to bude letos kolem 200 Kč/měsíčně. Podniky s vysokou spotřebou elektrické energie to musí pochopitelně promítnou do cen výrobků, což už nebude zanedbatelná položka.

P. Podešva 18.10.2012 12:05

Včerejší hydepark

A v něm kázal komunista o tom, jak nás chtějí státním zásahem do tvorby cen elektřiny osvobodit od vysokých nákladů....

To už jsem skřípal zubama, protože to byli oni, kdo spolu se socdem, KDU-ČSL a US-DEU odhlasovali to, že nám stát v cenách energie vytáhne z kapes 36 miliard ročně - ten výpočet tu byl v jednom ze starších článku zde na psu. Ani slovo o tom, že by uznali vlastní chybu.

Onen důkaz je k nahlédnutí zde: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=38530

A. Bocek 18.10.2012 8:05

Malé shrnutí :

Velké bioplynové jednotky se budou potýkat s nedostatkem biomasy a tak se uvažuje o povinném sběru BRKO, chalupníci na vesnici tak budou mít problém s trávou a senem pro králíky a tak  začnou na návsi hnít hromady zapařené trávy (kdo dělal v zemědělství ví že v létě stačí půlden na zapaření) , ta se bude nákladními automobil\y vozit hore dole.Toho smradu , té nafty , té práce vše jen pro silně dotovanou povinnou výkupní cenu. Větrné elektrárny mají koeficient využití instalovaného výkonu v Česku okolo 14 % co to udělá s ERO/EI pane Rado, stejně tak fotovoltaické elektrárny na 50 stupni severní šířky. Všem těmto hloupostem stačí jen prolobovat jeden nesmyslný zákon na 20 let a je vymalováno ! Jen letos vysají solární baroni, větrní zemani a bioplynová hrabata z ekonomického prostoru ČR 48 miliard Kč. Páni povětšinou levicoví poslanci proboha co jste to prohlasovali (180/2005 Sb.) !

V. Šťastný 18.10.2012 7:55

Re: Myslím, že nemáte pravdu

OZE se však chytili politici a šíbři okolo nich se motající. Bohužel se jim podařilo oblbnout slušnou část obyvatelstva a s tou mlčící a nejednající většinou, která je částečně tak blbá, že si nedokáže spočítat, že ji skrze OZE naprosto sprostě okrádají a částečně tak pohodlná, že jí žádný ústrk nevybudí k tomu aby se bránila, stvořilo moloch téměř bezbřehé podpory, kterou jsme nuceni všichni platit a z které se nemůžeme přes svůj nesouhlas vymanit. Kdyby byly OZE vystaveny od samého začátku trhu, nikdy by se nezvrhly v tento fašismus, který je zatím bez mrtvol ale to může být pouze zatím.

B. Volarik 18.10.2012 1:41

Zelenaci jsou "MELOUNI".

Nahore zeleni, uvnitr rudi. Tady v Americe se ted zelene maskuji komuniste. Jejich kandidatka na presidenta, Cindy Mc Kinney se nechala slyset, ze je hrda na to, ze uz jsou mezinarodni organisaci...neco jako Internacionala.

B. Uhlich 18.10.2012 0:31

Myslím, že nemáte pravdu

..zelení sice stojí ideologicky za některými dogmaty ohledně OZE, ale zajímavé, že opravdový paskvil z toho udělal někdo úplně jiný.... v našem případě se zhoubnou OZE ideologií obsloužili hlavně levicoví politici a někteří...politicky driftující... :-)  Každopádně environmentálové stojí za tím, že se zhoubná ideologie OZE rozlézá všude kde se tomu lidé aktivně nebrání, ale zas na druhou stranu dlužnou přiznat, že z celé demagogie OZE profituje někdo úplně jiný než vyloženě environmentální hnutí....  Jaká je symbioza mezi environmentálními hnutími a těmi kdo se chopili historické příležitosti z celé environmentální demagogie vytěžit naprosté maximum opravdu nevím... myslím, že se to dá spíš jen odhadovat.

Každopádně OZE jako takové NESMYSL NEJSOU... například energeticky samostatný rodinný dům už není utopií a lze si ho za víceméně normální částku postavit...rovněž tak si myslím, že by třeba představa energeticky samostatného zemědělského družstva (farmy) nemusela být nereálná....  ale představa velkoměsta, které by sebe samo zásobovalo energií je už vyložený nesmysl a tady myslím, že je právě ten největší problém, který z toho vyplývá...OZE a jiné eko-atributy této doby vyloženě problém nejsou..problémem je to, že se těchto myšlenek chopí prapodivní, bezkurpolozní a hamižní jedinci, či skupiny jedinců a mají pocit, že systémem totalitního jednání a demagogií mají právo dotlačovat lidi ke "štěstí"...proto je asi logické se nakonec ptát, zda tím problémem není nakonec spíš nějaký druh lidí, který jednou v podobě nějakých nácků nebude nahánět lidi do plynových komor, pak zas v podobě vyšinutých svazáků a soudruhů nebude lidi cpát do převýchovných táborů a teď, když už nic z toho jmenovaného neletí, tak všichni tihle zvrácenci se vzhlédli v environmentálních hnutích, kde se opět dá někdo šikanovat, řídit mu život...prostě dělat lidem ze života peklo.... tedy pravda je taková, že je to v lidech nikoliv v OZE....