25.10.2021 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

EVROPA: Viditelná ruka dobrodincova

Dotační a úvěrový program NextGenerationEU je dočasný nástroj obnovy v hodnotě více než 800 miliard eur, který má pomoci napravit bezprostřední hospodářské a sociální škody způsobené koronavirovou pandemií. Tak praví oficiální informační materiál Evropské unie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Němec 25.7.2021 12:39

Párkrát jsem se zamyslel, zda by v referendu zvítězila myšlenka Czexitu. Ani náhodou.

Z velké části jsou totiž lidé zkorumpovaní dotacemi všeho druhu, ti nejmenší třebas tou nesmyslnou dešťovkou, kotlíkovným, různými zelenými úsporami apod., ti velcí si pochrochtávají v přísunu podpory svých zisků od de facto jimi vykořisťovaných a ti ostatním si myslí, že bez EU bychom neměli ani na postavení autobusové zastávky a žerou to i s chlupy, že k nám teče více peněz než od nás.

Je to, jak se říká, patová situace.

Nevidím světlo na konci tunelu, jen samé tunely. Jsem neochvějným pesimistou.

Š. Hašek 25.7.2021 13:39

Máte hořkou pravdu!

Domácnost s dvěma automobily, jedna pracovní síla v pochybné státní kanceláři, dvě státní dorovnávací dávky ...... se minulý týden hrdě pochlubila kompostérem. Z nějakého fondu, z fondu, který "financuje asi Hřib" ze svého. Oni nemají .....

A abych doplnil panoptikální situaci, tak ta domácnost se bojí klimatu a malou proočkovanost považuje za "přímo nezodpovědnost nevzdělanců nebruselských".

Začal bych tím, že bych přestal brusele poslouchat. Myslím, že by se nic nedělo. Jen by Jourová a Pekarová kvičely. Ten moloch je tak přiblble a otyle funící, že jakékoliv rozhodnutí (že by nám jako dali vařečkou), by mu trvalo deset let.

Za dest let bychom byli za horama!!! Pokud ovšem bychom chtěli! Být jinde a smát se jim.