Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: V rozporu se zákony

Koronavirus odhalil mnoho věcí. Některé jsme tušili. Některé ne. Ukázal třeba, jak si politici přisvojují pravomoci, které nemají. Jak jsou ochotní dělat si z ekonomiky trhací kalendář.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Z pohledu Německa je i dnes EU zdařilý koloniální výboj s přesunem výtěžku do mateřské země při současném odstupňovaném zbídačení obyvatelstva v koloniích systémem dotací a hospodářských soutěží.

Včera slíbila Angela Merkel zvýšit příspěvek Německa na řešení krize. Zítra nám sdělí, že jí to ústavní soud zakázal. A o to šlo.

0 0
možnosti
VK

"Tisknutí nových a nových peněz a jejich sypání z vrtulníku" je poslední mezistupeň mezi kapitalismem a komunismem.

Komunismus by ušetřil za tisk bankocetlí i za palivo do vrtulníku :-) :-) :-) :-) :-)

0 0
možnosti
VB

Jediné skutečné "sypání peněz z vrtulníku", tedy rozdávání bez podmínek, se myslím nyní praktikuje v USA.

0 0
možnosti

Drahá paní Šichtařová, hyperinflace Hitlera k moci nedostala. Hyperinflace byla problémem počátku 20. let za ministra financí Rudolfa von Havensteina. V roce 1923 Německo zavedlo zlatou marku, čímž inflace skončila. Ještě v roce 1928 měl Hitler jen 2,8% preference. Hitlera dostala k moci až krize na počátku 30. let za kancléře Brüninga, která měla deflační charakter. Proč píšete takové nesmysly?

0 0
možnosti
PM

V Troch kamarátoch od Remarquea (?) sa spomína žitná marka, nakoniec prijali tzv. "rentmarku", založenú na dôvere ľudí v novú menu. Zlato na krytie meny už dávno nemali. Ale to len tak na okraj.

0 0
možnosti
Foto

Nemalujte straky na vrbě. Zatím jsme pořád v NATO.A Rusko se stále bude snažit získat země, které v r. 1945 dobylo, copak je neznáte? Na to si budeme muset zvyknout a podle toho se zařídit.

0 0
možnosti

Neúcta ke všemu vládne v této společnosti. A příčinou je honička za penězi bez morálky. Veškeré podnikání včetně EU jde tímto směrem...

0 0
možnosti
MJ

M73i31r62a 25J32a97n91t94a

11. 5. 2020 6:17

Ono zatim je aspon v CR neco jineho, ze se politik naucil delat neco protizakone to vse se naucili od Zemana ktery nejvice ze vsech porusuje ustavu a zkousi stale co si muze vice dovolit Ten podle mne zmrzacil ustavu nejvice

0 0
možnosti
PH

Jestli je výhodné shazovat peníze z vrtulníku je jedna věc - to by měli říct politikům odborníci - tedy ekonomové.

Ovšem tady jde o něco jiného, totiž ten fakt že " soudci (nikoliv soudy), klepli politiky přes prsty. A soudci nejsou "neomylné stroje na pravdu a právo", i ti v těchto složitých případů rozhodují spíše dle svého subjektivního a třeba i ideově ovlivněného názoru. Ovšem, !rozdíl je v tom, že soudce nikdo nevolí, a nenesou si za svá rozhodnutí ani žádnou zodpovědnost.

Ehm, proč to zdůrazňuji? Ono lze sice mít škodolibou radost že EU půjde do kytek, což by ovšem pro nás nemuselo znamenat blahobyt nezávislosti, leč fakticky předání zpět do vlivu Ruska..O tom totiž západní politici hovoří poměrně jasně, že pokud se dostane EU do skutečných potíží, tak jako první neodstřihnou své kámoše ze starších (jiho a západních) států, ale nováčky, potížisty ze střední Evropy..

0 0
možnosti
PL

P33e54t65r 35L57a42b60a47j

11. 5. 2020 4:27

Jojo, je to tak. Pokud nás neochrání EU s paní Ursulou v čele, tak nejpozději druhý den ráno nás Putin zlikviduje.

Napřed obrovskou silou své prosperující ekonomiky zničí naši ekonomiku, a pak nás dorazí jeho tankové svazy. Jinak to prostě nemůže dopadnout. ;-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz