Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Mgr. Milda

18. 6. 2009 21:49
Nějaký důvod to asi má, že je ČR v korupci mezi asijskými konkurenty

bakšíš je vyloženě orientální záležitost, kterou lze spojovat třeba se Stanislavem Grossem nebo jinými politiky, kteří si doplnili své majetkové zálohy.

0 0
možnosti

vládík

1. 6. 2009 9:38
"Je všeobecně známo" ????

Možná se "všeobecně" šušká. Pokud je vám to známo, konejte!  (Stačí pár údajů protikorupční policii.)

0 0
možnosti

Pan Tau

30. 3. 2009 20:15
Kapitalismus 20. a 21.století = RUN na státní rozpočet

tzn. Komunismus namodro

a nejen u nás ;-€

0 0
možnosti

J. Souček

18. 2. 2009 17:42
Důchodce nestřílet

  Důchodce není třeba střílet. Oni si poradí. Já osobně jsem po třech kontrolách FÚ ve čtyřech měsících v klidu ukončil OSVČ a odešel do penze. Občas udělám nějakou sousedskou výpomoc (melouch) a jsem v naprosté pohodě. Nechápu co pořád máte s nějakou krizí .......

0 0
možnosti

Mirek

4. 2. 2009 18:10
Jak ušetřit miliardy

A co střílet důchodce už za mlada???

0 0
možnosti

Ladislav N

4. 2. 2009 19:51
Re: Mirek IP: 195.47.12.xxx

Střílet komunisty už zamlada, to by pomohlo víc. Už bys nežil, troubo!!;-P

0 0
možnosti

Tino

4. 2. 2009 12:22
Ale rade existuje!

Rada na zlepšení by byla a není moje, ikdyž se pod ní rád podepíšu jako souhlas. V první řadě na úrovni EU zrušit danění práce a převést financování státních kas přes spotřební daň. Také zavést na celé EU minimální daň pro firmy, protože pak by nedocházelo k přetahování firem pomocí tzv investičních pobídek, což je vlastně neplacení daně investorem.. Také veškeré možné byrokratické zábrany v drobném podnikání co nejvíc uvolnit a dát šanci nezaměstnaným práci si zajistit sám svou čiností a souběžně uvolnit pro začínající danění třeba až na nulu. Vyplatí se neživit nezaměstnaného, když se uživí sám. A drobní podnikatelé by dokázali časem převzít tu armádu nezaměstnaných, kteří tu vznikají vlivem odchodu a krachů velkokapitálu, který není žádnou zárukou ozdrvení ekonomiky a právě naopak ukrádá pracovní místa postupně směrem do Asijských destinací, protože jak známo tam žádné sociální zajištění pracujících neexistuje a nezaměstnaní tam vezmou práci za jakoukoliv cenu.

Vlivem takových změn v EU by spotřebitel financoval státy a ne jen pracující, kterých je stále méně, ceny zboží by nezvýhodňovaly asijské výrobce, protože rozdílem ve výrobní ceně a prodejní by živili státy EU a zároveň nerušili vývoj států Asie. Dovoz z Asie by nebyl pro EU nebezpečný jako dosud a právě naopak by podporoval trh a tím zisk států.

Chce to pochopitelně jednotný postup EU. EU ale mává jakousi fanglí svobody trhu a nechce zrušit výhody velkokapitálu, který přežívá krize nekrize!

0 0
možnosti

Tino

4. 2. 2009 12:47
Re: Ale rade existuje!

Navíc musím dodat, že kriminální činnost politiků a úředníků státní i obecní sféry je nevyhladitelná, dokud se nedá pořádná šance drobnopodnikatelskému stavu neboli živnostníkům. Z přemíry byrokracie se vždy dusí jakákoliv aktivita zdola a jen utužuje korupční prostředí. Není třeba si nic nalhávat, ale klientelismus je součástí praktického života už skoro jako v Asijských státech, kde je klientelismus posvátný ač potichu. přesto se jim daří hospodářský růst poslední doby nebývalý a nikým nečekaný.

