5.8.2020 | Svátek má Kristián


Diskuse k článku

GLOSA: Deset let poté

Letos máme rok významných výročí: připomínáme si 100 let od vypuknutí první světové války a 75 let od vypuknutí druhé světové války. Před deseti lety jsme spolu s dalšími devíti zeměmi přistoupili k Evropské unii a definitivně zpečetili konec studené války.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 8.5.2014 17:02

dobré bydlo

Chápu, že Eurohujer Rouček, který si chrochtá  u svého Bruselkého korýtka,  vychvaluje  EU

do nebes.

Kromě skvělých úspěchů v budování golfových hřišt jsem ale po první desetiletce dosáhli rekordů, které pan Rouček raději nevzpomene: máme  nejvyšší nezamměstnanost v poválečné historii, nejvyšší zadluženost (stát i celkově) a naše mzdy rostly méně než ceny.

(to pro pana Roučka samozřejmě neplatí )

Takže známkování našich úspěchů v UE:  s oběma  očima  přivřenýma přinejlepší  za  4 -

L. David 5.5.2014 19:23

Roučkova labutí píseň před potopením Titaniku.

Inu, co se dá dělat, Rouček už mele z posledního. A než opustí vysezený pelíšek v Bruseli, musí se alespoň pochválit, jaké závratné uspěchy přinesla Evropě jeho neúnavná činnost.

Zkrátka a dobře: Kdyby nebylo Brusele, už bychom znovu lezli po stromech.

Snad jste si Roučku z těch skrovných bruselských příjmů něco našetřil. Protože teď vás čeká pro změnu půst. Takového exota těžko někdo zaměstná. Ledaže my vás přitulila matka, vaše skvělá STRANA.

R. Langer 5.5.2014 15:40

Soudruh Rouček

opět perlí. :-P

J. Růžička 5.5.2014 13:53

Týjo.

"Nedokončená symfonie pokračuje."...básník rektální alpinistiky. Přítulnost se zjevně vyplácí.

M. Prokop 5.5.2014 11:43

Re: Zrušit "letní čas"

Vy ne, ekonomika ano.

P. Lenc 5.5.2014 10:44

Re: Souzi a soužky

Přesné, jako přes kopírák.Ale ony ty socialistické, pardon, sociální "univerzity"nám vychovají takových Roučků, že je za pár let neuživíme.

E. Heusinger 5.5.2014 10:08

Zrušit "letní čas"

a budu spokojen.

Se žárovkami, vysavači či pomazánkovým máslem problémy nemám.

Š. Hašek 5.5.2014 10:00

Re: Rouček, jste typickým socialistickým zločincem.

No, doufejme.

Soudruh Bilak dožil dobře ve své vile. Ale těžko říct, jak je mu teď.

K. Janyška 5.5.2014 9:33

Rouček, jste typickým socialistickým zločincem.

Však ono vás to dostihne... Dzp.

K. Frauknecht 5.5.2014 9:19

Tak se mi zdá,

že to soudruzi s tím "cenným statkem" v Kyjevě nějak po§rali. Čo to táram, to ten Putin.

J. Hejna 5.5.2014 9:12

Ještě větší blbec, než jsme dosud poznali

Není on europoslancem?

Š. Hašek 5.5.2014 8:59

Souzi a soužky

letos oslavíme ......

Naši zemedelci zvládli stoprocentní združstevnění .....

Souzi z bratrského Vitnamu .....

(Antonín Novotný, první tajemník ÚV KSČ a president ČSSR, volně) ....   Nějak mi to přišlo podobné/stejné/sebechvála smrdí ....

Milý Roučku, budete muset trochu více vytěsnit ty, co si ještě pamatují. A nahradit nás multikultiprávisty, vyučenými na multivsocišechno studiích dnešních EUuniversit.

Š. Hašek 5.5.2014 8:51

Re: Dnesni clanek pana Roucka me zvedl ze zidle ...

