20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

FINANCE: Trh přežije, pár dlužníků ne

Praha věnovala jedenáct milionů na zábrany, jež mají snížit počet těch, kteří používají Nuselský most pro vlastní eutanazii. Tato událost na první pohled nesouvisí s problémy amerických hypoték ani s komentářem Aleše Michla s titulkem Co trh nezabije, to ho posílí (LN 16. 8.) s dovětkem, že problémy se splácením hypoték povedou v konečném důsledku k lepšímu fungování trhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jaryna 30.8.2007 11:40

Re: milý Pašku

Můj názor je ten, když na to nemám, tak to nepotřebuji....Souhlasím, že žádný dluh není dobrý.....

brok 30.8.2007 11:29

dobré, ale

Jen poznámka. To že krachovaly obce jako Rokytnice není, bohgužel, jejich vinou. Jednoznačně to zavinila Zemanova vláda, která odebrala obcím jejich příjmy (není spravedlivé, aby některé obce bohatly ze svých výhod - rekreační oblasti a pod., které jiné obce nemají. ) a ponechala jim dluhy, které bři zachování dosavadních příjmů pohodlně splácely. Pokud Zeman sebral příjmy, měl převzít také závazky, opak je zlodějna.

pahejl 30.8.2007 11:03

Re: milý Pašku

v okamziku kdy ceny nemovitosti rostou o 10 a vice procent rocne, jde spise o dobrou investici. otazka je kdy tento trend skonci.

Pytel 30.8.2007 10:24

Re: Re: Autore Kubero, takřka žádný bankovní trh není. ČR se dostala do rukou lichvářů a země je ovládaná úzkou skupinkou 4 bank,

Ještě malá poznámka k "dodání" peněz centrální bankou. Centrální banka "dodává" peníze tak, že když ji od obchodní banky příjde zpráva, že "napůjčovali" tolik a tolik, tak prostě změní jedno číslo v počítači a rada zváží, co dál s úrokama. Když zjistí, že v Česku ještě nejsou všichni pracující zadluženi, tak to nechají tak a jede se dál ;-)

Závěr je dobrý, nesušit peníze a nechat na sebe někoho dělat tak, jak to děljí bankéři.

Netřeba 30.8.2007 10:06

Re: . . . budou je hromadně vyhazovat na ulici.

No dobře. A z čeho budou pání rentiéři živi? Těžko jim bude stačit bratru dvacítka na ruku měsíčně.

honzak 30.8.2007 9:53

Re: už ho máme

zatím mu chybí ten pravý fašizující akcent. Ale třeba to dožene, v náručí soudružky přítelkyně jistě omládne a navýší svojí intelektuální kapacitu....

vlah 30.8.2007 9:51

.

Absolutní souhlas. Když jsem před 5 roky začal stavěl dům, tak jsem se snažil co nejvíce pokrýt náklady stavbyz vlastních zdrojů. Protože se bojím dluhů stavěl jsem 3roky a již se povídalo, že nato nemám. Mé příjmy jsou nadprůmerne, ale presto jistotu techto příjmů nemám. Proto jsem videl hypoteku jako poslední možnost, kterou jsem částečne využil. Poslední dobou mám takový nepříjemný pocit, že staví snad každý.Dříve ty byli podnikatelé, u nás v pohraničí zamestnaní v Něměcku. Ja jim to preju, ale stále se obávám, že to neutahnou. Zavazat se 20let na splatky, je dle mého názoru velký ranec. Můj kamarád, area manager velké farmaceutické firmy, tak take na hypoteku stavel a strasne si pochvaloval. Ted jiz premysli jak se te koule na noze zbavit.

jenicek 30.8.2007 9:49

Re: Autore Kubero, takřka žádný bankovní trh není. ČR se dostala do rukou lichvářů a země je ovládaná úzkou skupinkou 4 bank,

V systému s částečnými rezervami a centrální bankou s nízkými úrokovými sazbami, banky nepotřebují vkladatele, protože peníze na úvěry dodává centrálni banka. S nějakou ODS to nemá nic společnýho, to je systémová záležitost.

Závěr je jasný, nesušit peníze v bance!

míša mýval 30.8.2007 7:47

už ho máme

Je to Paroubek

míša mýval 30.8.2007 7:46

milý Pašku

průšvih je, že když si lidi vezmou hypotéku, potřebují ještě půjčku na auto a dovolenou. Žádný dluh není dobrý

R 30.8.2007 7:23

hypotéky bez rezerv

Bývá normální, že určité procento lidí s hypotékou a jinými splátkami jede v podstatě bez rezervy. Pokud se zhorší podmínky, jako se teď  zhoršují, tito lidé nebudou schopni splácet. To je realita a u nás, kdy spousta lidí má ještě zažito ze socialismu, že se stát postará a nějak bylo, nějak bude, v případě více konzumní orientace tito lidé nemají takové zábrany proti zadlužování jako jinde. Problém je, že když se to nepovede, stát se už dnes nepostará.

Návrh zákona o sociálních bytech vidím jako poměrně naléhavý, ale hlavně pro oblasti, kde pořád přetrvává vyšší procento nezaměstnaných.  Nyní tito dlouhodobě nezaměstnaní přežívají v předražených soukromých ubytovnách, za které platí většinu "fasované" podpory. Až reforma dlouhodobě nezaměstnaným podpory sníží, "vytěžitelnost" těchto lidí může klesnout natolik, že se soukromníkům nevyplatí je ubytovávat a budou je hromadně vyhazovat na ulici.

Netřeba 30.8.2007 7:09

To je dokonalost !!

  " předloží vláda návrh zákona, který uloží obcím stavět takový počet sociálních bytů, aby se na všechny dostalo. "

Pan senátor-starosta se na tom přiživí z obou koryt. Pardon. Z obou pracovně vytížených funkcí.

J.G. Pašek 30.8.2007 6:51

Kubero, vidíš to černě . . . . maluješ bubáky na zeď.

Většina dluhů obyvatelstva je za hypotéky, což je dobrý dluh . . .  . nejhorší dluh je za automobil a dovolenou . . . . 

honzak 30.8.2007 6:39

velmi pěkně sepsáno

jen bych dodal, že popsaný postup vyveze na politické výsluní křížence Sládka a Paroubka. A bude pak hodně veselo....

Mejla 30.8.2007 4:28

Autore Kubero, takřka žádný bankovní trh není. ČR se dostala do rukou lichvářů a země je ovládaná úzkou skupinkou 4 bank,

které s přehledem kontrolují a koordinují postup. Úroky z vkladů takřka nulové, poplatky v řádu tisíců Kč ročně a úroky z úvěrů jsou řádově stonásobně vyšší než úroky z vkladů. Dáte si do banky peníze, oni je půjčují dále, ale vy jim ještě platíte za "vedení účtu" atd. Inu, to je výsledek pseudotržní vlády ODS. Především občan je dnes bankám zcela podřízen a ty si mohou libovolně měnit sazebníky, jak je napadne, a odečítat peníze z účtu klientů.

Mejla 30.8.2007 4:23

Autore salónní úředníku Kubero, jak můžete dělat současně senátora a starostu ?

To opravdu nejste schopen zkrotit svoji nenažranost ?