3.8.2020 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

GLOSA: Co přiláká bohaté

Masová turistika má na Západě podobnou pověst jako energetika založená na spalování uhlíku. Je považována za zhoubu, zdroj skleníkových emisí i terč protestů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 20.6.2019 11:54

No jo, na turismu stavějí svou ekonomiku jen státy rozvojové ... :-)

A orientace na bohatou klientelu by znamenala akorát, že prostý tuzemec by si návštěvu atraktivnějších lokalit nemohl dovolit ...

K. Salajka 20.6.2019 11:40

Karlovy Vary

přestaly bavit lukrativní investory, když ceny nemovitostí dosáhly hladiny cen v Londýně. To platí i pro Prahu. Proto se hledají cesty jak umožnit developerům dál prodávat byty, když našinci na to nemají. Na Slovensku přijali zásadu, že hypotéka nesmí přesáhnout 70 % bytu a tak si mladí, kteří nemají žádné úspory, berou na byt doplňující spotřební úvěr za mastný úrok.

U nás se hovoří o výstavbě sociálních bytů - když na byty nemají klienti, bude jim platit stát. Hlavně, aby mohli pokračovat v předražené výstavbě. Turisté jsou rychle odbaveni, když se pohybují na segwayích, elektrokolech a elektroběžkách. Navrhuji provozovat elektrotryskáče a nebo naopak otočné hlediště, kolem kterého by se otáčely pamětihodnosti, aby se neunavili.

Z. Lapil 20.6.2019 11:49

Re: Karlovy Vary

Tím otočným hledištěm myslíte něco na tenhle způsob? https://www.youtube.com/watch?v=XreQUmttWiE

Objevil jsem to včera naprostou náhodou a jsem naprosto fascinován.

J. Kočí 20.6.2019 10:47

Úplně vedle

Byl jsem mnohokrát v Berlíně, Vídni, Mnichově a leckde jinde. S Prahou se prostě nemůžou porovnávat. Jsou to v podstatě nudná města bez atmosféry. Chtěl jsem napsat původně německá, ale pak jsem si vzpomněl na několik menších úžasných německých měst se skvělou atmosférou.

Praha je prostě jedno z nejkrásnějších měst v Evropě a to je hlavní příčina, proč ho chce každý vidět.

M. Mikulec 20.6.2019 10:23

To je tezke,

Když jste schopni vidět jen a jen Prahu. Kamkoliv se hnete z Prahy, hodinku cesty libovolným směrem, objevíte pekny svět České republiky, přátelsky, levnější, neprecpaný a vstřícný. Ještě ze existuje ten “zbytek republiky “ Nedávno jsem s potěšením sledovala skupinku Italů ve vlaku z výletu v Kutné Hoře.

J. Schwarz 20.6.2019 10:23

tak z Asie

k nám asi nelétají za levným alkoholem a "kulturně vyspělé západní turisty" a ́t si klidně nechá Praha stověžatá. Já tu žádné další snoby nepostrádám. Lákání turistů na "vysokou kulturu", kterou zaplatí daňový poplatník a výnosy shrábnou "umělci", hoteliéři a restauratéři je tunel o kterém se nemluví, ač v něm mizí víc peněz než v Agrofertu.

Z. Lapil 20.6.2019 11:45

Re: tak z Asie

On i ten luxusní hoteliér i módní umělec bohatým (turistům) bere a chudým (pokojským...) dává. Agrofert je spravedlivější v tom, že bere všem (třeba těch několik desetníků, co na litru stojí navíc obohacený benzín). Ale chudým dává taky, třeba česáčům řepky nebo jak se ta věc sklízí :-).

J. Ticháček 20.6.2019 22:28

Re: tak z Asie

Ale nikteravěk. Ta pokojská v nóbl hotelu dostává přibližně stejné peníze, jako pokojská v krkonošském penzionu. S tím rozdílem, že vstřícná holka si v tom nóbl hotelu příjde bokem k docela slušným penězům.

Ale má zkušenost s majiteli těchto hotelů je taková, že většinu peněz utrácejí v těch zemích, že kterých pochází jejich klientela. Mimochodem, týká se to i firemních nákupů.

Z. Lapil 20.6.2019 22:45

Re: tak z Asie

Jasně, je lepší být zdravý a bohatý než chudý a nemocný. Ale i kdyby dostala míň než jinde, pořád je to víc než nula, neřku-li než kdyby brala dávky v nezaměstnanosti.

Nakonec - viz židovské úsloví: prodělek je taky kšeft.

K. Janyška 20.6.2019 9:13

Chci tu bohaté jen přiměřeně. Ti velmi bojatí nabývají

puncu zločinců. Čím dále, tím více. Viz Bilderberg... Dzp.