8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

EVROPA: Revoluční pravdy a hra o euro

Dramatický střet telegenického financministra s Unií, ministra v bankrotu, jak sám sebe Janis Va-roufakis nazval, bavil a napínal západní media celý měsíc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 7.3.2015 17:59

Ano , s EURem

v Řecku velmi stoupla životní úroveň - právě na dluh. A Řekům se nechce získanou úroveň si zase nižovat.  Konečně, v Řecku  se velmi líbilo Petře Paroubkové, ta si je brala přímo za vzor, nevím, co tam dělala / asi nějakou stáž / a z řeckého příkladu nabyla dojmu, že ten socialismus či "sociální stát" fantasticky funguje a nějak jí nedošlo že jde o podvod.

Š. Hašek 7.3.2015 18:47

Re: Ano , s EURem

Nejhorší je dělat závěry na základě dojmů (nikoliv pojmů). Teď se jeden zhlédl v "účtenkářském systemu" Chorvatska (a nazývá to revoluční reformou), před časem jiný v "boji se zločinem" v Itálii. To, že slovenská tlumočnice byla "vykolejena" řeckým sluncem, naloženými olivami, šploucháním se za večera v móři a ouzem - to je normální. U žen a dívek určitě (a nemusí být v náruči ministerského předsedy). Horší je, když se z toho stane vládní program.

Chorvatsko a Itálie náš vzor!!!!!!!! Začnu se asi ptát i v Norimberku po papírcích s Mehrwertsteuer.

Co by tomu řekl Franta Pepa Jednička, nebo Masaryk? Rašína nechám radši v klidu spát.

M. Prokop 7.3.2015 21:49

Re: Ano , s EURem

Chorvatsko, Itálie a Slovensko. :-P

B. Rybák 7.3.2015 23:20

Re: Ano , s EURem

Řečtí zemědělci, živnostníci, podnikatelé a jejich zaměstnanci na dluh nežili! Nemohou za to, že jejich země byla "Bruselem" zkorumpovanými EU-hujery nahnána do bezvýchodné dluhové Ero-pasti. 25% nezaměstnanost (50% u mladých Řeků) opravdu není projevem dobré životní úrovně je to sociální tragédie a nesplatitelné dluhy stále rostou!

J. Lepka 8.3.2015 19:57

Re: Ano , s EURem

To je pravda, řečtí zemědělci nežili na dluh, na dluh si jen kupovali Porsche Cayenne z dotací na traktory.

Š. Hašek 8.3.2015 20:33

Re: Ano , s EURem

Můj příspěvek se primárně netýkal Řecka.

A je jasné, že z řeckého průšvihu vinit konkrétního podnikatele, živnostníka, zemědělce nemá cenu/nelze. Ale výsledkem je krachující Řecko a důležité je, že "až teprve vteřinu před tím" bylo socialisty v brusele zjištěno, "že něco hapruje". Podobně tomu je/bude i v dalším chování EURVHP. A dále výsledkem je, že dluhy má i solidně se chovající Řek, protože důchodově je chudý jak kostelní myš a bude čekat, co mu stát dá (např.). Prostě bude vylizovat všechno, Řek jako Řek. V budoucnu Čech jako Portugalec, díky eurohujerům.

Zoufalci v televizi řeší čerpání a zatím začíná tisk Eur na výkup vlastních bezcenných dluhopisů. Nějak se mi jeví, že kdybych si toto lajsnul já, tak budu v báni natošup. Někdo tomu říká Euroval.

To jsem měl na mysli, Řecko je jen 3% toho kolosálního EUprůšvihu.

V. Vaclavik 8.3.2015 22:37

Re: Ano , s EURem

Vinit lze kazdeho, kdo vyuzival dotace do podnikani a zemedelci, i pomerne mali, je siroce vyuzivali, ci dodnes vyuzivaji. Nas Agrofert je zarnym prikladem, jak se zeme poskytovanim dotaci zadluzuje ve velkem. Ale zpravidla par velkych ryb nenapacha takove skody, jako kdyz male, ale pocetne rybky zacnou but drave, dotacne drave, to pak dluh vyleti strechou.

Š. Hašek 7.3.2015 16:15

To je tak,

když řecký venkov oliv a skoro bosých pasáků koz/ovcí a jiné (průmyslu nemnoho), chce rozmixovat spolu s bavorským venkovem, BMW a (třeba) Babišřepkou, rozuměj Českem.

Nic proti Řecku, nevytahuji se, to zdůrazňuji, ale zapřahat koně s králíkem do jednoho potahu (s jedním bičem pro oba) - to dokáže jen de...../komunista-plánovač/politický padouch. A lid jásá (a u nás nadává Klausovi).

