21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

FEJETON: Ohlédnutí za revoltou

V neděli 12. září se zavřely brány čehosi v Mnichově, co částečně oprávněně neslo název autosalon. Automobil je dnes sprosté slovo, takže oficiálně to byl salon mobility. Celý následující týden se rozebíralo, co se vlastně na tom autosalonu a kolem něho odehrálo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 23.9.2021 10:23

Upozorňuji čtenáře, že v Česku by již cca 30 let měla být funkční tržní ekonomika. Tzn., že zde by měl rozhodovat platící zákazník, který sám rozhodne, do čeho bude investovat své pracně vydělané peníze.

1. Ondřej Neff je jen jeden z mnoha potenciálních zákazníků elektromobilů, a píše: " ... Patřím k těm, kdo pokládají aktuální koncept elektromobilů za katastrofální slepou uličku. ..." Na takový názor má stárnoucí český sci-fi spisovatel určitě nárok. Dopřejme mu ho. V tržní ekonomice jsou rozhodující ale masy platících zákazníků (ať už pracujících, nebo i kapitalisticky nepracujících).

2. Obecně se asi shodneme, že ve věcech zdravotních (které jsou příliš složité pro posouzení laickým občanem) by měli rozhodovat odborníci. Jenže! Jenže Česko je dnes na chvostu v pro-očkovanosti proti viru Covid-19.

Závěr: Takže kdo v této zemi fakticky rozhoduje, a o čem?

P. Sura 23.9.2021 13:47

Pane Pivodo, jak jste tohle myslel? " .... V tržní ekonomice jsou rozhodující ale masy platících zákazníků (ať už pracujících, nebo i kapitalisticky nepracujících) .... " Vy jste viděl nějakého "platícího zákazníka" který by si koupil tu elektrohračku za svoje peníze? Zatím je tenhle vozový park výhradně v rukou státních institucí, případně finančně dostatečných občanů, kteří mají na to, koupit si zdroj dojení státních peněz a funguje z dotací, čerpaných ode všech, kdo se v tom nikdy nesvezou.

R. Langer 23.9.2021 13:57

Inu, naše malá hloupoučká UI zase generuje socialistické nesmysly... ;-D

R. Langer 23.9.2021 13:56

Co to tady zase meleš za nesmysly o tržní ekonomice, ty naše malá hloupoučká socialistická UI!? ;-D

Tys tržní ekonomiku evidentně nepoznala, i když jsi v ní působila minimálně 10 let, po revoluci. Potom přišli politici inteligentní stejně jako ty, a zase tu tržní ekonomiku pomalu zrušili. :-P

P. Sura 23.9.2021 14:09

Nepoznala, nepoznala, zato nám ukazuje, jak si ji představuje.

J. Jurax 23.9.2021 16:11

UI se nepovšimla, že jsme v EU, která je s tržní ekonomikou na štíru. Neboť dotace.