24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

FEJETON: Úplně pošetilý nápad

Místo roaring twenties máme crippled twenties. Dvacátá léta dvacátého století byla veselá, až nevázaná, inovativní, inspirativní, akcelerující. O sto let později jsme do nich nastoupili s nadějí, že nás čeká obdoba, a nebyl důvod, proč by tomu nemělo tak být.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 19.8.2021 12:40

Zlatá slova. Po třiceti letech s Favoritem k mojí úplné spokojenosti jsem si předloni koupil novou Fabii. Důvody nikoli prestižní, ale jako skoro už jediný Favorit v aktivním provozu, dokonce po dálnici, v kombinaci s mým věkem přitahoval policajty. Nechci Fabii pomlouvat, že třeba ač Combi, nejdou sedadla posklápět a povyndat do roviny a tak se do ní na délku vejde o metr a půl míň než do Favorita, který Combi nebyl. Tohle chápu, ale to auto jako celek ve mně vyvolává komplexy nedostatečnosti. Tuším, že ze všech funkcí dokážu použít tak třetinu. Favorit byl kamarád a já byl součástí stroje, Fabie je mi nadřazena a jsem v ní jako host. Naštěstí mám v garáži ještě Octavii Combi 1968. V ní si tu pravou jízdu ještě můžu užít.

K těm čipům a dalšímu. V moderních přístavech je vše automatické a řízeno pár lidmi z velína. To skutečně někdo věří tomu, že kvůli jednomu positivnímu byl uzavřen x-tý největší přístav na světě? Nezačala Čína konečně odstřihovat namyšlený, arogantní a válkychtivý Západ od zdrojů?