Klientelismus nezavazí hospodářskému růstu ani zdaleka tak, jako zastaralé danění přes práci a ne spotřebu. Zdaňování práce je způsob dobrý za situace, kdy státy jsou si hospodářsky celkem rovny. Ale v případě současné krize, kdy Asie ničí pracovní trhy v Evropě i Americe je daň z práce víc než špatně nastavený systém. Je zničující! Zničující hlavně pro ony sociální jistoty o kterých je politika především.

0 0
možnosti

Honza

4. 2. 2009 10:37
Je prakticky jisté,

že při rozhodování o veřejných výdajích v drtivé většině nehraje roli to, zda je tento výdaj potřebný a účelný, ale to, co na tom vydělají příslušní zainteresovaní úředníci. Navíc je pravidlem, že si ten, kdo si státní zakázku koupí korumpováním úředníků, obvykle tyto "vícenáklady" několikanásobně kompenzuje předražením zakázky.

Měl bych takový návrh - pokud by státní úředník veřejně přišel s nápadem, jak by takovýmto způsobem mohl vylepšit svůj příjem, byla by mu tato částka rovnou vyplacena, aniž by se realizoval zbytek této "transakce" - čímž by došlo ke značným úsporám jednak tím, že by se nerealizovaly zbytečné věci, jednak tím, že by se za potřebné věci platila reálná tržní cena.

0 0
možnosti

ranbow

4. 2. 2009 10:09
Tak nápad je to dobrej

Samozřejmě lepší by bylo  udělat revizi všech běžících státních smluv,a  v případě zjištění předražení a neefektivního používání státních peněz všechny zodpovědné zavřít,a a z jejich zkonfiskovaného majetku alespoň částečně krýt ztráty, ale takovou scifi by si nedovolil ani Aston - a že míval ve svých povídkách  bujnou fantazii ...

0 0
možnosti

Robert

4. 2. 2009 10:13
Re: Tak nápad je to dobrej

A samozřejmě by to nedělal už jen každý druhý politik, ale většina, takže zisk by se ještě zvětšil :)

0 0
možnosti

Schumacher

4. 2. 2009 10:01
Není třeba šetřit. Není třeba zadlužovat stát a hospodařit s nevyrovnaným rozpočtem. Stačí sáhnout do rezerv vytvořených v tučných letech prosperity.

Není třeba z peněz daňových poplatníků sanovat banky a soukromé společnosti,  i ty mají dostatečné rezervy z tučných let. Že tomu tak není ? Že stát má dluh ve výši bilionu Kč ? Že rezervy nejsou, protože i zisky z tučných let byly projedeny ?  V tom případě je někde zásadní systémová chyba. Pokud nebude odstraněna, lepší to nebude.

0 0
možnosti

baci

4. 2. 2009 9:59
historický návrh

V roce 1922 provedl ministr Rašín zhodnocení měny z 6c na 9c,krokt o byl správný,ale prodejcům zůstalo neprodejné drahé zbožízboží .TBata si uvědomil,že rozhodnutí je správné a proto ihned předstoupil před dělníky a řekl máme jen dvě cesty a to propouštět nebo snížit výrobní náklady a tím i ceny našich výrobku.Všem budou sníženy platy o 40% a výroky budou v 50% hodnotě .Zajistím základní potřeby a potraviny v našich prodejnách v optimálních

cenách a věc ,která vypadala jako bláznovství během roku vedla k velké prosperitě.Dp 1 roka se vše vyřešilo.Ještě jedna poznámka TB"

"Bylo-li v Evropě dvacet milionů nezaměstnaných, bylo to proto, že scházelo

milion vychovaných, vycepovaných, odvážných podnikatelů, kteří by našli

způsob, jak tyto lidi zaměstnati..."

0 0
možnosti

I-Worm

4. 2. 2009 10:05
Re: historický návrh

jenomže to byl Bata, který svůj podnik dokázal vybudovat takřka z ničeho. Nebojím se o ty, co začínali podobně. Bohužel, u nás máme příliš mnoho těch, kteří své panství budují z tzv. privatizace a poctivá práce jim smrdí jak praseti kudla.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz