28.9.2023 | Den české státnosti


Diskuse k článku

EVROPA: Varování před evropskou krizí

Taky vás nadchly poslední zprávy, podle kterých česká ekonomika prudce ožívá? Taky jste se radovali nad zprávou, že v závěru loňského roku česká ekonomika rostla o 1,3 %? A zdálo se vám to ve srovnání s nedávnou recesí jako skvělý rozjezd? A byli jste rádi, že krize je už definitivně v tahu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 19.3.2014 12:03

Dluhové pastičky

Stát by se s výjimkou živelné katastrofy zadlužovat neměl a i v tom případě by se měl dluhu vzhledem k nákladům (úrokům), které jsou naprosto vyhozenými penězi co nejrychleji zbavit!

Zadlužování na udržení spotřeby je ekonomický zločin a pokud ho vláda vytvoří vůči zahraničí v době relativní prosperity (jako u nás vláda ČSSD) je to vlastně velezrada!

Představa, že by si zadlužené státy EU mohly vzájemně z dluhů pomoci je analogií tvrzení barona Prášila, že se vytáhl z bažiny taháním za vlastní vlasy! Pokud totiž jedna země má kladnou obchodní bilanci vůči druhé zemi, pak se státní dluh té první zmenší o tolik o kolik dluh té druhé vzroste!

Dluhy v EU je tedy možno splácet pouze obchodem se zeměmi mimo EU, kde je ovšem vývoz vystaven konkurenci (např. Číny) u níž níž se byrokratický "zelený" EU-socialismus zadlužil, protože s ní konkurovat nedokázal a tím spíš to kromě stále se zmenšujícího neo-koloniálního "jadérka EU" vzhledem k obrovském zatížení obsluhou svého dluhu nedokáže teď! Peněz na nezbytné investice je málo a i to je odsáváno parazitním investováním do státních dluhopisů! Relativně lépe jsou na tom státy, které jsou zadluženy především u vlastního obyvatelstva (Japonsko, USA) protože se teoreticky mohou svého dluhu zbavit (okradením svých občanů) pomocí inflace. Japonsko je ale smutným dokladem toho, že když vznikne "blbá nálada" tak lidé neutrácejí a neinvestují a "blbá nálada" se stane sebenaplňujícím proroctvím, spirálou prohlubující se recese. Stejně smutným případem jsme my, protože "naše" mediokracie u nás záměrně vytvořila naprosto neadekvátní "blbou náladu", která naši zemi stahuje do dluhové pasti. Jedině USA v nichž občané ještě zcela nepřestaly věřit na americký sen a vytvořili např. důvěru vzbuzující revoluci v těžbě fosilních paliv mají snad i navzdory neo-socialistickému Obamovi a především po jeho odchodu šanci na záchranu (odklad pádu).

Zcela zvláštní kapitolu tvoří rostoucí zadlužování těch států EU, které nepatří k onomu "EU-jadérku".

B. Rybák 19.3.2014 12:04

Dokončení

Je totiž výsledkem hospodářské války, tedy jim vnucené, pro ně neufinancovatelné sociální a ekologické politiky jejímž cílem je jejich pád do dluhové pasti a úplné podrobení centru (přeměna na protektorátní montovny). Euro-zóna, do níž nás nám teď vládnoucí EU-hujeři co nejrychleji zaženou je exemplární ukázkou této politiky!