16.4.2021 | Svátek má Irena


FINANCE: Zahraniční platby - rozdíly až několik tisíc

17.7.2008

Před časem jsme na serveru zveřejnili článek, popisující možnost „vytunelovat“ bankovní účet pomocí vysokých poplatků za převod finančních částek v rámci zahraniční platby. Dále jsme informovali, že posílat peníze prostřednictvím bank není jediný způsob. Na trhu existují další společnosti, které poskytují peněžní služby v rozsahu zprostředkování úhrad do a ze zahraničí.

A na základě zájmu čtenářů nyní předkládáme první tabulku srovnávající náklady související se zahraniční platbou ve výši 1 000, 5 000 a 10 000 euro. Prvním rozdílem jsou různé směnné kurzy, které banky či nebankovní instituce využívají při konverzi. Druhým pak výše poplatků za tuto transakci. Pro výpočet jsme použili kurzy ze dne 1. července, režim platby SHA (příjemce a příkazce platí poplatky své banky) a sazebníky pro komerční klientelu (podnikatelské účty). Jak je patrné z tabulky, už při zaslání 1 000 eur je rozdíl mezi nejlevnější (Chequepoint) a nejdražší (Raiffeisenbank) variantou více než 600 korun. U platby 10 tisíc eur už rozdíl činí více než 6 tisíc korun. Poplatky se přitom většinou pohybují kolem 1% z částky. Banky mají zároveň nastavenu maximální výši poplatku (většinou se pohybuje kolem 1 500 Kč).

tabulka

www.bankovnipoplatky.comAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.