22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

EVROPA: Postindustriální skleróza

Evropu sužuje krizí, že je ani nejde vyjmenovat, popsat a definovat, zvláště když se mnohdy překrývají. Máme krizi bankovní, krizi rostoucích státních deficitů, krizi společné euroměny, krizi hospodářskou (recese), průmyslovou, demografickou, byrokratickou, vzdělanostní, náboženskou, partnerskou a mnoho dalších.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 12.10.2012 17:59

Re: Tomský, za toto se budeš jednou zodpovídat !

Tak to by jste nás mohl informovat např. o skvělé "Lisabonské strategii", podle níž se EU mělo stát tou nejefektivnější znalostní ekonomikou. Vysvětlíte nám, proč dokonce i pan komisař Špidla ji připodobnil k "Lochneské příšeře".

Zatím jste ale neuvedl jediný argument a já pochybuji, že máte právo panu Tomskému tykat. Docela určitě nemáte na to, aby jste ho hodnotil.

V. Skalová 11.10.2012 10:35

Re: Tomský, za toto se budeš jednou zodpovídat !

Jojo, žalovat nechci, ale hlásit to musím ???! No nazdar...

M. Pivoda 10.10.2012 20:01

Tomský, za toto se budeš jednou zodpovídat !

Zodpovědně mohu prohlásit, že A. Tomský je demagog a neví o co jde. Neseriózní člověk - prostě typický český ekonom. Nejde mi zde ani tak o oprávněnou kritiku stimulování inovací seshora - to je samozřejmě vleklý problém, který zaslouží hlubší diskuzi. Jde i o ostatní účelově překroucená fakta,,aby směřovaly proti Evropské unii.

V 90. letech jsem byl školen Evropskou nadací pro podnikatelský výkum (EFER), kterou založil holandský podnikatel Bert Twaalfhoven. Musím ho bohužel informovat, jak v Česku znevažují jeho záslužnou činnost.

Napsal bych o tématu mnohem více, ale jsem v České republice bohužel na černé listině, včetně Neviditelného psa (konkrétně u redaktora Wagnera).

D. Nowodny 10.10.2012 17:30

Není nad

staré "dobré" Pětiletky ! Kruh se uzavírá ! Na víc se Bruxeles nezmůže !

J. Jurax 10.10.2012 17:18

Re: foto-???

Zlotřilí Číňané je holt vyrábějí levnějí ...

J. Jurax 10.10.2012 17:16

Eurokec, pardon EuroKET

Vyhlásíme iniciativu KET, nalijeme do ní cizí prachy a EU se stane světovým lídrem ouplně ve všem.

Není to tak dávno a byla tu jakási lisabonská či jaká strategie, co měla zajistit totéž.

Ale zní to ... bude klást důraz na jejich význam a komunikovat potřebu modernizovat průmysl v tomto inovativním smyslu ... tohle ptydepe mi připomíná závěry dávných sjezdů státostrany, co vyzývaly k iniciativě, inovacím, uplatňování vědeckotechnické revoluce.

 A taky ... základní stavební technologické bloky inovace, postaru hi-tech, které v několika letech změní Evropu (a svět) na zelené hospodářství ... no potěš bohové, jsou-li jací. Zelené!!!

Zjevně a jak psáno, utrpěl ten eurosoudruh Tajani právnické vzdělání a ještě ke všemu mu mozek prorostl zelenou plísní.

J. Kanioková 10.10.2012 13:37

Jen dodám,

o tomto celé roky Klaus mluvil, psal, varoval !

J. Kanioková 10.10.2012 13:36

Evropské banky potřebují prodat až 4,5 bil. USD dolarů v aktivech v příštích 14 měsících, MMF varuje

http://jdem.cz/wghs9

Stability Report – http://jdem.cz/wght2 ... neudělalo se mi volno..

Vynásobením evropská fiskální sebevražda - V takovém případě, v Evropě maniakální odhodlání táhnout to dál do recese, aby splnila své byrokratické cíle není nic menšího, než sebevražda. - http://jdem.cz/wgh94

K. Kužel 10.10.2012 10:24

Re: Pane Tomský, nepřivolávejte prů*er!

Předpokládám, že si pan Tomský vyloží můj příspěvek jinak než vy. Tedy úplně naopak.

Snaha EU řešit všechno úřednickým rozhodnutím, dotacemi a regulacemi mě děsí. Lisabonská strategie, jak dohonit a předhonit USA, zachytit nástup zemí BRIC, vyspělá znalostní ekonomika apod... to jsou neuvěřitelné věci.

Na druhou stranu, když si uvědomíte styl euroúřednického myšlení, pak musíte připustit, že jsou schopni takového nesmyslu jako vyhlásit projekt na zakládání vedoucích světových firem. Nebo snad ne?

Samozřejmě nevolám po nějakém "tichu po pěšině". Právě naopak, je třeba strhávat falešné pozlátko a stavět se na stranu zdravého rozumu, který v Bruseli dostává na frak. Tak, jak to dělá pan Tomský a řada jiných.

P. Joch 10.10.2012 10:00

foto-???

Mám dojem, že to foto- už bere roha:

http://ekonomika.idnes.cz/schott-zavira-vyrobou-solarnich-panelu-v-cr-ve-valasskem-mezirici-10t-/ekoakcie.aspx?c=A120702_130804_ekoakcie_fih

V. Vlach 10.10.2012 9:44

Re: ESM, stroj na dluhy:

Mno....je třeba ve vztahu k těmto varovným signálům hodně nahlas hovořit o vlastizradě jako takové. Kalousek s Nečasem by mohli totiž dostat 25 let na tvrdo a mohl by tu být tolik toužebně očekávaný precedent!!!!

V. Vlach 10.10.2012 9:40

Re: Pane Tomský, nepřivolávejte prů*er!

Copak? Copak? Lepší mlčet?

Je třeba široké veřejnosti dopodrobna osvětlit soubor neutuchajících Pravd....

K. Kužel 10.10.2012 6:23

Pane Tomský, nepřivolávejte prů*er!

Bojím se, že EU po přečtení vašeho článku vyhlásí velkolepý program na zakládání vedoucích světových firem!!!

J. Kanioková 10.10.2012 6:07

ESM, stroj na dluhy:

http://jdem.cz/wgfy2 ...    32 miliard eur v ESM již tento týden - http://jdem.cz/wgfx7

Nepřeji si federální Evropu, nechci mít hlavní město zase v jiné zemi:

.."Barroso řekl, že musí přehodnotit vlastní zdroje. Na to mají daň z finančních transakcí, nejrůznější ekologické daně, tzv. evropskou DPH. Už to mají spočítané. V tom je velké nebezpečí. Teď předsedové vlád třeba řeknou, že mají své problémy a nemohou zvyšovat příspěvky do bruselské kasy. Drží tím Evropskou komisi na uzdě. V okamžiku, kdy Unie získá vlastní rozpočtové příjmy, bude už totálně nezávislá na členských státech. Komise a Europarlament pak budou absolutně nekontrolovatelné, nezávislé, utržené ze řetězu. Už je nikdo nezastaví...  http://jdem.cz/wd3b8

J. Kanioková 10.10.2012 4:17

Tak, Euro-zachránce vydíráním HANS-WERNER SINN

http://jdem.cz/wgfm8

J. Kanioková 10.10.2012 2:58

Ono je to fakt k smíchu, i když k hořkému...

Ona ta EU je čím dál víc RVHP, KET a podobné koniny - nepřipomíná to dřívější vyhlašování socialistických závazků?  Co ale od Bruselu čekat, když tam velí takové figury - EÚ vedie predavač kníh bez maturity! - http://jdem.cz/wd3c3

Profesor Milan Zelený reaguje - Zlaté časy v Evropě? Kdepak, spíš život na sekyru... „Nepamatuji také žádné zlaté časy v Evropě, ale pouze život „na sekyru“, zadlužování státu i obyvatelstva, byrokratismus, rozkrádání a korupci – nyní se šířící po evropských zemích jako lesní požár". - Strašák Řeckem? Ale jděte, jinde jsou na tom i hůř...„Můžeme tedy skončit i jako jiné země, jejichž politiku spíše bezhlavě kopírujeme. V zadluženosti na hlavu, v tisících amerických dolarů, je současné pořadí superdlužníků jiné,“ uvedl Milan Zelený a přidal přesné pořadí.

1. Japonsko (112), 2. USA (53), 3. Irsko (51), 4. Kanada (45), 5. Itálie (41), 6. Řecko (39).  Spolu s Řeckem figurují pak, jak Milan Zelený připomíná, dále ještě Francie (38), Británie (35) a Německo (33). Ostatní země jsou zadluženy jen o „třídu“ níže.

I jiní se k EU vyjadřují - včera Robejšek - video od 24,58 - http://jdem.cz/wgeh3 ...ke konferenci Dny USA a EU - video od 82,20 - http://jdem.cz/wdyd9. ....A jak u nás? O jedno místo bojuje 12 lidí. Nezaměstnanost vzrostla na 8,4 procenta - http://jdem.cz/wge69 ...Průmysl se v srpnu opět propadl. Zpomaluje výroba aut, počítačů a hutí - http://jdem.cz/wge78.... tak jsme navázáni na Německo a jedeme s ním s kopce..