J. Cervenka 7.3.2015 13:48

cestina

zakladni problem v Evrope je, ze se boji jednat podle toho co fakta ukazuji. V Evrope vladne strach, zbabelost, srabstvi, posrankovstvi a bojacnost. Jak to, ze je tolik ceskych vyrazu pro zbabelost - a tak malo pro snih. U Eskimaku je to opacne - ti se neboji.

J. Jurax 7.3.2015 22:22

Re: cestina

jenže u Eskymáků kdo se bojí zmrzne. Kdežto u nás kdo se bojí dostane socdávky.

P. Remeš 7.3.2015 12:32

Španělsko a Portugalsko

Problém současného mediálního obrazu Řecka, jakožto země s vítěznou marxisticko-levicovou stranou, je v něčem jiném, než jen v tom, že si Řekové mohou namyšleně říkat, jak jsou úžasní. Ve skutečnosti jde o hrozící dominový efekt. Pokud situace Řecka začne být mediálně vnímána jako vítězství marxistického programu nad kapitalismem, velmi rychle se podobné vlády s podobnými programy jako Syriza objeví ve Španělsku a Portugalsku. Tyto černé díry už ale EU a její společná měna neustojí ...

K. Janyška 7.3.2015 10:30

Siryza nezvítězila. Zvítězily spontánní síly. S lidským

světem není možno si dělat co koho napadne. Ani Němce ne, ani tu odpornou komunistickou formaci ne... Dzp.

K. Janyška 7.3.2015 10:31

Re: Siryza nezvítězila. Zvítězily spontánní síly. S lidským

Koukám, že Syriza... Dzp.

V. Halašta 7.3.2015 22:47

Re: Siryza nezvítězila. Zvítězily spontánní síly. S lidským

To tam vklouzne tak spontánně.

I. Schlägel 7.3.2015 8:54

Co vydrží tzv. evropský daňový poplatník?

Nemějte strach, ten vydrží hodně. Většina evropských daňových poplatníků o této malé řecké prekérce v podstatě nemá ani páru. Mají jiné, "důležitější" starosti. Zajímat se budou až v momentě, kdy dojde k zásadnímu průšvihu. Zatím je nechte spinkat a zásobujte je politickou korektností, genderovou vyvážeností a zelenou energií. A pak to přijde. PŘEKVAPENÍ!!!

L. David 7.3.2015 8:25

Řekům nezbyde, než pro svou záchranu rozprodat ostrovy.

Jeden menší bych koupil. Stači mi cca čtvereční kilometr.

J. Pražák 7.3.2015 0:11

Vše je o řecké nenažranosti

v porovnání např. se Slovenskem násobně vyšší minimální mzda, vysoké penze, v horku se nechce nikomu pracovat.... Němci po WWII jedli tuřín a za 10 let byl hospodářský zázrak. Je to o lidech....

M. Prokop 7.3.2015 0:17

Re: Vše je o řecké nenažranosti

O tom je otoman. Jinak souhlas.

L. Křivan 7.3.2015 8:38

Národy, etnika, a rasy holt nejsou stejně kvalitní.

To je rasýsmus !  Pokrokoví uvědomělí vševědoucí levičáci z toho dostanou vyrážku na žaludu !  Levičandy budou čůrat Maggi v kostkách.

J. Jurax 7.3.2015 22:25

Re: Vše je o řecké nenažranosti

Jestli to není tím, že Řekové zatím ještě nejedí tuřín ...

B. Rybák 8.3.2015 0:15

Re: Vše je o řecké nenažranosti

Němci museli být rádi, že po spáchání bezprecedentních genocidních zločinů v jejichž úplném dokončení (úplné genocidě středoevropských a východoevropských Slovanů) jim zabránila jenom jejich zdrcující porážka, smí přežít!

Řekové s tím mají společné jenom to, že Německo nemuselo nikomu, tedy ani jim zaplatit reparace za 2. světovou válku a dlouhá léta nezbrojilo (kdyby je mělo zaplatit, bylo by v nesplatitelné dluhové pasti Německo)!

J. Pražák 8.3.2015 7:04

Re: Vše je o řecké nenažranosti

V případě Řecka nejde o žádné dluhy z válečných zločinů, reparací,...., ale POUZE O ŘECKOU NENAŽRANOST, dlouhodobé o hodně větší výdaje než příjmy. Přitom státní rozpočet České republiky dlouhodobě vydává o 10% více, než má příjmy. A skrývá se to eufemisticky za 3% deficit HDP! Jaký deficit muselo mít Řecko?