24.7.2021 | Svátek má Kristýna


Diskuse k článku

FINANCE: Dohled nad všemi a nad vším

Centrální banka se pouští do stále ostřejší kritiky unijních nařízení, která mají sešněrovat bankovní sektor. Šance Česka změnit plány EU jsou ale malé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Hil 18.11.2011 23:54

No, kterej de...l sem cizí banky

natahal?

M. Prokop 18.11.2011 14:19

Ona už si přeslavná EU

dá pozor, abychom se neobohatili svými penězi na její úkor ......(c)Š+G

F. Svoboda 18.11.2011 9:25

Česká spořitelna.

Může mně prosím nějaký ekonom vysvětlit proč např. Česká spořitelna, která přináší těch zlatých vajec snad nejvíce, nezůstala v českých rukou ? Na námitky těch , kteří říkají , že daně platí našemu státu, namítám, že zisky se odlévají do zahraničí místo toho, aby byly použity na investiční programy doma.

V. Hajková 18.11.2011 9:39

Re: Česká spořitelna.

Na to   se  zeptejte  Miloše  Zemana,  který  tuto   spořitelnu  prodal  za  neuvěřitelných  19  miliard! 

J. Franke 18.11.2011 15:05

Re: Česká spořitelna.

Tehdy žádné české ruce na ni peníze neměly.

I. Hil 18.11.2011 23:55

Re: Česká spořitelna.

Jo, ale proč se vůbec musela prodat?

M. Zima 18.11.2011 8:59

Článek pouze dokumentuje

skutečnost, že je vedení ČNB obsazeno kLausovými maňásky a ti opakují po svém guru a chlebodárci každou hloupost. Česká posice je tak trapně extrémní a tupě ignorující realitu, že i mnozí evropští neoliberálové mají pro Čechy pouze soucitný úsměv.

P. Lenc 18.11.2011 9:10

Re: Článek pouze dokumentuje

Kdyby blbost létala,tak jste již u Paroubkových Marťanů.

V. Hajková 18.11.2011 9:40

Re: Článek pouze dokumentuje

Veliký  souhlas!   Něco  tak  neskutečně  ubohého   jsem  už  dlouho  nečetla!

D. Seibt 18.11.2011 11:26

Článek pouze dokumentuje

A co na ta nova bankovni pravidla rikate vy?Mate na to nejaky nazor, nebo si jen potrebujete ulevit? Napriklad to prelevani penez mezi matkou a dcerou bez omezeni je v poradku?

M. Zima 18.11.2011 12:59

Není Vám samotnému nápadné,

že právě kLausovští chaoti a tržní fanatici by náhle chtěli zamezovat svobodnému pohybu kapitálu ? To jenom potvrzuje skutečnost, že ti gurus přes podnikatelskou svobodu vůbec nevědí, co vlastmě chtějí. Ostatně, na únik kapitálu do zahraničí měli myslet, když ty banky prošustrovali, teď je už pozdě. Měli to tenkrát  promyšlené, jako to současné šaškování.

D. Seibt 18.11.2011 13:56

A vam není samotnému nápadné,

ze tyto predpisy vytvari EU, tedy spise Nemecko a Francie, ktere prave maji velke banky v problemech a moc by se jim hodilo, kdyby velke banky mohly svym dcera poslat toxicke aktiva a vysat zisky? Proc se najednou meni pravidla, tady problem nebyl. Pokud by jste premyslel, tak namitky CNB maji hlavu a patu. Komu vlastne fandite, me to neni jasne. Ale vy spis nemate rad Klause co? Ja taky ne, ale postoj CNB je logicky at se na to divam jakkoliv.

M. Vondráček 18.11.2011 12:24

Re: Článek pouze dokumentuje

Článek je dobrý , ale Vaše odpověď vypovídá hodně o Vás :-)

M. Prokop 18.11.2011 14:21

Re: Článek pouze dokumentuje

Je to jednoduché, ten pán, který by tolik chtěl být Němec, nenávidí Klause, kvůli čemuž je schopen tvrdit jakoukoliv pitomost.

T. Pansky 18.11.2011 1:52

Velmi zajimavy clanek ... a zacnou padat zeme EU?

Evropa se stava velmi rusnou, jak ekonomicky, tak nasledne politicky. Clanek pojednava o velmi nebezpecne a zaroven pomerne utajene centralizaci v oblasti bankovnictvi. Vcera nebo predevcirem byl publikovan clanek (LN) oznamujici invetrvenci ECB (Evropska centralni banka) na kapitalovych trzich. Je to zajimava zprava? Predevsim je to alarmujici fakt!!! ECB ma zakazano podnikani na kapitalovych trzich!!!!! Jak je to tedy mozne? Proc nekdo nezakroci? Jenze kdo? Pan van Rompuy (evropsky radoby prezident) je pouze zemerne nastrceny kasparek. Putujici predsednictvi EU je ukazkou nevykonne a drahe instituce. Velka cast evropskych poslancu (nejen ceskych) berou sve zvoleni jako docasnou neprijemnost s dozivotni rentou. A evropsti komisari? To je spolek politickych signataru odtrzenych od reality. Skutecnou moc prebira dvojka Sarkozy - Merkelova. V ci zajmu jednaji? Jak to, ze nikdo nedohlizi na fungovani ECB? A co se tedy s ECB deje? Dochazi k centralizaci !!! ECB skupuje uz temer nelikvidni dluhopisy predluzenych statu. To je upisovani se dablu krvi !!! Predluzene clenske staty unie ztrati kontrolu nad svymi dluhy a potazmo nad rizenim sve zeme. ECB bude vlastnit bezcenne dluhopisy predluzenych statu, ale defacto bude mit v rukou moc politickou, nebot bude ze sve pozice veritele diktovat politiku narodnich vlad. Kdo to zaplati? No prece clenske staty EU pomoci nesmyslu jako je "Euroval". Vytvari se tady uzka (ale silna) skupina lidi, kteri ovladnou Evropu. To nejsou lide prahnouci po demokracii. To jsou lide prahnouci po centralne rizene EU a rekrutuji se z leve casti politickeho spektra. Barroso je jednim z nich (poctete si v jeho ultralevicovem zivotopisu). Vybabrat se z ceskeho komunismu nam trvalo temer padesat let. Vybabrat se z toho evropskeho ... ? top0625top@live.com

K. Kužel 18.11.2011 7:12

Re: Velmi zajimavy clanek ... a zacnou padat zeme EU?

Tohle vypadá logicky. Bohužel. Vůdcové EU zřejmě nemají finanční vzdělání, ba co hůře, cítí se nad něj povzneseni. Finanční problémy se podle nich vyřeší silou politického rozhodnutí. Ke škodě nás všech.

T. Pansky 18.11.2011 9:34

Re: Velmi zajimavy clanek ... a zacnou padat zeme EU?

Priteli, tady nejde o financni vzdelani. Tady jde o prosazeni socialisticke centralne rizene ekonomiky. Proto se take ECB se svymi levicovymi EU politiky snazi prosadit zruseni moznosti vydavani dluhopisu clenskymi vladami EU a prevedeni teto moznosti vyhradne na EU (ECB). Timto by vlady ztratily uz uplne moznost ekonomicky jednat. Takze ve sve podstate, evropskym socialistum jde tato krize, kterou sami zpusobili, na ruku. Ve svem dusledku propad evropske ekonomiky se zrychluje. Opet, pred par dny byl publikovan clanek (v souvislosti s moznosti krachu Italie) ukazujici naprostou nekonkurenceschopnost italskych a spanelskych vyrobku na svetovych trzich. Jake je reseni politiku EU? Dalsi centralizace EU. Jako nam bylo lhano o Recku, dnes je nam lhano o dalsich.