Připojuji se.

P. Lenc 5.5.2014 8:44

Re: Dámy a pánové, klaun Rouček...

Pane Kulhánku, klauni, ač často postavy tragické, diváka baví.Rouček, ač postava tragická, divákům škodí.Dobrý klaun nosí celý život jednu masku, Rouček své masky bude měnit dle potřeby. O to je nebezpečnější.

P. Lenc 5.5.2014 8:38

Re: Dnesni clanek pana Roucka me zvedl ze zidle ...

Jo, není co dodat.

T. Pansky 5.5.2014 2:38

Re: Dámy a pánové, klaun Rouček...

Ja se skutecne o Evropu bojim.   Evropa se dostala do podruci bratru Rude kocici pracky.  Dnes jejich bratr chresti zbranemi na vychode a jeho bratri v Evrope a rudy bratr v Bilem dome hraji divadlo pro nevidome.  Osetie byla predehrou.   Dnes je to Ukrajina.  Co je dalsi na rade?  Proto Finsko a Norsko zvedly vydaje do zbrani.  ... Socialiste (kam patri i pan Roucek) nebudou delat nic az do doby, kdy uz bude pozde.

J. Brunner 5.5.2014 2:33

Neužitečný idiot

J. Kulhánek 5.5.2014 1:32

Dámy a pánové, klaun Rouček...

"Hrozili zdražováním..." (Ono je něco levnější nebo aspoň stejně drahé jako před 10 lety?), "... zaplavením trhu práce a vysokou nezaměstnaností" (Copak to vidí oči mé, Rouček se snaží popírat i objektivní fakta? To je nový level!) "Strašili výprodejem půdy a nemovitostí" (Je libo nahlédnout do katastru některých lokalit, třeba KV nebo Lipna?)

Avšak perlou je "Normy platné v celé EU a vymahatelnost práva", tady někdo šňupe kEUkain nebo si píchá hEUroin. V tom rauši se mu pak zjevují vize jako "díky solidaritě a zdravému rozumu".

Jedna věc mě však děsí. Již jsme si zvykli na nabubřele vzletné fráze a klišé našeho zfEUtovaného Liborka. Jestliže nyní přeladil na tlumený optimismus vyjádřený "začínají zažívat křehkou konjunkturu", začíná to nepochybně předznamenávat blížící se katastrofu.

T. Pansky 5.5.2014 0:33

Dnesni clanek pana Roucka me zvedl ze zidle ...

...  Dobre to napsal, soudruh.  O to vice mne utrvrdil v presvedceni, ze EU v soucasne forme nemuze existovat a padne.  Proc?  EU neni demokraticka forma vladnuti.  System je tak komplikovany, ze nedava obcanum pocit moznosti ovlivnovat deni.  EU se sine jinam, nez si preje vetsina obcanu.  Zatim to nejak fungovalo.  Ale vice a vice obcanu si uvedomuje nepopiratelnou podobnost s utopickym komunistickym projektem.  Neni divu, vetsina lidi v nejvyssim vedeni EU se aktivne cinila v nejakem hnuti s rudymi mavatky, panem Barrosem pocinaje.  Jeste pred deseti lety vrcholni se vrcholni pohlavari placali po zadech a vsem nam lhali, ze do deseti let se postavime po bok USA.  To byla samozrejme socialisticka agitka.  Nicmene, dnesni realitou je, ze EU se stala tak byrokratickou, ze se jeji vyvoj v podstate zastavil.  Vydelecne firmy prosperuji ne diky inovacim a tvrde praci vlastniku, ale diky znalosti byrokratickeho prostredi.  EU naprosto rozklada motor kazde profitujici ekonomiky: volnou soutez ve volne ekonomice.  ... Dnesnich par vet pana Roucka je labuti pisni.  Je otazkou casu, kdy to v Evrope opet nekde bouchne.  Dusledky tezko predvidat.