24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

FINANCE: Jak obstojí bitcoin?

Bitcoin je symbol pokroku ve zinternetizované společnosti a pro mnohé i budoucnost peněz. Jeho fanoušci jsou přesvědčeni o tom, že kryptoměny nahradí současný finanční systém. Jejich funkčnost a zatížitelnost lze dobře otestovat v nestandardní situaci, jaká je teď v Libanonu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Novak 13.11.2019 8:26

Zásadní problém Bitcoinu je energetická náročnost. Až nebude co těžit, transakce zdraží a nikdo tím nebude platit.

P. Kubáč 11.11.2019 9:21

Ve vztahu virtuální reality Internetu a reality reálné -mimo počítače platí již dlouhodobě směnný kurs typu "jedna facka je za 100 000 lajků".

Pan Robejšek jen složitě opisuje totéž a to že jediná spolehlivá měna dostatečně likvidní i v necivilizových podmínkách je zlato, hóódně zlatla ( bohužel ).

I. Mertl 10.11.2019 18:47

Čemu všemu on ten Robejšek nerozumí? Komické.

L. Novák 10.11.2019 9:11

A čo je to ten taký bitkoín? ;-) :-P

F. Houžňák 9.11.2019 16:54

Jak si jistě řada lidí pamatuje, před nějakou dobou ji majitelé jedné z bitcoinových burz (nebo jak se tomu říká) prostě vykradli, a bylo.

J. Krobot 9.11.2019 10:02

Bitcoin přežije i výpadek elektřiny po obnovení se jede dál. Problém je že ho nepřevedete no ale pokud přestane fungovat infrastruktura tak asi i zlato bude k ničemu a nebo vás kvůli němu podříznou.

J. David 9.11.2019 10:43

Blackout povede k tomu, že si nic nekoupíte (banky, bankomaty, karty, EET, etc.). Možná pouze za prachy, thesaurované ve štrozoku. Nastane barterový obchod, tedy naturální směna typu "něco za cibuli, něco za křen...". A zlato? Sice se ho ani myši nenažerou, korozí netrpí, ale je to furt etalon směnné hodnoty i barteru. Pochopitelně i cílem hrdlořezů, kteří se kvůli zlatu na jeho získání neštítí čehokoliv. Asi proto se naše ČNB zbavila "zlatých rezerv", výměnou za papírové dluhopisy (aby nedošlo ke krveprolitíjak uvádíte), ale v případě blackoutu můžete papírové dluhopisy užít jediným způsobem, víte asi, k jakému užití. Něco jako životní pojištění. Pojistíte se, nebo zakoupíte zbraň? Mávat lejstrem ŽP útočníkovi, nebo do útočníka udělat díru z bambitky 454 Casul, velikosti jako klasický budík? Investice do obou variant je srovnatelná. Navíc u Casula budete naživu ve státním zařízení, u ŽP se budete popelit v urně, a plnění ŽP budou prožírat osoby oprávněné. Tož tak.